Skocz do zawartości
rosiek

Program do analizy, edycji i przeróbki oprogramowania licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Postanowiłem utworzyć nowy temat z programami do obsługi wsadów z liczników.

 

Pierwszy program "Uchen 1.3" służy do automatycznej zamiany danych przy przekładaniu licznika.

Należy posiadać wsad oryginalnego starego licznika który był w samochodzie i wsad licznika nowego, który chcemy zainstalować.

Program działa z licznikami do passata B5 i B5 FL. Zgodnie z tym co wiem program działa w 100% i nie będzie on już więcej rozwijany ani ulepszany.

Dokładny opis działania jest w paczce z programem.

 

Drugi program "diagnozowanie wsadu" służy do szybkiego wyświetlenia danych zawartych we wsadzie i ich analizie. Dzięki niemu można będzie również dokonywać zmian w pamięci licznika.

Według mnie jest to wygodniejsza forma niż ślęczenie przy 2048 -u danych i przeliczaniu ich z HEX na DEC.

Projekt ten nie jest jeszcze zakończony. Z uwagi na to że mam dostęp tylko do liczników z lat 2001 - 2003, ten typ jest najbardziej bogaty w informacje. Reszta liczników również może być tak dopracowana, potrzebuje tylko ochotnika z VAG-COM, VAG-TACHO i chwilką wolnego czasu.

 

Jeżeli dodam nowe opcje w programie będę go udostępniał w tym poście, więc użytkowników chętnych do jego testowania proszę o sprawdzanie co jakiś czas czy niema nowszej wersji.

 

Pozdrawiam.

Tomek

 

 

p.s. Dlaczego nowy temat? Moim zdaniem w starych wątkach sie gubią, zresztą dyskusje na temat programów nie bardzo są zgodne z tematami wątków.

Edytowane przez jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolniejszą chwilą zobaczę co robią te programy.

Jeśli kolega chce to mogę podrzucić jakieś wsady z liczników, np z seata ibizy 1.9tdi 01r :)

Zawsze mnie interesowało właśnie jak to ugryźć, tzn wsad licznika. Nie mam zamiaru i nie chodzi mi o cofanie, ale np przestawić wskazówkę bo zawyża mi prędkość o 7km w całym zakresie. Inna sprawa to jak jest zrobione, że vagiem można zrobić test zegarów/wskazówek i czy można by coś przestawić we wsadzie, żeby np guzik kasowania przebiegu taki test robil:) Gratulacje dla kolegi za wiedzę. Jeśli potrzebujesz wsadów do testów to na pw albo tu w temacie pisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,dopiero dzisiaj tu trafiłem,a w ubiegłym tygodniu zastanawiałem się gdzie zniknął Uchen 1.3 z ciekawostek licznikowych.Swoją drogą,to mógłbyś wrzucić w tamtym wątku link do nowego,no chyba że jest,tylko po co ślepemu oczy?:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz wsady od nowszysch czy starszych rocznikow?

moge zorganizowac kilka wsadow ale wszystkie w wersji UK.

mamy maly zlocik w czerwcu w uk wiec moglbym pozgrywac od chlopakow jesli to bedzie jakas pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest wersja B-eta by sie nia pobawić, potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podglad.jpg

 

Witam ponownie.

Troche przysiadłem i teraz jest tak że program obsługuje wsady z liczników 2000 - 2004.

Odczyt: pełny w stosunku do wiedzy posiadanej przeze mnie.

Zapis: zmiany w kodowaniu - wszystko.

zmiany w adaptacja - wszystko.

zmiany w opcje - wszystko.

zmiany w dodatki - nieaktywne.

 

Poszukuje kilku beta testerów. info na priv.

pozdrawiam

adaptacja.jpg

dodatki.jpg

informacje.jpg

kodowanie.jpg

menu.jpg

opcje.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Narazie obsługa liczników tylko passat 2000-2004, resztę dodam jak nie będzie błędów w aktualnej wersji.

zakładka informacje jak narazie pokazuje tylko dane bez możliwości edycji.

zakładka kodowanie umożliwia edycje osprzętu zainstalowanego w aucie, regionu, interwału serwisu, oraz typu silnika

zakładka adaptacja umożliwia edycję języka wyświetlanych komunikatów, maxymalnego czasy do inspekcji, czasu od ostatniej inspekcji, dystansu od ostatniej inspekcji, maxymalny cas do wymiany oleju, minimalny czas do wymiany oleju, jakoścoleju.

zakładka opcje umożliwia zmianę trybu podświetlenia licznika po przekręceniu kluczyka, wyświetlanie kontrolek.

zakładka dodatki umożliwia zmiane wyskalowanie prędkośiomierza z mil na km i odwrotnie. Niebawem zmiana wyskalowania obrotomierza z benzyny na diesla i odwrotnie.

zakładka podgląd pokauje podgląd pliku w hex.

 

program służy do szybkiej analizy i edycji wsadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosiek, chetnie pomoge w tworzeniu projektu, posiadam spora baze wsadow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosiek aa 2000 przed liftem?? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rosiek aa 2000 przed liftem??

będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to wcale nie dziala?? a czemu?? jakas sciema z tym programem

 

---------- Dodano o 08:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:08 ----------

 

nie da sie uruchomic tej wersji beta.. wpisuje ten serial i nic okno znika?? cos nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ze to wcale nie dziala?? a czemu?? jakas sciema z tym programem

 

---------- Dodano o 08:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:08 ----------

 

nie da sie uruchomic tej wersji beta.. wpisuje ten serial i nic okno znika?? cos nie tak.

 

bo program nie jest dostępny dla wszystkich. a serial służy tylko do generowania numeru używanego po przekształceniach do zabezpieczenia programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak dołączyć do grona wybrańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak dołączyć do grona wybrańców

 

W wersji beta trzeba uzywać program często żeby wychwycić blędy. A wersja finalna po wpłacie na konto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jak uruchmoic beta i ile kosztuje porgram u ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę ,że wiesz o czym mówisz i potrafisz z tego skorzystać :-) Mam problem z angielskim licznikiem od Golfa 4 TDI , generalnie o DPN czyli ilość impulsów ze skrzyni na 1km (na europę już go przestawiłem) chcę mieć poprawne wskazania prędkości , odległości i spalania, montuję go do Golfa 3 tam dpn był 3819 i przekłamania w stosunku do GPS były ok 3-4 km/h , tutaj już np. 7 przy prędkości 40-60 km/h. Gdzie tego szukać ?

 

Licznik.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Demo tez bardzo przydatna ,można za jej pomocą przeanalizować wsad,sprawdzić które komórki(w miarę jego możliwości)co oznaczają bez wgrywania wsadu do licznika:rumieniec

Jeśli można jakieś uwagi to załączam fotkę i tam gdzie podkreślone powinno być raczej (chyba) distance a nie jak obecnie day,s

bo jak mniemam chodzi tu o ustawienie limitu kilometrów do wymiany który to jet stały(15) i nie można go zmienić przez adaptację tylko po przez edycje wsadu.

uchen.JPG

 

I jeszcze jedna rzecz .Norton (NAV) podczas uruchamiania widzi program jako virus i usuwa go.

Wiem że pewnie ktoś napisze: antyvira można wyłączyć,jasne tylko że jak ktoś ma płacić za program to chyba raczej powinien być tak napisany aby NAV nie rozpoznawał w nim działań virusa i nie usuwał go,chyba że widzi tylko tak wersje demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności