Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Walki ciag dalszy:) Mam pytanie:

Czy w W8 jest 1 czy moze sa 2 pompy paliwa?

Pytam bo na Vagu, wyskakuje mi blad braku komunikacji z pompa paliwa, cos zabrzeczalo ostatnio jak jezdzilem i dodatkowo nie pokazuje poziomu paliwa....

Jesli tak to czy taka pompa bedzie ok:?

 

http://moto.allegro.pl/pompa-paliwa-volkswagen-passat-skoda-superb-i1604006152.html

 

 

na tej aukcji plywak jest z pompa:

 

http://moto.allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-vw-passat-b5-fl-4-0-w8-2002r-i1595076671.html

 

 

 

Dodam ze odpala normalnie, bledow na kompie poza ta pompa i czujnikiem stukowym brak...

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz błąd komunikacji i ilości paliwa nie pokazuje to może przewody sprawdź najpierw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Walki ciag dalszy Mam pytanie:

Czy w W8 jest 1 czy moze sa 2 pompy paliwa?

Pytam bo na Vagu, wyskakuje mi blad braku komunikacji z pompa paliwa, cos zabrzeczalo ostatnio jak jezdzilem i dodatkowo nie pokazuje poziomu paliwa....

W Passacie W8 jest zbiornik paliwa z dwiema pompami-tak pokazuje ETKA.

Potrzebujesz pompy paliwa o numerze: 3B7906092B

W niej już jest czujnik paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol, to by sie zgadzalo:), jesli mozesz to sprawdz mi od czego bedzie pasowalo:)

Teraz przyjrze sie ponownie czujnikowi, wymienie filtr paliwa i ta pompe, mozliwe ze widac swiatelko w tunelu na zazegnanie problemu z niskim sygnalem stukowego?

Przewody sprawdze, jednak jak go odpalilem po dlugej przerwie glosno pracowala ta pompa, wiec pewnie sie zatarla;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli mozesz to sprawdz mi od czego bedzie pasowalo

Nie mam pojęcia, z jakiego jeszcze autka by pasowało-numer tej pompy wskazuje jednoznacznie na W8... Ona musi mieć odpowiednią wydajność-nie możesz raczej wsadzić pompy paliwa od 1.8T... Poza tym weź pod uwagę to, że w W8 był nieco inny zbiornik paliwa (nie wspominając już o tym, że był też dodatkowy zbiornik paliwa-chyba na rynek USA), także nie wiem, czy nie będzie innego mocowania (niż w pozostałych Passatach) tych pomp paliwowych.

jednak jak go odpalilem po dlugej przerwie glosno pracowala ta pompa, wiec pewnie sie zatarla;/

Nie śmigaj na oparach-paliwa w zbiorniku jednak musi być troszkę.

Może jeszcze auto w Twoim przypadku było przechylone dość mocno :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat ja mam salon Polska, wiem ze na Usa byly inne zbiorniki...

Ok czyli czeka mnie wizyta w salonie:(...

Jakie cisnienie moze miec pompa z plywakiem w W8?

I jaki regulator cisnienia wystepuje?

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie cisnienie moze miec pompa z plywakiem w W8?

 

cztery bary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, obydwie dają takie ciśnienie? jedna jest w baku zintegrowana z pływakiem i daje 4, a ta druga?

Moze ktoś rzucić jakimś schematem z Etki z tymi pompami?

Prosił bym tez o filtr paliwa gdzie się znajduje

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zrzucie masz mniej więcej usytuowanie filtra, a w pliku pdf cały opis części. Wydaje mi się że pompa jest tylko jedna (mogę się mylić) a czujników poziomu paliwa 2 albo 3.

 

cqs1304938098l.png

zbiornik paliwa W8.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonil mechanik, mówi ze jak wyciągnął pompę z pod siedzieniem nie odpalił auta, koledzy proszę was o pomoc: Ile jest pomp w w8?

Nie pokazuje poziomu paliwa i występuję błąd braku komunikacji z pompa paliwa, dzwonilem do goscia z allegro i powiedzial mi ze pompa jest 1 a pływaki są 2..

Etka pokazuje jakiś moduł dodatkowego zbiornika paliwa, sam już nie wiem co z tym robić..

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że czujnik poziomu paliwa jest na pozycji 10 i 11 pdfa załączonego przez GURALa, widać na rysunku nawet 2 pływaki. Zatem są dwa czujniki i chyba żaden nie jest połączony z pompą.

 

edit: a jednak nie, znalazłem w ETCE pompę i jest ona z czujnikiem, więc wychodziłoby że jest jedna pompa i 3 czujniki w sumie (jeden razem z pompą).

pompa w8.pdf

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem update poprzedniego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wychodzi z Etki, jednak zobaczcie to:

 

Jest to pompa paliwowa z W8:

 

http://moto.allegro.pl/pompka-pompa-paliwa-vw-passat-b5-fl-4-0-w8-2002r-i1595076671.html

 

jak dla mnie to ten drucik to jest plywak...

tak ten "drucik" to część pływaka i to jest jedyna pompa w tym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok filtr zamówiłem, pływaki tez działają podłączone na "krotko", nie dochodzi napiecie do czujnikow paliwa a bezpieczniki zostały już sprawdzone..

Pompa tez daje duże ciśnienie

Gdzie szukać w takim razie?

Czy jest jakiś przekaźnik odpowiedzialny za pływaki?Czy np. w przekaźniku od pompy paliwa jest coś związanego z pływakami?

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zrzucie masz mniej więcej usytuowanie filtra, a w pliku pdf cały opis części. Wydaje mi się że pompa jest tylko jedna (mogę się mylić) a czujników poziomu paliwa 2 albo 3.

Mi się jednak wydaje, że sa dwie pompy-po obu stronach zbiornika-po co byłyby te same uszczelki czy obejmy o numerach 2 i 3 na rysunku, skoro miałaby być tylko jedna pompa :?: Ręki odciąć sobie nie dam, ale ja widzę tam miejsce na dwie pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w związku z tym ze wychodzi na to iz pływaki są aż 3, nie pokazuje ilości paliwa i napięcie nie dochodzi do 2 zlokalizowanych plywakow może to w tym leży przyczyna?

 

Znalazlem jakis sterownik:

nr czesci:

3B7906268

Jest błąd komunikacji z pompa paliwa, może to ten sterownik?

 

Jest to pozycja nr:6, z pdf wyslanego przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ ładnie 650 zł, za ten sterownik w ASO. Ale niestety to wróżenie z fusów, bo jak podaje brak napięcia na czujnikach (pływakach) to pytanie czy sterownik uszkodzony i źle odczytuje, czy faktycznie nie ma napięcia na czujnikach, tj. albo są one uszkodzone albo w ogóle nie dochodzi do nich żadne napięcie (jakby doszło to prawdopodobnie by zadziałały). Może gdzieś w wiązce jest problem. Myślę, że bez zdejmowania baku i wyjmowania wszystkich bebechów się nie obejdzie.

 

Ja myślę, że albo sterownik - jeżeli on jest od tego, albo padły pływaki - może się zacięły fizycznie.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływaki podpięte "na krotko" działają, dostałem schemat od Gurala (dzięki za pomoc i cierpliwość:)) wiec pozostaje sprawdzić wszystko po kolei, nie wiadomo zbyt wiele na temat W8 niestety...

Zastanawia mnie ten sterownik pod kanapa, nie wiadomo za co jest odpowiedzialny, on jest umiejscowiony na srodku..

 

Dodam jeszcze ze pogrzebałem trochę w vagu i występuje błąd braku komunikacji z pompa paliwa...

Edytowane przez Karolu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pływaki podpięte "na krotko" działają, dostałem schemat od Gurala wiec pozostaje sprawdzić wszystko po kolei, nie wiadomo zbyt wiele na temat W8 niestety...

Zastanawia mnie ten sterownik pod kanapa, nie wiadomo za co jest odpowiedzialny...

pod kanapą może być od ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności