Skocz do zawartości
Passatfan

Felgi 18" ET50 do passata 1.9TDi 97r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, troche na nieświadomce przywiozłem z niemiec felgi, 18" borbet, niestety jeszcze wtedy nie wiedziałem co to takiego ET i jak jest ważne ;] Po zajechaniu do wulkanizacji w celu zobaczenia jak to będzie wyglądać okazało sie własnie ze sa za blisko ponieważ ET w pasku to 38-45 a tu jest 50, moje pytanie jest czy jest sens zastosowanie jakichkolwiek dystansów?? Czy lepiej postarac sie sprzedać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 PS i takie walce? moim zdaniem przewymiarowane. pomijając nawet ET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety mądry polak po szkodzie, tak mi sie podobały że nie mogłem sobie ich odmówic, Były troche pokrzywione wiec juz zainwestowałem w prostowanie, wydawałoby sie zakładac gumy i jechać, a tu kiszka, moze sie znajdzie jeszcze jakis miłosnik co by je wziął ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale troszkę przesadziłeś z tymi felgami. Możesz inwestować w dystanse ale szczerze ci powiem przy 18" szerokości pewnie 8" i ET50 będą nienaturalnie wystawały poza obrys samochodu. Sprzedaj lepiej miłośnikowi Mercedesa bo to do niego są felgi, a kaskę zainwestuj w jakieś 17"x7,5 i ET45 np.RS4 lub RS6 świetnie wyglądają na Pasku, osiemnastek nie polecam do Passata, zwłaszcza przy stanie polskich dróg, szkoda felg i zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osiemnastek nie polecam do Passata

oczywiście nigdy nie jeździłeś, ale nie polecasz.

jeździłem na 18 przy glebie -65mm i pierwszy raz urwałem osłonę po wycieczce do lasu, ale o tym ciiiiiiiiii............

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale troszkę przesadziłeś z tymi felgami. Możesz inwestować w dystanse ale szczerze ci powiem przy 18" szerokości pewnie 8" i ET50 będą nienaturalnie wystawały poza obrys samochodu

 

stary przeczytaj co napisałes i sie zastanów

 

kupuj dystanse 10mm albo 15 jezeli chcesz i na auto,do tego oponka 215/40 (ja bym dał 205/35 :bleble) i jest nara

 

 

tu masz mojego i na 18 i na 19

dsc0010un.jpg

dsc0002bm.jpg

 

na 18stce

dsc0142ap.jpg

dsc0149hh.jpg

 

a tu kolegi pasio 7,5et40 w 18 z balonem 225/40

 

dsc0149hh.jpg

 

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:30 ----------

 

bier dystanse min 10mm i zakłądaj na auto

 

miala być ta fotka wyzej ale nie wiem jak to cofnąc to daje jeszcze raz,7,5x18et40 z oponą 225/40

 

dsc0205r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście nigdy nie jeździłeś, ale nie polecasz.

jeździłem na 18 przy glebie -65mm i pierwszy raz urwałem osłonę po wycieczce do lasu, ale o tym ciiiiiiiiii............

pozdro

Owszem jeździłem, wygląda ładnie ale niepraktyczne. Nie wiem ile masz miejsca w nadkolach w B5(3BG) ale w Passku B5 nie jest go z przodu za wiele. Przy 18" musisz szukać albo niskiego ET albo wypuszczasz dystansami. Jeśli do tego szerokość felgi to 8" to opona minimum 225, a przy takiej oponie jej wysokość wyniesie 30 35 a to tak jakbyś jeśdźił wozem drabiniastym, nie wspomnę już, że co wyrwa w jezdni to prostowanie felgi cię czeka, a i promień skrętu jak w czołgu. Dlatego według mnie niepraktyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadnie nie chciałem obniżać auta, ale z tego co widzę to auto naprawde ładnie wygląda nawet na 19 :] Może jednak skusze się na te dystanse, jak sprawdzic czy opony przy skręcie nie będę obcierać o nadkole, miałem na oku na przód 225/40 na tyl 235/40 ale troche zastopowałem jak sie dowiedziałem ze moze byc lipa. Zaraz oblukam ile takie dystanse by mnie wyniosły, moze byscie cos doradzili??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dal 10mm przeloowe,jakies stalowe najtansze i opone 215/40,nic nie bedzie obcierać,uwież troche juz felg prz3ewalłem u siebie,teraz mam 9x19et40 z przod z opona 215/35 i nic nie trze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moga byc np takie??

 

http://allegro.pl/dystanse-kryzy-5x112-10mm-audi-vw-skoda-seat-ford-i1547849375.html#gallery

 

Nastepne pytanie sie nasuwa, jakie dobrać śruby, bo rozumeim ze nies dostane w komplecie z dystansami, costam ten gosicu co mi przymierzał felge mówił ze mam sferyczne, a potrzebne będą stozkowe i tez ze koszt koło 100zł, a tu mogbym dostac wszystko razem, jaka długosc itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Desert Zobacz post

osiemnastek nie polecam do Passata

oczywiście nigdy nie jeździłeś, ale nie polecasz.

 

Nie trzeba jeździć gołym tyłkiem po nieheblowanej desce, aby wiedzieć, że to nie jest komfortowe uczucie. Podobnie z felami, wystarczy trochę wyobraźni. Oczywiście, młodzież musi mieć auto na glebie, zawias twardy, że plomby z zębów wypadają i profil nie większy niż 40. Tylko jak się jeździ takim wozem po naszych drogach? W pasku nie więcej niż 17 i profil 45, potem jest dramat i komfort jazdy jak w escorcie 88- takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj młodziez zakłada air ride,i jezdzi nawet bez opon,bo jazda jest komfortowa mimo 215/35 na 9 calach ;bleble gwint to poł srodek,nie wiem po co to ludzie montują,oczywiscie mam tez tez sam gwint w golfie mk1 ale tak jest prawie 3 razy mocy co q pasku i troche szybciej sie jezdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzesz to i 20" w niego wciśniesz, pytanie tylko poco? dla wyglądu? na siedemnastkach też osiągniesz taki efekt. Możesz nawet spojler od Imprezy włozyć tylko poco?

Kolega zapomniał, że u siebie ma założone ET40 a nie 50 i zawieszenie ma zmodyfikowane. Według mnie ładować kasę (sporą kasę) w dystanse (dobrej firmy bo to jest twoje bezpieczeństwo, a nie najtańsze stalowe, które potrafią pękać w czasie jazdy - widziałem na własne oczy) komplet dobrych śrub, i zawieszenie gwintowane tylko po to zeby załozyć błędnie kupione felgi jest chyba małym nieporozumieniem.

Na swoim przykładzie wiem, że z felgą 17"x7,5j ET45 i z oponą 215/45 R17 z przodu mam około 1,5cm luzu do zawieszenia, tak więc przy każdej większej feldze tego luzu będziesz miał jeszcze mniej, do tego przy szerokości felgi 8j i wyżej, opona 205 nie zakrywa rantów felgi, a tym samym wszystki krawężniki odbiją swój ślad na ukochanych kółeczkach, nie wspomnę o komforcie jazdy.

Tu masz przykładowe 17'' na passacie

RS4-7.jpg?t=1242338681

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesadnie nie chciałem obniżać auta, ale z tego co widzę to auto naprawde ładnie wygląda nawet na 19 :] Może jednak skusze się na te dystanse, jak sprawdzic czy opony przy skręcie nie będę obcierać o nadkole, miałem na oku na przód 225/40 na tyl 235/40 ale troche zastopowałem jak sie dowiedziałem ze moze byc lipa. Zaraz oblukam ile takie dystanse by mnie wyniosły, moze byscie cos doradzili??

 

Ludzie, nie mylcie podstawowych oznaczeń na oponie.

Profil opony nie jest podawany w mm.

Jeśli kolega założy takie opony to ABS przy hamowaniu będzie głupiał.

Rozumiem że na przód 225/40R18 na tył 235/40R18?

Za nim takie koła założy się na samochód to wcześniej proponuję wszystko policzyć.

W internecie jest masa kalkulatorów opon.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak takie to miały być oponki, cóz może ktoś chętny by się znalazł, nie chce za nie dużo, bo duzo mnie też nie kosztowały. Oto zdjęcia:

 

http://img696.imageshack.us/i/69958414.jpg/

http://img251.imageshack.us/i/68754366.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
młodzież musi mieć auto na glebie, zawias twardy, że plomby z zębów wypadają i profil nie większy niż 40. Tylko jak się jeździ takim wozem po naszych drogach?

DZIĘKUJĘ!!!!!!!

jeździ się zajebiście, ale fakt że trzeba trochę bardziej uważać. no może bardziej bardziej uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeździ się zajebiście

 

To utwierdza mnie w przekonaniu, że nie wiesz nawet co to zajebista jazda. Zawieszenie komfortowe to np merc W211 z airmatic-iem, tam czujesz się jak na swojej własnej kanapie. Czy to co opisałem wyżej (trzęsawki, drgawki, zgon zawiecha) daje coś poza wątpliwym wiejskim lansem? Bardzo jestem ciekawy czym kierują się chłopcy, którzy "modzą" w ten sposób auto.... Jaki cel przyświeca temu, aby w aucie rodzinnym, czesto kombi robić glebe i deske zamiast gumy. Ledwo 100koni i takie akcje?? Oto polska właśnie. Jak kolego zapodasz małe autko z 300km pod machą i będa problemy z trakcją to jestem za, w rodzinnym kombi z ledwo 100km pod machą to lekko nietafiony pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Passatfan", posłuchaj "Sterna" popieram w 100%. Pomyśl raczej o tym, że masz autko o mocy 90KM i taki silnik będzie miał naprawdę ciężko "uciągnąć" auto na takich kołach - stracisz na mocy i zużycie paliwa wzrośnie znacząco. To czy pasują, albo czy ładnie wyglądają przemyśl dopiero na końcu... :)

 

PS. przerabiałem ten temat, parę lat temu zafascynowany dużymi kołami założyłem je do auta co miało 105KM. Wyleczyłem się na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie,cieawe czy wy zenicie sie z rozsadku czy z miłosci,bo tak to mozna nazwać hahaha,

ja mam rodzinne kombi i 1.8T,niby szału nie ma ale dla mnie wystarczy,no i mam 19 :bleble ...aha air też mam :bleble dla mnie zakładnanie gwintu do passatów czy innych takich wynalazków to nieporozumienie!teraz kazde moje auto bedzie miało air ride,oczywiscie do zapiar5alania mam mk1 golfa i oczywiscie jest na gwincie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...masz 19``, ale masz te 150KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności