Skocz do zawartości
creativesb

B4 tdi problem z odpalaniem....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Passata z silnikiem 1Z, i taki problem z elektryka, a w zasadzie z odpalaniem. Więc przekręcam kluczyk to brzęczy przekaźnik 103,albo 106 nie pamiętam ,obrotomierz idzie w górę(tak jak przy rozładowanym akumulatorze), i nie gaśnie kontrolka od świec żarowych, gdy na przekręconym kluczyku wcisnę hamulec, albo włączę jakieś światła to brzęczenie ustaje, kontrolki przygasną, nawet climatronic się wyłączy, ale i tak rozrusznik nawet nie drgnie, kiedyś pomagało poszarpanie kablami idącymi od kostki stacyjki(która jest nowa) i kręcił a teraz nic..., więc doszedłem do miejsca gdzie wchodzą przewody od kostki w skrzynkę bezpieczników, sprawdziłem miernikiem po kolei i żaden nie jest przerwany.... żeby wykluczyć wadliwą kostkę stacyjki łączyłem wszystko przewodzikiem na krótko, aha i chociaż wszystkie bezpieczniki są dobre to i tak nie działa zegarek i centralny....może spotkało kogoś coś podobnego...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny przypadek tylko że obrotomierz się podnosił kontrolka od świec się paliła a usterką były zimne luty na pinach w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego.Winny był bezpiecznik ten co jest do zapalniczki.Sam go przepaliłem coś grzebiąc przy zapalniczce i zaraz po tym nie było nic na desce brzęczenie brak dwóch wyświetlaczy no i centralny nie działał.

Sprawdź dobrze bezpieczniki i ich zasilenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdziłem wszystkie i kiwałem każdym po kolei, ale zegarek nie działał...najbardziej mnie zastanawia to, że kiedyś ciąganiem za kable albo podnoszeniem kolanami kierownicy kręcił, a teraz nawet nie próbuje...i do tego czemu to pomagało skoro wszystkie kable są ok... Dareczek730 - a kręcił u ciebie rozrusznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj dalej pod kierownica cos tam musi byc nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szukam, szukam, ale coś mi się już pomysły skończyły....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij przekaźnik 109, popatrz na oznaczenia wyprowadzeń.

Włącz zapłon i zewrzyj pin 4(30) z 6 (87) w skrzynce w miejscu gdzie siedział przekaźnik. Co się wtedy dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności