Skocz do zawartości
Bond29

Krzywa tylna belka i ustawienie zbieżności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Jakiś czas temu wymieniałem gałki no i zaczęło delikatnie ściągać na prawą stronę . Dzisiaj pojechałem na zbieżność a gość stwierdził że mam belkę tylną krzywą . Moje pytanie brzmi czy da się ją ustawić bez wymiany tylnej belki ?? Bo autko przed wymianą gałek jeździło prościutko i nic nie ściągało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kolesia skoro przed wymianą jeździł prosto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z tym jest nie problem tylko gdzie mi ustawią zbieżność bo to widać gołym okiem że prawe tylne koło jest pod innym kontem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego z tym jest nie problem tylko gdzie mi ustawią zbieżność bo to widać gołym okiem że prawe tylne koło jest pod innym kontem
to może masz czop skrzywiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to są "gałki" bo mi się kojaży jedynie z lodami, a jak masz inny kąt pochylenia prawego i lewego koła to wymieniaj belkę bo nic z tego nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to są "gałki" bo mi się kojaży jedynie z lodami, a jak masz inny kąt pochylenia prawego i lewego koła to wymieniaj belkę bo nic z tego nie zrobisz
gałki to końcówki drążków kierowniczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem do gościa od zbieżność i powiedział że da się zrobić coś takiego bez wymiany belki . Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passacie nie ma fizycznej możliwości ustawiania kątów z przodu ani tym bardziej z tyłu, jeżeli koło jest pod innym kątem to zostaje wymiana belki, co do ściągania to może być geo źle ustawione ale równie dobrze może być jedna opona nierówno podjechana, złe ciśnienie w kołach itp co powoduje ściąganie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto ma wszystkie opony ok a przed wymianą gałek zrobiłem ok 20-30 km na tych oponach gdyż były kupowane .Teraz czekam na wolny czas i jadę do gościa na zbieżność bo mimo krzywej tylnej belki ponoć da się ustawić normalnie zbieżność. Dam znać jak poszło i ewentualne namiary jak by ktoś miał podobny problem a gdy to nie pomoże trzeba wędzie myśleć o belce . Wprawdzie koszty nie duże bo ok 200zł ale kupa roboty z przełożeniem tego jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostowałem tylną belkę w Octavi, ale przyznam się bez bicia, że ta robota zakrawa na druciarstwo, jednak była taka konieczność dla zmniejszenia kosztów nakładem pracy. Pracy przy tym co niemiara, nie polecam. Wymień belkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś sie orientuje jaki jest najsłaszy punkt belki , miałem stłuczke i lekko mam lewe koło przesuniete suma jest -002 a norma jest +016 może wystarczy samą piaste zmienić ?

Edytowane przez wilu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy strzale w koło zwykle wygina się najpierw mocowanie do którego jest przykręcona piasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie dozwolone by było lekkie podszlifowanie blachy mocujacej piaste zapewne w moim przypadku jest to kwestia nawet nie 1 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kombinujcie -używana tylna belka na Allegro to koszt od 100 do 300zł. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wymiana tej belki i można zapomnieć o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belke już mam ale nie chce mi się zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dało by rady odkręcić piastę i puknąć młotkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się radę zrobić jak masz zamiar sprzedawać auto ale jak robisz dla siebie to nie kombinuj . Sam byłem świadkiem jak kolega kupił paska i jeździł przez 2 miechy tym autem w 5 osób do roboty po jakimś czasie coś jakby koło jedno było krzywe . Pojechał na geometrię okazało się że belka była naciągana bo jakiś palant chciał zaoszczędzić 200zł bo tyle zapłaciliśmy na używaną i robota oko 3-4 h którą sami zrobiliśmy .Na bezpieczeństwie się nie oszczędza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta może ktoś się podłączy. Wiadomo przyszła zima, miałem bliskie spotkanie z krawężnikiem, najpierw tył i po chwili uderzyłem też przodem: dwie felgi szrot, na tle łożysko poszło i czop ( piasta ). Wymieniłem co trzeba lecz niestety tylne koło krzywi stoi ( pochylone dołem ) i du.. strasznie pływa. Ormo pisał : Przy strzale w koło zwykle wygina się najpierw mocowanie do którego jest przykręcona piasta. Czy jest jakaś możliwość "podprostowania" tego wszystkiego bo i tak auto chce sprzedać a nie widzi mi się całej belki wymieniać tym bardziej że zimno . . . . Proszę o jakąś pomoc. Jak się okaże że bez wymiany belki się nie obędzie to chętnie usłyszę że ktoś ma na handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja mam taki problem ze zbieznosc wyszła dobrze nawet nie sciaga lecz odległosci miedzy progiem a tyłem koła sa inne z lewej strony wsadze 3 palce z prawej juz nie co moze być krzywe piasta kołyska maglownica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności