Skocz do zawartości
lukaszbroz

Cieknący płyn z kródzca 1.8 20v ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio walczę z moim motorem pod katem wycieku płynu.

Problem wygląda tak:

Z tyłu głowicy dokręcany jest dwiema śrubami M6 króciec z zamontowanym czujnikiem temperatury. W miejscu jego styku z głowica włożony jest oring i tu zaczynają się schody. Zakładałem stary, doszczelniałem silikonem i ciekło. Teraz jest nowy oring bez silikonu porządnie dokręcony i nadal to samo. Ubytek około 1l/450km. Nawet delikatnie traktując pedał gazu pojawiają się krople płynu oraz widać go na skrzyni.

Czy ktoś maił taki problem. Może wymienić ten króciec?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ostatnio walczę z moim motorem pod katem wycieku płynu.

Problem wygląda tak:

Z tyłu głowicy dokręcany jest dwiema śrubami M6 króciec z zamontowanym czujnikiem temperatury. W miejscu jego styku z głowica włożony jest oring i tu zaczynają się schody. Zakładałem stary, doszczelniałem silikonem i ciekło. Teraz jest nowy oring bez silikonu porządnie dokręcony i nadal to samo. Ubytek około 1l/450km. Nawet delikatnie traktując pedał gazu pojawiają się krople płynu oraz widać go na skrzyni.

Czy ktoś maił taki problem. Może wymienić ten króciec?"

po 1 zmień roku auta w awarcie lub silnik bo to się nie pokrywa po drugie jeśli nowy oring nie uszczelnił to wymień króciec bo pewnie dokręcając go zdeformowałeś

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś podobnego. U mnie kwestia rozbiła sie o to, że wyjąłem z tyłu większość tych elementów i jeszcze raz to złożyłem, skreciłem i grało. Więc nie wiem, czemu u ciebie nadal leci. Moze przy montażu coś kaszanisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten króciec jest plastikowy i jeśli wymiana oringu nic nie dała i dalej cieknie to na 100% króciec jest pęknięty przy którymś z otworów na śruby. Miałem to samo w B3 zakładałem dwa czy trzy razy nowe oringi i ciągle ciekło, po którymś z kolei demontażu przyjrzałem się lepiej króćcowi i okazało się że ma delikatne pęknięcie przy jednym z otworów, taka ledwie zauważalna ryska. Nowy króciec rozwiązał problem.

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króciec !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie nowy króciec kosztuje 17 zł więc warto go wymienić i mieć spokój z kombinowaniem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podłączę się do tematu tylko mam troszkę inny problem. Ubywa mi płyn również z pod kródźca tylko po wstępnych oględzinach i próbie dokręcenia śruby z pod której ewidentnie kapał płyn zauważyłem że ta śruba kręci się w lewo i prawo nie mam jak jej dokręcić więc wywnioskowałem że jest zjechany gwint w głowicy. I tu powstaje pytanie czy da się nagwintować na nowo ten zepsuty gwint bez większej rozbiórki silnika???? z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

podłączę się do tematu tylko mam troszkę inny problem. Ubywa mi płyn również z pod kródźca tylko po wstępnych oględzinach i próbie dokręcenia śruby z pod której ewidentnie kapał płyn zauważyłem że ta śruba kręci się w lewo i prawo nie mam jak jej dokręcić więc wywnioskowałem że jest zjechany gwint w głowicy. I tu powstaje pytanie czy da się nagwintować na nowo ten zepsuty gwint bez większej rozbiórki silnika???? z góry dzięki za odpowiedź

w ilu wątkach jeszcze klepniesz posta ?:wmorde najlepiej ściągnąć głowicę ale można zrobić to na założonej rozwiercasz gwintujesz i przykręcasz kruciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności