Skocz do zawartości
sZuw4X

MFD + zmieniarka VW problem z podłączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu założyłem u siebie nawigacje MFD G, jako że nie ma w niej możliwości odtwarzania płyt audio, kupiłem na alledrogo oryginalną zmieniarkę VW na 6 CD. Jest ona chyba firmy Sony nie wiem na 100% bo naklejka jest zerwana.

 

p1030271a.jpg

 

Zmieniarka ma być wmontowana w podłokietnik więc zakupiłem taki kabel:

 

p1030276t.jpg

 

Po podłączeniu zmieniarki do MFD wszystko niby zaczęło działać. Zmieniarka włączą się razem z MFD można do niej wkładać i wyciągać płyty ale, MFD nie widzi zmieniarki. Nie działa także podświetlenie przycisków od zmieniarki. Świecą się tylko te diody informujące gdzie jest włożona płyta. Wchodząc w opcję audio MFD nie ma dostępu do CD.

 

snc00052c.jpg

 

Próbowałem kodować nawigację VAG-iem ale nic to nie dało. Kodowanie było 00002 czyli niby dobre. Odłączanie akumulatora też nic nie dało. Już skończyły mi się pomysły. Wiem że taka konfiguracja jest możliwa bo sporo osób na forum ma tak podłączone. Tylko nie wiem co u mnie jest nie tak. Możliwe że zmieniarka jest uszkodzona?

 

Kostka od zmieniarki wygląda tak:

 

p1030273v.jpg

 

Rozpiska kostki:

 

Pin 1 - brązowy

Pin 2 - zielony

Pin 3 - biało/szary

Pin 4 - pomarańczowy

Pin 5 - wolny

Pin 6 - żółty

Pin 7 - czerwony/biały

Pin 8 - czerwony

Pin 9 - czarny

Pin 10 - niebieski

Pin 11 - wolny

Pin 12 - biały

 

Kostka kabla łączącego MFD z CDC wygląda tak:

 

37816482.jpg

 

Brakuje w niej pinu 12 który miał by łączyć się ze zmieniarką. Ale czy jest on w ogóle potrzebny do jej działania? A także z czym miał by się on łączyć?

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpiska kostki CDC

 

T12/1 Data out

T12/2 Clock

T12/3 Ground

T12/4 Data in

T12/5 Not connected

T12/6 30, B+

T12/7 Right

T12/8 Acc

T12/9 Audio ground

T12/10 Left

T12/11 Not connected

T12/12 Not connected (Beleuchtung (Kl. 58b))

 

Przy CDC 1K0 035 110 (Sony) podswietlenie przyciskow jest na pinie12 musisz podlaczyc tu podswietlanie klema KL. 58b (pin A6 zlacza ISO MFD)

 

 

 

do podswietlania przyciskow CD playera jest dodatkowy przewod.

 

 

 

 

Czy podlaczyles ten brazowy przewod (koncowka z metalowym oczkiem) do masy? (ewentualnie podlacz dodatkowa mase do obudowy CDC)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy CDC 1K0 035 110 (Sony) podswietlenie przyciskow jest na pinie12 musisz podlaczyc tu podswietlanie klema KL. 58b (pin A6 zlacza ISO MFD)

 

A mogę to pociągnąć od podświetlenia przy zapalniczce? Akurat już tam mam zrobione wpięcie do podświetlania popielniczki tylnej. To chyba na to samo wychodzi?

 

Czy podlaczyles ten brazowy przewod (koncowka z metalowym oczkiem) do masy? (ewentualnie podlacz dodatkowa mase do obudowy CDC)

 

Problem rozwiązany :D Przyczyną była słabo podłączona masa. Przykręciłem brązowy kabel do nadwozia tak samo zrobiłem z obudową CDC i bajka wszystko działa :D Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez sZuw4X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie,czy ta zmieniarka (magazynek na 8 płyt)będzie prawidłowo działać z MFD ver.G?

 

zm3.jpeg

Tak mi się wydaje,że to ver.G navigacja.jpg

W instrukcji do zmieniarki napisano,że współpracuje ze wszystkimi radiami VW.

Powiem szczerze,że myli mnie ta ilość płyt,jak to uruchamiać z panela navigacji?

Fabrycznie montowane zmieniarki,były też Panasonica z tym że na 6 płyt.

I tak naprawdę,to nie wiem co z nią robić,czy montować,czy dać sobie spokój

W kpl. są jeszcze te kable

zm2.jpeg

oraz mocowania całej zmieniarki.

zm1.jpg

Edytowane przez arci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje,że to ver.G [ATTACH=CONFIG]73832[/ATTACH]

 

zgadza sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt już nie ogląda tego wątku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zmieniarka jak sie pewnie orientujesz w schowku sie nie zmieści trzeba ją ulokować gdizes w bagazniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,jak najbardziej w bagażniku jest na nią miejsce,ale chodzi mi głównie o to czy ta konkretnie zmieniarka(8 płyt) będzie technicznie współpracować z MFD. Gdzieś już widziałem publikację na temat tej zmieniarki(nie mogę jej znaleźć) wypowiedzi były takie,że może się zawieszać,a poza tym jak uruchamiać płyty w magazynku,jeżeli w nawigacji jest 6 przycisków. Może ktoś z was spotkał się już z takim typem zmieniarki?

Edytowane przez arci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem identyczną zmieniarkę w Audi A3, ale podłączona była pod radio concertII i cała obsługa szła z radia

czy podejdzie pod MFD nie wiem, kiedyś była taka fajna strona erta.ru i tam wszystko było pieknie rozpisane ale niestety coś pozmieniali i już nie widze tam nic ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za chęć pomocy,spróbuję jeszcze przekopać archiwum może znajdę tę publikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym odgrzać temat

czy intensje jakaś możliwość podłączenia tej kosatki tak by zrobić z zmieniarki wej AUX. od jakiegoś czasu nie działa mi zmieniarka i chętnie podłączył bym zamiast niej MP3 lub tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą takich adapterów możesz podłączyć mp3 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat. Mam taki problem.W moim pasacie mam zamontowaną od tygodnia nawigację RNS MFD2 cd .W schowku mam oryginalną zmieniarkę firmy SONY na 6 płyt.Problem polega na tym że zmieniarka działa tylko nawigacja jej nie widzi.Jak wciskam przycisk CD pokazuję brak płyty i nie chce przełączyć się na zmieniarkę .Wrzuciłem płytę z mapami i też nic.Jakby nawigacja nie miała funkcji podłączenia zmieniarki. A u kolegi który ma takie samo radio wszystko tita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam odświeżę temat. Mam taki problem.W moim pasacie mam zamontowaną od tygodnia nawigację RNS MFD2 cd .W schowku mam oryginalną zmieniarkę firmy SONY na 6 płyt.Problem polega na tym że zmieniarka działa tylko nawigacja jej nie widzi.Jak wciskam przycisk CD pokazuję brak płyty i nie chce przełączyć się na zmieniarkę .Wrzuciłem płytę z mapami i też nic.Jakby nawigacja nie miała funkcji podłączenia zmieniarki. A u kolegi który ma takie samo radio wszystko tita

 

o ile mnie pamiec nie myli obsluge zmieniarki trzeba wlaczyc w kodowaniu radia

 

p.s plyty z mapami to zmieniarka za chiny ludowe nie odczyta w żadnym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności