Skocz do zawartości
greggi

Topiące się bezpieczniki od świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

 

Stopiły mi się bezpieczniki od świateł mijania. Nie sa przepalone ale stopił się ten plastik.

 

Jeden wymieniłem na 10A i na razie jest ok. Ale drugi tak niefortunnie że zalał mi gniazdo bezpiecznika i muszę je oczyścić bo roztopiony plastik zapchał gniazdo.

 

Podtopił mi sie również bezpiecznik od światła stopu. Też nie spalił działa ale plastik jest nadtopiony.

 

Mam pytanie co jest powodem takiego zachowania ?

Gdyby było zwarcie to bezpiecznik powinie sie przepalić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powodem by słaby styk bezpiecznika w gnieździe. Możliwe że od wilgoci/brudu, najlepiej przeczyścić styki i spryskać preparatem do konserwacji połączeń elektrycznych.

 

Zły styk/korozja -> większa rezystancja połączenia -> spadek napięcia na połączeniu -> wydzielanie ciepła -> topienie plastików i nieraz możliwe spalenie bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej przeczyścić styki i spryskać preparatem do konserwacji połączeń elektrycznych.

Tak jak kolega wyżej, ale dodatkowo pozaginaj styki tak by bezpiecznik ciężej wchodził. Przerabiałem to w megane II tam całe kostki od kompa się topią.

Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stanislaw.

a zwarcia nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zwarcia nie ma?

Gdyby było zwarcie, to bezpiecznik raczej by się przepalił, a nie topił całe gniazdo...

greggi, jakie żarówki siedzą u Ciebie w światłach mijania :?: Jaką mają moc :?: Czy to są zwykłe 55W, czy coś mocniejszego tam wsadziłeś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za podpowiedź.

 

Nie mogę dokładnie jednak tego oczyścić, stopiony plastik wszedł chyba do samego końca.

 

Chciałbym wyciągnąć całą "puszkę bezpieczników" i zmienić lub dokładniej oczyścić.

 

Czy ktoś z was to przerabiał ? Tzn. samo wyciąganie puszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciaga sie to banalnie. Z drugiej stronymasz dobry dostęp do tych stków. kup nowe konektorki i masz tyle wolnych miejsc, że możesz sobie obsadzić zupełnie nowe gniazdo, pare minut z lutownicą i kablami i po sprawie .

Koledzy mają rację- kiepska jakość styku powoduje Ci takie dziwne zjawisko

polecam Ci coś takiego

http://allegro.pl/kontakt-60-spray-do-stykow-czysci-styki-i1626301017.html powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze kontakt 60 nie rozpuści plastiku który się tam wtopił. Ale ja się nie znam, nigdy go nie używałem.

 

Przez slaby styk może dojść do pożaru.

 

---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

 

Troche zbaczając z tematu twojego passata powiem ci że w megance II w skrzynce bezpiecznikow topi się wtyczka która wchodzi do kompa, też to jest wtyczka od świateł mijania. Teraz muszę kombimnować jak przylutować kable do kompa by pozbyć się tej wtyczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kontakt 60 nie rozpuści plastiku

no nie ma prawa rozpuścić plastyku, czytaj ze zrozumieniem- doradzam koledze aby nie czyścił plastyku roztopionego tylko obsadził konektorami nowe gniazdo i przepiął tam światła a wspomniany specyfik idealnie czyści styki i daje cień gwarancji że owo zjawisko nie wystąpi (topienie obudowy bezpieczników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doradzam koledze aby nie czyścił plastyku roztopionego tylko obsadził konektorami nowe gniazdo i przepiął tam światła a wspomniany specyfik idealnie czyści styki

 

heh skoro ma kupuic nowe konektorki to po co mu ten specyfik? No to chyba ze konektorki weznie jakies stare i skorodowane... Ale jaki to ma sens skoro nowe kosztuja pare zlotych a ten kontakt 60 30zl ? he:)

 

Kolego ty czytaj ze zrozumieniem " KONTAKT 60 – czyści styki rozpuszczając tlenki. Jest szczególnie polecany do regeneracji skorodowanych, zużytych i zabrudzonych styków."

 

Nie mogę dokładnie jednak tego oczyścić, stopiony plastik wszedł chyba do samego końca.
myslalem ze po to mu poleciles ten kontakt 60. Edytowane przez szewos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy kontakt poprawia styk połączeń i wypiera wilgoć wiec jest najlepszym rozwiązaniem nawet przy nowych konektorach bo opóźnia proces korozji i utleniania się powłoki antykorozyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie skrzynki z bezpiecznikami.

 

Dojście od przodu ok, ale czy mam poodkręcać śruby znajdujące się wokoło by go całego wyjąć ?

 

Tak jak wspomnieliście chciałbym obsadzić nowe gniazdo dla tych świateł.

Miałem jeszcze pomysł by zmostkować światło lewe mijania z prawym bo każde z osobna ma inny bezpiecznik ale skoro niemcy dali dwa to raczej nie będę tak kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co jak ci się bezpiecznik spali to nie będziesz miał wcale świateł a tak to ci zostanie któreś, a na twoim miejscu to bym obsadził bezpiecznik w tym samym miejscu bo w razie wymiany to od razu wiesz gdzie szukać a z czasem i tak zapomnisz gdzie go umiesciles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonane.

 

Odkręciłem puszkę i przeciściłem dokładnie styki.

 

Co prawda zakładając nie założyłem tylnej klapki ale myślę że nie jest to aż tak istotne.

 

Nie byłem w stanie z ta klapką włożyć puszki z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności