Skocz do zawartości
Gość Shaggy

Czujnik temperatury zółty a zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shaggy

Witam jaka jest roznica miedzy czujnikami temperatury z oznaczeniem zółym i zielonym?? Zolty posiadał oznaczenie 357 919 501A. Czy jezeli wczeniej byl zalozony zielony moge zalozyc zółty?? POZDROWIENIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

357 919 501A czarno/żółty 4-stykowy czujnik wskaźnika temperatury wody + informacja do sterownika.

A tak w ogóle o co chodzi?

przede wszystkim ile pinów i do czego ma służyć, bo kolor to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy
Żółty 100°C

Zielony 65°C

 

Czego sa to temperatury ?? Czujnik jest 4-pinowy (czujnik temperatury i termowlacznik wentylatora).

 

Czyli moge go zalozyc czy nie bo nie Powiedziales??

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, podałeś znacznie więcej.

termowłącznik

 

Nie ma jednokolorowego termowłącznika wentylatora chłodnicy dla silnika ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy

Dosc duzo sklepow w szczecinie przeszukalem dzis i znalazlem tylko zolty. Uwazasz ze mozna go uzywac, czy lepiej jest wstawic zielon?? POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony, czy czarno zielony?

Czterostykowe do włącznika wentylatora są dwukolorowe.

Podaj numery obu czujników, bo coś tu nie gra.

 

Jeśli ma włączać wentylator, to auto z klima, cz bez i czy z hakiem?

Mam tu wszystko na wierzchu, dawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy

Wiec tak kupilem czujnik 357 919 501A, a zalozony mialem czujnik czarno-zielony niestety brakuje na min numerow (sa tylko jakies 3172 i 8F). Mialem juz problemy z chlodzeniem w lato a silnik mam po kapitalce i nie chce zeby sie cos stalo :kwasny: ( Auto bez klimy haka holowniczego i zadnych innych udogodnien > ver OGOREk +wspomaganie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty mówisz o czujniku temperatury dla ECU i wskażnika - w ABSie powinien chyba być żóty (żółty pasek, czarna obudowa) - przynajmniej ja tam taki miałem i po uszkodzeniu wymieniłem na taki sam.

Wyłącznik od wentylatora to nieco inny element - nr 191 959 481 B(1 stopniowy) lub C (2 stopniowy) - montowany w chłodnicy z lewej strony w dolnej części

 

Też mam wersję "standard" - only wspomaganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy
Ale Ty mówisz o czujniku temperatury dla ECU i wskażnika - w ABSie powinien chyba być żóty (żółty pasek, czarna obudowa) - przynajmniej ja tam taki miałem i po uszkodzeniu wymieniłem na taki sam.

Wyłącznik od wentylatora to nieco inny element - nr 191 959 481 B(1 stopniowy) lub C (2 stopniowy) - montowany w chłodnicy z lewej strony w dolnej części

 

Też mam wersję "standard" - only wspomaganie.

 

Dokladnie, przepraszam za wprowadzenie w blada. Masz racje dokladnie jest to czujnik temperatury. Tylko mnie ciekawi czemu byla zalozony czarno-zielony i czy jak zmienie na czarno zolty nie bedzie jakiejs roznicy. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko mnie ciekawi czemu byla zalozony czarno-zielony i czy jak zmienie na czarno zolty nie bedzie jakiejs roznicy.

Nie wiem czym sie różnia ale wg ETOSa zielony ma taki sam nr katalogowy tylko bez literki A i w passatach z lat 92-93 powinien być przy silnikach diesla AAZ i 1Y (wg opisu służy do wskaźnika temp wody i automatu świec żarowych).

 

Skoro do tej pory miałeś zielony i wskaźnik pokazywał dobrze (a chyba nie robili wskaźników dla diesli i benzyniaków) to można przypuszczać, że ECU dostawał niewłasciwe informacjie nt temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skelos

Witam jeśli wstawisz inny czujnik niż miałeś to będzie Ci zawyżał wskazania temperatury,ja miałem czarno zielony i wstawiłem czarno żółty to wskażnik temp pokazywał mi 110 stC i dopiero otwierał termostat po kupieniu czujnika takiego jak był wszystko wróciło do normy

 

 

cytat

A co ma czujnik do termostatu?

 

niby nic tylko po tym poznałem że zawyża,bo przy 110stC termostat dopiero się otworzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jeśli wstawisz inny czujnik niż miałeś to będzie Ci zawyżał wskazania temperatury,ja miałem czarno zielony i wstawiłem czarno żółty to wskażnik temp pokazywał mi 110 stC

Ja też po kupieniu nowego żółtego miałem dużo więcej niż na starym (też żółtym) - poprostu był "za tani" :D i nie trzymał parametrów, po wymianie na droższy wszystko OK :ok:

 

Tak jak pisałem powyżej wskaźnik temperatury w zestawie zegarów jest taki sam, a więc część czujnika (2 styki) jest taka sama w obu przypadkach - róznią sie tylko drugą parą styków(a dokładnie tym co jest podłaczone na ich końcach)

 

i dopiero otwierał termostat po kupieniu czujnika takiego jak był wszystko wróciło do normy

A co ma czujnik do termostatu?

 

Wiec tak kupilem czujnik 357 919 501A

Skoro kupiłes juz żółty to poprostu go podłącz i sprawdź efekty :przestraszony:

 

Mialem juz problemy z chlodzeniem w lato a silnik mam po kapitalce i nie chce zeby sie cos stalo

To przede wszytkim sprawdziłbym poprawnośc działania włącznika wentylatora chłodnicy, czy załącza przy odpowiedniej temperaturze (ew temperaturach przy dwustopniowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

357 919 501A czarno/żółty 4-stykowy czujnik wskaźnika temperatury wody + informacja do sterownika.

357 919 501 czarno/zielony 4-stykowy czujnik wskaźnika temperatury wody + informacja do sterownika.

Nic więcej niestety nie znalazłem.

Jak wcześniej napisałem, nie mają one nic wspólnego z załączaniem wentylatora chłodnicy.

Masz jakis problem z jego załączaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej podaje fotki dla Passata 92-96 i Golfa 92-94 gdzie wystepują czujniki żółty i zielony.

Passat:

75625239to1.th.jpg 27097854wk3.th.jpg

 

Golf:

54291969th1.th.jpg 58559709al3.th.jpg 88745817zz7.th.jpg

 

Niech każdy wybierze cos dla siebie :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma roznicy czy zolty czy zielony. 4 styki sa do aaz i tdi. w td 2 styki odpowiadaja za grzanie swiec ponizej 68 stopni dla plynu. w tdi sygnal idzie do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma roznicy czy zolty czy zielony. 4 styki sa do aaz i tdi. w td 2 styki odpowiadaja za grzanie swiec ponizej 68 stopni dla plynu. w tdi sygnal idzie do kompa.

Jak nie ma róznicy to po co przepłacać :D

Ale mimo wszystko chyba jest jakaś różnica (wartości oporu w stosunku do temperatury) jest (poza kolorem paska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaggy

Pojechalem do sklepu i sie zapytalem sprzedawcy i powiedzial ze 357 919 501A jest przeznaczony do silnika ABS, a zielone byly tam do jakiegos rodzaju disla. Zastanawia mnie dalczego byl tam zalozony zielony :mur: jezeli jest on do disla. Zalozylem ten samochod smiga jak ta lala :hurra: tylko temp. ktora pokazuje mnie przeraza 100 stopni, chyba czas na nowa chlodnice. Wentylator sie normalnie zalancza przy 92 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wskazuje zle, bo zamienniki sa do d.py krotko mowiac. tez sie polasilem na najtanszy i pokazuje 110 :mur: narazie to mam gdzies, ale kupie jakis febi i bedzie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefi_sc

Witam skoro mowa o czujnikach temp i ich pochodnych to mam pytanko.

W chłodnicy na dole jest termo włącznik od wentylatora, idąc dalej :

dwa kable z niego są bezpośrednio wyprowadzone na wentylator, jeden idzie gdzieś za akumulatorem , jaka ma być kolejność ich podłączenia w termowłaczniku( czy jak on sie tam zowie;) zamontowanym w chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz wtyczki czy jak? kolorami dopasuj i bedzie ok. poza tym wtyczka ma odpowiedni ksztalt dopasowany do gniazda termowylacznika i inaczej jej nie wlozysz [mozna mlotkiem :cisza: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności