Skocz do zawartości
benzyniak

Nowa antena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie.Mój pomysł zakupu nowej anteny wziął się z powodu pękniętej i zmurszałej uszczelki pod anteną B5 99R KOMBI.Kupiłem całą antenę na allegro za około 19 zł. http://allegro.pl/antena-voice-kraft...523850570.html Po demontażu oryginalnej anteny okazało się że wtyczki są różne a w dodatku oryginalna antena ma tylko jeden przewód z dwoma żyłami w środku.Antena krórą kupiłem na Allegro ma dwa przewody (jeden tak jak oryginał z dwoma żyłami a drugi czerwony idzie osobno) Postanowiłem przelutować stary oryginalny kabel do nowej anteny ale za cholerę nie wiedziałem co zrobić z tym kablem czerwonym dodatkowym więc go odlutowałem (myślę że był to kabel zasilający wzmacniacz w stopce nowej antenki ale nie było go gdzie podłączyć)Efekt wizualny z zewnątrz osiągnięty :) ale radio słabiutko odbiera CLARION.I teraz moje pytanie jest takie:ponieważ nie chciałbym spalić radia to czy mogę podłączyć separator? Zaznaczam że oryginalny kabel z vw wlutowałem do wzmacniacza zakupinej anteny w miejsca w które był wlutowany nieoryginalny kabelek a czerwony dodatkowy kabel wywaliłem całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony kabelek to zasilanie wzmacniacza który znajduje się w stopce anteny.

Napięcie bierzesz z radia. Tak aby po włączeniu podawało +12V

 

A tu temacik o separatorze:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=7120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinienem pociągnąć kabel dodatkowy przez całe auto???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to antena ze wzmacniaczem - musi mieć zasilanie ...

Możesz podpiąć czerwony kabelek od anteny do niebieskiego "remote" w radiu, wówczas jak włączysz radio to automatycznie popłynie sygnał do wzmacniacza anteny zasilając go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Antena krórą kupiłem na Allegro ma dwa przewody (jeden tak jak oryginał z dwoma żyłami a drugi czerwony idzie osobno) Postanowiłem przelutować stary oryginalny kabel do nowej anteny ale za cholerę nie wiedziałem co zrobić z tym kablem czerwonym dodatkowym więc go odlutowałem (myślę że był to kabel zasilający wzmacniacz w stopce nowej antenki ale nie było go gdzie podłączyć)Efekt wizualny z zewnątrz osiągnięty ale radio słabiutko odbiera CLARION.I teraz moje pytanie jest takieonieważ nie chciałbym spalić radia to czy mogę podłączyć separator? Zaznaczam że oryginalny kabel z vw wlutowałem do wzmacniacza zakupinej anteny w miejsca w które był wlutowany nieoryginalny kabelek a czerwony dodatkowy kabel wywaliłem całkowicie.

 

odbierasz mi wiare w ludzka inteligencje.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To powinienem pociągnąć kabel dodatkowy przez całe auto???

 

Powinieneś kupić antenę za 39,99 zł i po porostu ją wymienić bez kombinacji.

Np:

http://allegro.pl/antena-dachowa-orginalna-vw-audi-skoda-seat-raku-i1507167161.html

 

A teraz zastanów się ile naprawdę zaoszczędziłeś ;-)

Edytowane przez 0x7B3
Pomyłka w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CLARION

Wcześniej miałem Pioneera i jeśli chodzi o FM, to na tej samej instalacji sprawował się o wiele lepiej niż nowy Clarion (to jest moja opinia i może być stronnicza;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest moja opinia i może być stronnicza

Chciałem tylko dodać/wyjaśnić, że po wymianie separatora, anteny i przewodu antenowego radio dopiero pokazało na co je stać. Niniejszym odszczekuję poniższe:

miałem Pioneera i jeśli chodzi o FM, to na tej samej instalacji sprawował się o wiele lepiej niż nowy Clarion

Hau hau hau;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności