Skocz do zawartości
Gość kolano

uklad kierowniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kolano

witam mam problem z samochodem. Chodzi o to, ze przy wiekszych predkosciach powiedzmy powyzej 150 km/h trzeba bardzo moco trzymac kierownice. Samochod jest bardzo czuly a co z a tym idzie strasznie niepewnie sie nim jezdzi co jest zdecydowanie nieprzyjemne, az sie odechciewa jezdzic. Nie wiem czy tylko ja jestem przewrazliwiony czy cos jest nie tak z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałes geometrię zawieszenia? A "fele" jakie masz? Skoro ci "myszkuje" po drodze, to albo coś nie tak z geometria albo po prostu masz za duze "kapcie" i na koleinach ci autko skacze :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolano

narazie jeszcze na zimowkach(stalowe), ale to nie jest wina kol czy kolein bo on to robi wszedzie. A badanie geometrii to gdzie mi zrobia w takiej zwyklej stacji diagnostycznej? Byl robiony przeglad techniczny 2 miesiace temu i nic nie wykazalo. Chyba bede musial poszukac jakiegos lepszego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

A luzów w zawieszeniu czasem nie masz? Bo tak to mniej więcej wygląda. Układ kierowniczy "sztywny", bez luzów, a koła same leciutko skręcają pod wpływem nierówności nawierzchni, zmiany obciążenia (przyspieszanie/hamowanie) czy zmiany przyczepnosci, bo są w uproszczeniu mówiąc słabo związane z nadwoziem. Przy małych prędkościach jest to nieodczuwalne, ale przy wyższych każde delikatne skręcenie koła powoduje już istotną zmianę toru jazdy...

Sprawdź, czy czasem wahacze nie mają wybitych za bardzo poduszek. Może to jest przyczyna. W B5 masz zawieszenie wielowahaczowe, więc ewentualne naprawy mogą być kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Jeżeli nie będzie luzów w zawieszeniu i ukł kierowniczym , to stawiam że auto ma nieprawidłową zbieżność , a dokładnie jest zbyt rozbieżny. Wtedy samochód będzie bardzo nerwowy i może "myszkować" po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności