Skocz do zawartości
Gość misiek

hUCZY-tylko co?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek

Witam.Od dluzszego czasu huczy cos z przodu w pasku wiec nie wiele myslac postanowilem wymienic lozyska w kolach.narazie dostalem tylko jedno,po wymianie nadal to samo.podnosilem kolo raz z jednej strony raz z drugiej i zawsze huczy.podczas jazdy zaczyna byc slychac od 80km/h a od 120km/h huk jest niezly. nowe lozysko wprasowali mi w zakladzie.tak sie zastanawiam czy nie konczy sie zywot skrzyni(270tys km) moze ktos mial podobne zjawisko w takim pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zulus_25

U mnie tez bylo slychac takie huczenie z przodu i rowniez mechanik stawial na lozysko ( nawet na 100 % ) , mnie nie dawalo to jednak spokoju i przyczepilem sie do .........opon. Przelozylem kola tyl na przod i teraz huczy ta sama strona tyle ze z tylu i niewiem dlaczego , bo opony mam porzadne i sprawdzane i wyważone .Tak wiec moze sprobuj w ten sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Wymień drugie łożysko.Jak to nie pomoże to będziemy się dopiero martwić o skrzynię.No i opony posprawdzaj jak radził zulus_25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andyw6

Puść samochód na luz przy dużej prędkości, jak będzie huczeć to wymień drugie łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek

opony wykluczam bo juz trzeci komplet zalozony tym razem nowe.zastanawiam sie czy jest sens wymieniac drugie skoro na lewarku jest podniesione tylko nowe a drugie kolo sie nie kreci i tez huczy. nie ma znaczenia przy jezdzie czy puszcze na luz czy jest pod obciazeniem i tak to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

A ja ci mówie: wymień drugie łożysko :ok: Nawet jeśli to nie to, będziesz miał czyste sumienie że zrobiłeś wszystko zanim zabrałeś się za remont/wymianę skrzyni biegów.A propos - skrzynia sucha?Żadnych wycieków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn u mnie tez lozysko huczało z tym ze bylem na 100 procent przekoany ze jest to przednie prawe lozysko ale po podniesieniu na lewarku okazalo sie ze jest to jednak lewe tylne takze moze srawdz sobie wszystkie tylne lozyska dop[iero wtedy bierz sie za przednie pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakto, huczy z przodu to oznaka że padnięte jest łożysko z tyłu? :D A czy trzeci komplet opon to te same opony, ten sam wzór i model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem taki objaw i wrazenie ze to z przodu jest buczenie ale okazało sie ze jedno z lozysk w tylnym -prawe mialo raka i zero smaru wymienilem obydwa i po klopocie,jak bedziesz dokrecal łozyska to do wzglednego oporu i poluzuj 1 /4 obrotu po zalozeniu kola bez spuszczania lewarka zlap opone na godz.12 i 6(sruby musza byc dokrecone)musi byc lekki luz bo inaczej lozysko i cala piasta beda gorace podczas jazdy i nie zaluj smaru i nie tylko na lozysko ale rowniez w dekielek.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

niektorzy wlasnie mowia ze moze przenosic po przekatnej huczenie. wez podnies przod z jednej strony czyms stabilnym, niech ktos wskoczy do fury odpali wrzuci 4 rozpedzi do 80km/h i zgasi szybko kolo bedzie sie obracac a ty nasluchuj z kanalu co i gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

No to na ten temat i ja coś od siebie.Mialem okropne wycie , a właściwie takie huczenie w moim pasku .Powyżej 90 km/h zjawisko narastało w postępie geometrycznym i po przekroczeniu 100km/h , ciężko było w moim bolidzie wytrzymać.Odgłos dochodził z tyłu.Wymieniłem tylne łożyska , ale wyło dalej .Następnym krokiem miała być wymiana czopa , ale wpadłem na pomysł , i założyłem inne koło z oponą innej marki .(Moje opony były wyważone i w stanie dobrym).Wycie zniknęło.Ta wyjąca opona to "Fulda Linero"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już tu mówicie o skrzyni biegów to jaki tam idzie olej i w jakiej ilości ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sara847

Mamy taki sam problem w Passacie B3.Coś huczy z przodu,przy przyspieszaniu szybciej,przy zwalnianiu też zwalnia,wyważyliśmy koła,wymieniliśmy felgę,wczoraj mąż wymienił prawe łożysko oraz gumę wahacza i nadal jest ten sam problem.Przy wchodzeniu w zakręt np. na rondzie zaczyna bardzo buczeć na prostej trochę mniej,dzieje się tak zarówno na biegu jak i na ''luzie''.Jeśli ktoś może coś doradzić,gdzie szukać przyczyny ,proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wyje mech. różnicowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli łożyska na przodzie są dobre , to warto sprawdzić tylne koła , jakiś czas temu to przerabiałem : łozysko tylnego prawego koła było w rozsypce a mnie siedząc za kierownicą wydawało się że to prawy przód , można to sobie sprawdzić podnosząc na lewarku i kręcąc kółkiem (jeżeli jest uszkodzone to dasię wyczuć i usłyszeć).

 

Obawiam się że wyje mech. różnicowy

 

Wydaje mi się , że mechanizm było by również słychać przy jeżdzie na wprost tak samo intensywnie co na zakrętach jak wcześniej wspomniała Anna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj zmieniła się strona, w którą skręt powoduje buczenie. Poprzednio było to w prawo a teraz jest w lewo. Przejechałem przez bardzo marne jakościowo drogi więc może to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności