Skocz do zawartości
yaros79

Schematy elektryczne a fizyczne instalcje w naszych passatach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdażyło się komuś że szchemat różnił się z instalacją jaką posiadamy w passatach?

Bo u mnie np. instalacja od centralnego, szyb elektrycznych odbiega w rzeczywistości od schematów zamieszczonych w stronach naszego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się, bo nie ma "uniwersalnego" schematu do danego modelu, np. do B3

Fabryka wprowadzała zmiany na przestrzeni lat i schematów trzeba szukać konkretnie wg. danego roku modelowego/VIN/kodu silnika/rodzaju skrzyni itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gdzie teraz szukac schemati od konkretnego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To gdzie teraz szukac schemati od konkretnego modelu?

Napiszę że w necie ale nie na polskich stronach.

instalacja od centralnego, szyb elektrycznych odbiega w rzeczywistości od schematów zamieszczonych w stronach naszego forum

A co konkretnie jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że ciężko coś znaleźć do swojego modelu :). Ja jakoś nigdy nie znalazłem do swojego. Ale muszę przyznać, że są pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze i najdokładniejsze schematy są na erwinie, niestety B3 się nie łapie, B4 - bieda, natomiast od B5 w górę, golf 3/vento są już kompletne... i co ważne - autorstwa VW

ps. Schematy większości układów z B4 i vento są bardzo podobne, a np. silników - w zasadzie identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to żaden z tych schematów w 100% nie pasuje do mojego samochodu, np posiadam elektryczne szyby 4 x ale w drzwiach kierowcy mam przełacznik do sterowania 4 szybami a na wszystkich schematach jest on rozdzielony na 2 podwójne. Drugi przykład sterownik szyb scheamt rys. 10 styk C2 kolor szaro-czerwony zmostkowany ze stykiem A7 też szaro-czerwony, u mnie brak takiego połaczenia ale szyby działają poprawnie. Kolejny przykład pompca centralnego styk 12 czarno-zółty podpięty do skrzynki bezpieczników pod pin M/5 u nie ten przewód biegnie w wiązce do siłowników w drzwiach. Jeszcze jeden podłączenie diod led w przełączniakch szyb na schemacie podięte do skrzynki D/12 a umnie te przewody są zmostkowane z pinem B6 sterownika szyb który natomiast biegnie do skrzynki D/9 . Można by długo wymieniać rozbierzności.

 

Zresztą sprawdziłem schemat z tej ruskiej strony dla passatów B3 z roczników 90-94 a konkretnie stronę z rys. 10 i wszystkie są takie same.

Edytowane przez yaros79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat do takich szyb jak Ty masz był gdzieś na forum, centrale zamki też były różne (od jakiegoś tam numeru VIN). dlatego tak jak napisałem, nie ma uniwersalnego schematu który załatwia wszystkie paski B3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności