Skocz do zawartości
klasycznymaster

wymiana lozysk w skrzyni 6biegowej

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

odrazu powiem ze naczytalem sie o wadzie wyjacych lozysk w skrzyni 6biegowej i znam juz temat..ale teraz pytanie mam do kogos kto wymienial te lozyska waleczkowe na walku atakujacym w skrzyni...

 

co poza 2 lozyskami i 2 uszczelniaczami trzeba kupic??chodzi mi o to aby rozebrac wymienic co trzeba i zlozyc. czas oczekiwania na czesci 7-8 dni wiec nie chcialbym abym o czyms zapomnial i mialbym czekan nastepne 2 tyg zeby doszla jakas czesc ktorej brakuje..

 

prosze o rade.

 

pzdr

 

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś podał kod skrzyni to poszperam w etce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada z etki po moim VINIE

 

poza lozyskami 2x i uszczelniaczami 2x potrzeba cos jeszcze zeby zlozyc skrzynie po wymiane tych lozysk?

 

 

czy po wymiane tych 2 lozysk skrzynia przestanie wyc???????????

2222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak satelity wyglądają i wałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze ok:) co poza 2 lozyskami i tymi uszczelniaczami trzeba wymienic aby zlozyc do kupy skrzynie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic więcej poza olejem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos jeszcze moze potwierdzic? ze tylko 2 lozyska i 2 uszczelniacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jest składana z trzech części, tak więc są dwa połączenia pomiędzy nimi - na jednym z nich jest uszczelka (pod tylnym korpusem), w tylnym korpusie na samym końcu jest taka zaślepka metalowo-gumowa, ją również kupowałem.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super:)

 

dzieki za info

 

a masz moze nr czesci tych 2 dodatkowych czesci?

 

po zrobieniu tego przestala ci wyc skrzynka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki bo na PW pewnie Ci już troche zamieszałem, to co pokazałeś tu na rozpisce z Etki to nie te łożyska które przeważnie siadają w skrzynkach 6-biegowych. Gdyby to było to, to byłoby super ;) W tym temacie jest wszystko opisane:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=83863&highlight=rozwi%B1zanie+problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie symbole skrzyni biegów 6 biegowej pasuja do AVF?

 

FRK DQS i jakie jeszcze ? chcialbym wiedziec jakich szukac?

 

wiem ze to bylo juz na forum ale moze ktos raz jeszcze wymienic jakie symbole skrzyn 6 biegowych pasuja do tego AVFa? widze ze np pisze ktos ze pasuje HCF od audi 2005r. to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to HQQ czy HHQ, nie wiem który symbol jest poprawny. Takie skrzynki były w 3BG z motorem BGW 2.0 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kurde pojawila sie na allegro u mnie w 3miescie i pojechalem po nia i okazalo sie ze 5 biegowa i musze ja jutro zwrocic:/

 

co za idiota:/ i to jeszcze koles co ma warsztat...

 

czyli jakie jeszcze poza HHQ pasuja zebym znow nie dostal jakiejs miny:/

 

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

niech mi ktos pomoze i napisze na 100% ze skrzynia z audi o symbolu HCF pasuje PnP do passata b5fl z silnikiem AVF

 

prosze o pomoc

 

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 16:15 ----------

 

prosze kogos o podanie symoli skrzyn 6 biegowych pasujacych do silnika avf w passacie b5fl...jutro jade zamienic skrzynie bo zla mi dali i nie chcialbym znow zlej dostac..

 

moze ktos podac symbole?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę, że się przyda.

 

W zamieszczonych plikach PDF są opisane typy skrzyń dla poszczególnych silników.

 

pierwsza kolumna t.s - kod silnika

druga kolumna t.s - kod skrzyni

kolumna Rod - rodzaj skrzyni (Twoja będzie 6S)

 

W PDF dla AUDI w kolumnie "Oznaczenie modelu" musisz uważać na "qu" quattro "av" avant.

AUDI A4.pdf

VW PASSAT.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech mi ktos pomoze i napisze na 100% ze skrzynia z audi o symbolu HCF pasuje PnP do passata b5fl z silnikiem AVF

Tego nie mogę potwierdzić bo nie wiem czy z Audi będzie P&P.

prosze kogos o podanie symoli skrzyn 6 biegowych pasujacych do silnika avf w passacie b5fl.

ELP, GVS, HHQ, FRK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś namiar na solidny warsztat w okolicach W-wy,w starym koziołku skrzynka zaczyna wyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta który dla wielu będzie lub jest utrapieniem. Mam na stole rozebraną skrzynię FRK... potrzeba mi łożysk a w serwisie wołają 1400 zł

 

Znalazłem coś na aledrogo, może ktoś zna warsztat, lub sprzedającego. Jakie są wasze opinie na temat NIE oryginalnych łożysk ????

http://allegro.pl/lozyska-skrzyni-biegow-vw-passat-b5-1-9-tdi-frk-i4702006552.html

 

Trochę czytałem forum i znalazłem wątek że są minimalne różnice - na pewno zna ktoś temat z autopsji. Będę wdzięczny za pomoc i zostanie ważne info również dla innych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by były dostępne nr tych łożysk lub chociaż dokładne wymiary to można łatwo namierzyć coś za rozsądną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę to na pewno napiszę...

Edytowane przez PZKowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten temat dotyczy mnie. Proszę kogoś kto wymieniał łożyska o opisanie tematu zamiennikow łożysk, trwałości oraz jak ogolnie najlepiej podejść do tego tematu.

 

Ps żeby wyjąć skrzynie trzeba dużo auta rozbierać czy wyjdzie sama skrzynia?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności