Skocz do zawartości
passatb3td

kolektor wydechowy vr6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak dręczy mnie pytanie pytanie odnośnie baranów w vr6 czy daje to coś faktycznie czy aby ściema żeby doić kase może akurat ktoś ma i coś powie z góry dzięki za pomoc

 

no tak chodzi mi o ""sportowy"" jak to określają sprzedawcy kolektor wydechowy do vr6

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i coś daje, ale zamiast tego nie warto zainwestować w jakieś inne części? Kable, świece, może jakiś stożek żeby silnik miał czym oddychać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i coś daje, ale zamiast tego nie warto zainwestować w jakieś inne części? Kable, świece, może jakiś stożek żeby silnik miał czym oddychać? ;)

 

Co to ma do rzeczy...Nic ;)

To co wymieniłeś mocy nie podnosi-szkoda kasy wywalać.

 

 

 

Witam tak dręczy mnie pytanie pytanie odnośnie baranów w vr6 czy daje to coś faktycznie czy aby ściema żeby doić kase może akurat ktoś ma i coś powie z góry dzięki za pomoc

 

Jeżeli kompletny układ-tak.Jeżeli sam olektor-nie.Prześpij się z tym i zastanów się czy ma to sens.Wydatek spory a efekt nieodczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy troszeczkę rozjaśnię sprawę:) mój vr jest po kapitale 15000km wywalone wszystko było rozrząd panewki pierścienie pompa oleju w głowicy też wszystko wypolerowana prowadnice uszczelniacze no wsio. Kable nowe beru świece nowe ngk stożek jest co do wydechu to zamiast kata strumienica pierwszy tłumik przelot środka niema aby koniec oryginał ale nówka wszystko pociągnięte na 60 rurach i tak mnie ciekawi czy da to jakiś efekt czy nie bo kasa niemała a jak ma być kicha to niema sensu się pakować, a z racji że passat jest w serii dokładnie to 176km 240nm nie wiem czy to faktyczna moc bo był hamowany w lublinie u znajomego gazownika który ma hamownie profilaktycznie wybiorę się do wawy po weekendzie majowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sam kolektor 6-2-1 coś da to nie wiem, ale przy kolektorze ssącym i przepustnicy z 2.9 powinno coś wyjść na +

 

pisałeś że masz wypolerowaną głowicę? porting?

 

ja powoli też rozglądam się za takim kolektorem, i chciał bym troszkę wydech uwolnić... może coś by wpadło do stadka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak porting był i zawory wypolerowane nowe prowadnice uszczelniacze wsio. No ja mam u siebie jak pisałem zamiast kata strumiennice pierwszy przelot środek wywalony a koniec teraz załadowałem z abf-a tolka bo ma 2 wyjścia co odprowadza lepiej spaliny i efekt jest taki jak trzeba na niskich obrotach ładnie buczy a na wysokich zachowuje się jak trzeba czyli nie jest za głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Patryk

stożek to coś jednak daje mocy tylko trzeba go tak zamontować żeby nie ssał ciepłego powietrza od silnika, poza tym zinwestowanie w porządne przewody i swiece to nie strata pieniędzy. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym zinwestowanie w porządne przewody i swiece to nie strata pieniędzy.

porządne to znaczy jakie?

świece i przewody NGK są porządne czy są jakieś "porządniejsze" ?

i jaki sportowy filtr powietrza założyć do 2E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale ograniczyłem alko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla już hamownia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wie pisze tu czy może mi ktoś podpowiedzieć jakiej firmy były by najlepsze pierścienie tłokowe nominał do vr6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak jak w innych przypadkach Goetze się sprawdzi.

Edytowane przez zipek135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że tak jak w innych przypadkach Goetze się sprawdzi.

 

Dzięki kolego!Goetze jest dosyć popularne i myślałem o czymś innym co może utwardzone mniej znane z wyższej pulki. A slyszl ktoś o firmie Grant? wyczytałem że ma każenie rajdowe wiec może coś produkuje o klasę wyższą niż seria. bo możliwe ze w przyszłości bede u Turbiał vr6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o MAHLE ja takie do 9a zakładałem normalne kosztowały 360 zł a utwardzane 850 kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założyłem dzisiaj kolektor wydechowy 6-2-1 do mojej padaki. Wcześniej go owinąłem bandażem termoizolacyjnym. Troszkę było trzeba porzeźbić kanały by pasowało idealnie.

 

Odczucia:

-mimo owinięcia boje ciepłem z kolektora

-smród i dym z bandaża - norma, trzeba poczekać aż się wypali :)

-silnik na biegu jałowym ładniej bulgocze

-ryczy przy max bucie bardzo przyjemnie nawet od samego dołu

-wydaje mi się że lepiej się wkręca od dołu

-przy normalnej jeździe nadal jest cisza

 

silnik 2.8, stożek K&N, przepustnica 2.9, kolektor dolotowy 2.9, kolektor wydechowy 6-2-1 i jakiś tam "program"

 

tak to mniej więcej chodzi

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm odgrzeję kotleta..

adams- kolektor owija się podwojną iloscią bandaza dwie warstwy to norma...!

a do tego owin jeszcze dalszą częśc układu wydechowego.

cyt:"wydaje mi się że lepiej się wkręca od dołu"

ja mam takie same odczucia w swoim TDI, turbina ma lzej i szybciej wstaje co widac na zegarze doładowania.

dodatkowo zrobiłem termo kocyk na turbine.... takze to CI się nie wydaje bo tak jest!

cieplejsze gazy wylotowe szybciej opuszczaja układ mniej go "blokując"...

Popraw umieszczenie stożka- poządnie go odizoluj cieplnie do komory silnikowej bo stracisz na mocy! chyba o tym zresztą wiesz..dodatkowo zainteresuj się termouszczelkami pod kolektor...

 

polecam stronke

http://translate.google.com/translate?hl=pl&langpair=en|pl&rurl=translate.google.pl&twu=1&u=http://www.autospeed.com/A_110474/cms/article.html

i dział DIY nt pomiarów i przeróbek układów dolotowych, ciekawa strona dla tych co samemu w garazu modzą..

pzdr.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja owijałem kolektor dość dokładnie i teraz nawet po pałowaniu można go spokojnie dotykać ręką :) to prawda że cieplejsze spaliny lepiej/szybciej opuszczają wydech, dlatego też gdy już zabiorę się za mody całego układu to go na 100% owinę do samego końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności