Skocz do zawartości
Gość automat_82

Nie mogę odpalić

Rekomendowane odpowiedzi

Gość automat_82

Mam zasilanie benzyną + LPG. Czasami zdarzy się tak że gasząc silnik nie mogę go już odpalić. Odpalam na benzynie więc myślę że ingerencję gazu w ten problem mogę odrzucić. Gdy auto dłużej postoi to można je odpalić. Byłem u mechanika na komputerze i pokazało mu że awaria pompy paliwa. Stwierdził że to możliwe, że pompa po mału wysiada i czasami odmawia posłuszeństwa. Wymieniłem więc pompę. Jednak po kilku dniach znowu mi nie chciał odpalić. Po kilku godzinach odpalił i tak się to powtarza co kilka - kilkanaście dni. Myślę że to będzie jakiś przekaźnik albo czujnik ale do końca nie wiem.

Czy ktoś miał coś podobnego, czy może wie jaki czujnik lub przekaźnik może odłączać zasilanie na pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje auto to automat 1982 rok? :). Gdybyś napisał jaki silnik, pewnie byłoby komuś łatwiej coś na ten temat powiedzieć. Miałem auto z gazem i wiem, że problem może również wynikać ze złego montażu instalacji, może też byc jakiś przekaźnik jak piszesz. Przy niektórych rodzajach instalacji gazowej wyłączana jest pompa paliwa, może tam gdzieś jest błąd? ja na twoim miejscu zmieniłbym mechanika. Jeżeli on mając samochód na miejscu nie potrafi sobie poradzić to raczej źle o nim świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automat_82

Dzieki remlus za uwagi ;) Rocznik 1998, silnik 1.8 bez turbo. Może teraz ktoś jeszcze będzie mógł pomóc w problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Jeżeli czujnik temp silnika jest ok. to podejrzewam nieszczelność w zasilaniu gazem. Teraz pytanie jaką masz instalacje : mieszalnikową czy sekwencję. W pierwszym przypadku nieszczelny zawór odcinający w parowniku będzie powodował że gaz pozostały w przewodach będzie się dostawał do kolektora. W drugim przypadku nieszczelność jednego lub więcej wtryskiwaczy , też powoduje dostawanie się gazu do kolektora mimo wyłączenia silnika i instalacji. Z tego powodu jeżeli chcesz odpalić ponownie auto - do kolektora dostaje się i gaz z nieszczelności i benzyna z wtryskiwaczy , co skutkuje zbyt dużą ilością paliwa i zalewa świece - dlatego nie odpala. Po kilku godzinach wszystko jest w porządku bo pozostały w przewodach od zbiornika i parowniku gaz się ulatnia i możesz odpalić. Miałem takie przypadki w kilku autkach - naprawdę ciężko to znaleźć. Jak to sprawdzić - po prostu pojeździj parę dni tylko i wyłącznie na benzynie - i jeżeli problem się nie powtórzy to masz rozwiązanie

Jeżeli problemy występują praktycznie przy każdym ponownym odpaleniu - to jest szansa na szybszą diagnozę . A mianowicie odpalasz auto po dłuższym postoju i pracuje ono do nagrzania na benzynie . Po krótkiej przejażdzce gasisz auto ale cały czas na benzynie. Odpalasz ponownie (powinno być bez problemów , nie było pracy na gazie) i przełączasz na gaz ,niech trochę jeszcze pochodzi i gasisz . Jeżeli teraz nie chce odpalić to masz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automat_82

lukass, dzieki za pomoc, twoje opcje są warte sprawdzenia, sam bym na to nie wpadł. Ja mam instalację mieszalnikową więc może to rzeczywiście zawór na parowniku. Jednak to mi się zdarza co kilka-kilkanaśnie dni więc ciężko będzie to zdiagnozować, gdyż nie ma reguły na to kiedy mi się to przytrafia. Jutro jadę do warsztatu gazowego i będę z nimi o tym rozmawiać, może aparaturą mi to sprawdzą.

Jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś złe doświadczenia tego typu to proszę o podzielenie się nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności