Skocz do zawartości
elkrecik

Problem z pompą podciśnienia (Vacuum) w AWX

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej strony boje się trochę wyciągać pompki, 300tys na blacie i nie wiem czy gniazda się nie wyrobiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony boje się trochę wyciągać pompki, 300tys na blacie i nie wiem czy gniazda się nie wyrobiły

 

pierw zacznij od zamontowania przeźroczystych wężykowi sprawdź czy na pewno w nich się powietrze pojawia, potem zaciśnij za pompą vacum powrót paliwa na czas postoju, a przed odpaleniem ściąg zacisk, jak będzie poprawa to masz usterkę - vacum abo pompki, Tak stopniowo zaciskając za każdym elementem można trochę po wykluczać samemu. osobiście stawiałbym na vacum że jakaś felerna i przyszedł jej kres. Z ciekawości bosch czy luk założone z b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Vacuum wymienione na Bosch od b6? Pytanie czy one też były felerne?

Jak auto postoi mam problem z odpaleniem, miałem coś takiego przez kruciec w pompie Luk`a, po zmianie pół roku przerwy i problem odpalania powrócił. Zaworek zwrotny zamontowany, oleju nie przybywa więc wykluczam oringi PD..

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa bosch`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy pompa vacuum ma wpływ na pracę pompka? Pytam sie, bo wczoraj podpialem auto pod kompa i 4 pompka była +2,2 a paliwa minimum. Dziś zaleje 30l i podepne auto ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce kucały z każdym wciśnięciem pedała. Robił się sztywny. Dzisiaj sprawdziłem i servo suche, niestety króciec na pompie latał ja szalony. Pokleiłem poxyliną. Zobaczymy rano co to dało :)

Teraz wygląda to tak:

 

fshzw_2015_04_01_205009_4e918.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalalem klejem do plastiklow aluminium i gumy za 20 zl i rok czasu i spokoj nie wiem czy poksylina bedzie trzymala zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zalalem klejem do plastiklow aluminium i gumy za 20 zl i rok czasu i spokoj nie wiem czy poksylina bedzie trzymala zobaczymy

 

Jak się ten klej nazywa? Pamiętasz?

 

Panowie, czy zamontowanie pompy Bosha, jak wcześniej siedziała Luk, wiąże się z jakimiś przeróbkami czy pasuje idealnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje bez żadnych przeróbek, jedynie do Boscha trzeba dokupić nową metalową uszczelkę. Koszt w ASO niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klejenie króćca nic nie pomogło. Jakieś inne pomysły? Samochód jeździ ok ale hamulce słabiutkie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie klejenie króćca nic nie pomogło. Jakieś inne pomysły? Samochód jeździ ok ale hamulce słabiutkie :(

 

a tydzien temu w swoim AWX'ie wymieniłem vacum , tylko ze z z silnika BLS boscha :) droga jakoś szczegółnie nie była a poprawa znaczna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś używkę czy nową? Jakie koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowałeś używkę czy nową? Jakie koszta?

 

Używkę BOSCHA kupiłem za 150 zł plus 20 zł nowa uszczelka i 50 zł za wymianę zapłaciłem , razem 220 zł :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a i jeszcze u mnie przy wymianie vacum musiałem dokupić wąż gumowy płaszcza wodnego Bodajże , niech mnie ktoś poprawi , znajduje się gdzieś pod vacum, niestety gdy była niesczela i kapało z niej paliwo to nadtopiło ten wąż , cena nowego w ASO 75 zł

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki był dokładnie nr seryjny vacum kojarzysz? W sensie tego nowego co kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już Ci podaje "038 145 209 m"dokładnie taką kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pompie -0.7. Mechanik powiedział że stawiał by na serwo. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musi byc gdzies okolo 1.0 czytalem gdzies ,zalezy przewod ustawisz wychodzacy z vacum-zmienia sie podcisnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim z opisu miałem akcje serwisową w 2005r w Niemczech i siedzi Bosch 038 145 209 M a wcześniej była LUK tak podaje program serwisowy . I nie ma jak na razie żadnego kłopotu , a w golfie IV z tego samego roku auto jest LUK i już był problem bo ciekła pod pokrywą ale awaria usunięta wymiana uszczelki na nową i po kłopocie (też mi uszkodziło wąż od płynu który jest pod pompą i kapała na niego ropa z pod pokrywy pompy) oczywiści są dostępne komplety uszczelek łącznie z ta pod pompę co kupuje się w serwisie do tych pomp LUKa i Boscha jak by ktoś potrzebował namiar to pomogę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nic nie kumam. Teraz jechałem ok 20 km i wydaje mi się że jest ok. Wjeżdżając do garażu puściłem auto na luzie na zjeździe w dół wciskając z 10 razy hamulec. Wszystko było ok. Klejenie króćca było ok 100km temu. Po klejeniu na pewno nie było różnicy. Ktoś coś rozumie z tego i ma jakiś pomyśl o co może chodzić? Vacum się "odpowietrzyło" czy co u licha ;)

Edytowane przez Kajtek82
Gramatyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei jest problem z pracą silnika (1.9 131km) - zapowietrza się. Po sprawdzeniu układu paliwowego, wymianie filtra paliwa, zauważyłem, że pompa była "uszczelniana" silikonem. Przekonany jestem na 99%, że tutaj leży wina. Gdy auto zgasło podczas jazdy, automatycznie pedał hamulca stał "na beton". Kiedy pokręciłem rozrusznikiem, auto odpalilo i po kilkukrotnym wciśnięciu pedału hamulca wracało wszystko do normy, aż po kilku kilometrach znów pompa zaciągnęła powietrze i silnik zgasł, a pedał hamulca "stał jak koza". Nowa pompa zamówiona i w przyszłym tygodniu mam nadzieje skończą się moje męczarnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności