Skocz do zawartości
kinio28

Dziwny klekot po wymianie termostatu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i prosze o pomoc .Mam paska z 2000r.B5FL 1.8T awt. Sprawa wyglada tak,przy odpalaniu rano na zimnym silniku przez 2s. slychac bylo dziwny odglos z silnika cos jak by jakis metaliczny dzwiek,ale przeczytalem na forum ,ze to raczej normalne. Problem zaczal sie gdy odstawilem auto do warsztatu na wymiane termostatu. Powymianie szybko ładnie sie nagrzewa tylko że przy wolniejszej jezdzie 50-70km/h slychac co pare sekund jak by ,,brzdek'' .To jeszcze nic ,bo na postoju po szybszej jezdzie klekocze jak rasowy disel. Prosze o jakies podpowiedzi co to może byc , czy ma to jakis zwiazek z termostatem ,a może to tylko zbieg okolicznosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może najpierw posłuchaj na postoju z jakiego miejsca ten odgłos dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dowiedzieć sie jakiego płynu chłodniczego dolano przy wymianie - spotkałem sie już z takim przypadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchalem na postoju i wydaje mi sie , ze dzwiek dobiega gdzies z tylnej górnej czesci silnika bardziej z lewej strony stojac przodem do auta.

 

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:51 ----------

 

Do kor128 . Mechanik mowił ze nic nie dolewał , a stan jest. Myslisz ze to moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy wymieniał pompe wody i zalał układ jakimś tam płynem. Efekt - ciepły silnik pracował jak TDI ( 2.4 V6 ).Przepłukaliśm układ wodą , zalaliśmy płynem G12plus i jest cicho.Dodam jeszcze że jak zalany był wodą to też było głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego co ma piernik do wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze,ze od zlego plynu chlodzacego benzyna klekocze jak diesel,moim zdaniem problem z klekotaniem benzyniaka tkwi gdzie indziej a niefortunnie dalo o sobie znac po wymianie termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego proponuje podjechać do mechanika i podpiąć manometr i sprawdzić ciśnienie oleju w czasie tego klekotania, te silniki lubią klekotać (klawiaturą) gdy mają spadki ciśnienia oleju (sam tak miałem gdy mi pompa oleju pękła), gdyby ciśnienie okazało się ok, to z tyłu skąd słyszysz klekotanie jest jeszcze napinacz łańcucha zmiennych faz rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem że to może byc łancuszek, ale czy nie było by go słychac też na zimnym silniku? Na dniach podjade do mechanika i sprawdze cisnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem co kolega

 

czy wiadomo co jest przyczyną tego klekotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weźcie dobrze poszukajcie z tyłu silnika i w okolicach skrzyni za silnikiem. U mnie było tak, ze po prostu mechanikowi wpadł tam klucz i klekotał - banalne a jednak sie zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest klucz w moim przypadku dźwięk wydobywa sie tak jak by z skrzyni biegów lub nad skrzynią na łączeniu silnika z nią , dźwięk jest słyszalny tylko jak auto się rozgrzeje a po drugie dźwięk jest bardziej słyszalny od strony katalizatora i nie jest to katalizator .

 

a teraz ważna uwaga :D jak zaczyna padać deszcz po tej samej stronie co wydobywa się ten magiczny dźwięk słychać go nadal plus do tego jak by ktoś spuszczał wodę w umywalce i w końcowej fazie bulgocze . co to może być nie mam już sił do tego auta !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz ważna uwaga :D jak zaczyna padać deszcz po tej samej stronie co wydobywa się ten magiczny dźwięk słychać go nadal plus do tego jak by ktoś spuszczał wodę w umywalce i w końcowej fazie bulgocze . co to może być nie mam już sił do tego auta !!!!

A to ci bulgocze odpowietrzenie zbiornika paliwa :D Jak od strony drzwi pasazera, położysz sie pod przednimi drzwiami, to tam jest rurka od filtra węgla aktywnego. Tamtędy zasysa powietrze. A jak będziesz miał zapchany filtr, to ci z baku będzie ciągnęło i jak poleci paliwo, to znak, ze filtr KAPUTT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym termostacie pewnie temperatura była niższa i olej gęstszy. Teraz silnik dogrzany, olej rzadszy to może odzywa się napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie napinacz już przerabiałem to w audi a4 od mojego kumpla tam chodził ten silnik jak jakieś tdi :D a u mnie dźwięk tak jak opisałem wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich problem rozwiązany .Przyczyna klekotu to ,,zawór zmiennych faz rozrząu'' .Wczoraj odebrałem auto z warsztatu .Dziś rano odpalam i cisza po dłuższej jezdzie też nic . Teraz i silnik ciszej chodzi. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to cholerstwo w tym silniku jest umieszczone, jak wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zawór znajduje się wtylnej gónej czesci silnika,tam gdzie kończy się pokrywa zaworów.Znalazlem zdjecia na forum skody. http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?p=765304&sid=378f452887310b83b9e3a63743ecb469

Edytowane przez kinio28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności