Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Butik

Od piątku jestem szczęśliwiym użytkownikiem nowiutkieo Passata (pierwszy w moim życiu). Samochód ma fabrycznie montowany zestaw głośnomówiący, który komunikuje się z telefonem przez Bluetooth i pobiera od niego wszystkie potrzebne informacje, bezpośrednio z karty SIM za pomocą protokołu rSAP. Dzięki temu telefon może zostać w walizce, a ja z kierownicy mam dostęp do mojej książki telefonicznej itd...

 

No właśnie, tak wygląda teoria :]. Praktyka jest taka, iż właśnie wyhaczyłem, iż zestaw ten bazuje na Nokii HT-1, wymaga opisanego protokołu, a telefony SonyEricsson K610 oraz K750, które posiadam nie synchronizują się.

 

Lista telefonów na stronie vw-zubehoer jest dość stara, a ludzie na infoliniach VW, SE i Ery nie wiedzą o co chodzi. Jutro jeszcze będę sprawdzał Nokię E50, ale jestem ciekaw, czy ktoś z posiadaczy nowych passatów ten zestaw głośnomówiący i współpracuje już z jakimś konkretnym telefonem, szczególnie SE.

 

Pozdrawiam - Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia E61 działa bez problemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Butik

OK, już 'wiem wsystko'. Generalnie o SonyEricssonach można zapomnieć. Działa większość nowych modeli Nokii (nabyłem E50 - hula jak burza) i niektóre Siemensy.

W każdym razie info dla potencjalnych nabywców nowych passatów z zestawem premium - chodzi właściwie TYLKO z nokią.

10 lat wspólnego pożycia z Ericssonami niniejszym zakończone, albo przynajmniej wstrzymane...

Pozdrawiam - Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

dla mnei współpraca tylko z nokią to porażka i kicha po maxie !!!

 

nawet zestawy bluetooth nokii pracuja z kazdym telefonem o standardzie bluetooth 1.1 a tutaj jakas porażka :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość halpsc

Mam rozumiec ze VW nie przewidzialo komunikacji np z palmem po BT jako zestaw glosnomówiący? Pytam Was bo w serwisie pracują tylko matoły nie wiedzą nic kompletnie ostatnio powiedzieli mi nawet ze plyta z Navi RNS 510 pasuje do MFD2 szkoda gadac :eek::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumiec ze VW nie przewidzialo komunikacji np z palmem po BT jako zestaw glosnomówiący?

Dokładnie tak. Zestaw inicjuje połączenie BT dopiero po zapięciu uchwytu na wieszak i włożeniu telefonu do uchwytu. To właśnie przez to nie można sparować dowolnego telefonu z zestawem przez BT. Chociaż teraz można to zrobić posiadając ,,Paring adapter" lub nowy uchwyt do Nokia 6300 lub Nokia 3110c. Ale mimo wszystko trzeba mieć uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupuję nowego Passata i jedyną rzeczą, która budzi moje wątpliwości, jest zestaw telefoniczny premium. Dealer nie jest pewien szczegółów, a w internecie też trudno znaleźć jednoznaczny opis. A więc po kolei:

 

1) Zestaw Premium łączy się protokołem rSAP (SAP) poprzez bluetooth z określonymi telefonami obsługującymi ten protokół, ale nie ze wszystkimi (głównie Nokie). Zaletą systemu premium ma być wyświetlanie informacji na wyświetlaczu MFA, a nie tylko RCD/RNS 510. Czy jakikolwiek inny system jest w stanie to zapewnić, czy tylko zestaw premium? Na allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/item755775224_vw_rns510_skoda_columbus_bluetooth_premium_mfd3.html

Czy to jest to samo, co zestaw premium?

 

2) Jak rozumiem, moduł premium montowany jest pod siedzeniem, dodatkowo zamiast szufladki jest klawiatura. Co w takim razie znajduje się w podłokietniku? Jest to podobno uchwyt do ładowania telefonu. Ale do jakiego modelu? Dealer nie potrafi odpowiedzieć, twierdząc, że tam monutją w fabryce VW jeden standardowy typ uchwytu. Nie chciałbym kupować za 2500zł czegoś, co zajmie cały podłokietnik, a nie będzie wykorzystywane w praktyce. Czy te uchwyty są wymienne, czy jest to jakaś złączka do podłączenia adaptera? Ciekawe, czy ten zestaw z allegro też zajmuje podłokietnik?

 

Proszę o podpowiedź, bo trudno mi sobie wyobrazić, że kupując nowy samochód z takim zestawem, będę skazany potem na prowizorkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 . Tak ten zestaw z allegro jest bardzo podobny do oryginału tylko właśnie brakuje uchwytu np w podłokietnik i klawiatury.

 

2. Adaptery są wymienne i można je dobrać pod większość z telefonów , tak jak pisałeś najczęściej to nokia ;) I jest w ogóle oddzielna przegroda na uchwyt , a na schowek podłokietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do posiadaczy zestawu premium

jak sparuje się telefony przez bluetooth, akurat mam nokie E51 i z waszych opisów wynika że akurat ten model podchodzi. lub bardzo bym prosil o skan ksero cokolwiek instrukcji obsługi zestawu premium. prawdopodobnie mam zakodowanego wczesniejszego niemieckiego własciciela a jak wyszukuje nowe telefony to wyskakuje ze brak "sparowanego" telefonu.

proszę o informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w E51 musisz aktywowac "zdalny tryb SIM" - wg instrukcji Nokia E51:

 

Profil dostępu SIM

Profil dostępu do karty SIM umożliwia dostęp do karty SIM urządzenia przy użyciu kompatybilnego zestawusamochodowego. Dzięki temu, aby uzyskać dostęp do danych na karcie SIM i aby łączyć się z siecią GSM, nie jest potrzebna osobna karta SIM.

Korzystanie z profilu dostępu do karty SIM

1. Wybierz Menu > Łącza > Bluetooth > Zdalny tryb SIM > Włączony.

2. Uaktywnij funkcję Bluetooth w zestawie samochodowym.

3. Użyj zestawu samochodowego do wyszukiwania kompatybilnych urządzeń. O tym, jak to się robi, przeczytasz w instrukcji obsługi zestawu samochodowego.

4. Wybierz swoje urządzenie z listy kompatybilnych urządzeń.

5. Aby powiązać oba urządzenia, wprowadź w swoim urządzeniu hasło Bluetooth widoczne na wyświetlaczu zestawu samochodowego.

Wskazówka:

Jeśli karta SIM była już używana przez zestaw samochodowy poprzez aktywny profil użytkownika, zestaw samochodowy automatycznie szuka urządzenia z tą kartą SIM.

Jeśli znajdzie Twoje urządzenie, a automatyczna autoryzacja jest włączona, zestaw samochodowy automatycznie połączy się z siecią GSM zaraz po włączeniu zapłonu silnika samochodu. Jeśli uaktywniony został profil zdalnego dostępu do karty SIM, w urządzeniu można korzystać z aplikacji, które nie wymagają usług sieciowych lub usług karty SIM.

Aby nawiązywać połączenia między swoim urządzeniem i zestawem samochodowym bez potrzeby każdorazowej akceptacji lub autoryzacji, wybierz

Menu > Łącza >Bluetooth

i otwórz kartę z powiązanymi urządzeniami. Wskaż zestaw samochodowy, naciśnij klawisz przewijania i wprowadź hasło Bluetooth. Po wyświetleniu przez urządzenie pytania o automatyczne nawiązywanie połączeń wybierz Tak. Jeśli wybierzesz Nie, żądania połączenia pochodzące od zestawu samochodowego będą za każdym razem wymagały oddzielnej akceptacji. Aby z poziomu urządzenia zakończyć połączenie zdalnego

dostępu do karty SIM, wybierz Menu > Łącza >Bluetooth > Zdalny tryb SIM > Wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to kolejne kroki.

Po odpaleniu silnika przechodzi by FIS pokazywał telefon.

 

Jak nie pokazuje nie masz premium.

zacznijszukac.JPG

szukam.JPG

znalazlem.JPG

podajhaslo.JPG

aktywujeuser1.JPG

pin.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam zdjęcie modułu chyba mam ten kabel są tylko dwa jeden mały opkragły i druga wtyka prąstokątna duża z wiązką kabli

P1010412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mały to antena wieć w tym miejscu jest ok podłącz tel i odczekaj kilka chwil, po czym sprzwdz czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podłączyłem moduł Premium 3C8 035 730 i zakodowałem.

Parowanie odbyło się bez problemu i funkcje telefonu Samsung Omnia zostały przejęte przez RNS510 i FIS. Można dzwonić i odbierać rozmowę, czytać smsy. Jednak po odebraniu rozmowy lub kiedy zadzwonie nie słysze rozmówcy, on natomiast słyszy mnie doskonale

Jaka może być przyczyna?

VAG zgłasza 1 błąd - brak podłączenia Base Plate.

Czy jest kodowanie, które pozwoli na pozbycie się tego komunikatu?

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy zestaw premium obsługuje tzw zdalną kartę SIM, czyli telefon wypozycza przez Bluetooth karte SIM samochodowi i sam przechodzi jakby w stan uspienia( bateria się nie zuzywa tak bardzo no i np w miom zestwie da sie smsy w fisie odczytywać)

 

Telefon musi obsługiwać zdalną karte SIM( na pewno kazda nokia, htc tez, i samsung chyba, inne nie wiem, wiem ze z iphonem jest problem) Trzeba w menu telefonu znależc zdalna karta sim i ustawic na tak, inaczej nie sparujecie zestawu premium, chociaż te nowe zestawy na allegro widziałem ze działają bez zdalnej karty SIM a tez jest telefon na FISie. Zestaw premium ze zdalną kartą SIM nie obsługuje niestety bluetooth audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podmiana modułu z 729 na premium 730 wymaga jakiejś ingerencji w okablowanie. Pewnie trzeba VAGiem się pobawić ale czy trzeba zrobić coś więcej?

Jeśli tak to czy potem możńa mieć pełną funkcjonalnośc premium bez kier multi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć, albo kierownicę multi, albo klawiaturę w miejscu lewgo wysuwanego schowka pod centralnym nawiewem. Bez którejkolwiek z tych rzeczy, nawet jeśli podłączysz moduł premium - który nie potrzebuje innego okablowania - nie sparujesz telefonu. Wówczas nie potrzebny będzie nawet uchwyt, ponieważ jego funkcje przejmuje sam sterownik. Dochodzi tylko przełączenie anteny GSM z uchwytu do sterownika. VAG-a podłączyć musisz jeśli coś nie działa. Ja podłączałem kilka różnych sterowników i za każdym razem po sprawdzeniu VAG-iem okazywało się, że sterownik był prawidłowo rozpoznawany przez CAN.

Edytowane przez jado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał laki

W sobotę podłączyłem moduł Premium 3C8 035 730 i zakodowałem.

Parowanie odbyło się bez problemu i funkcje telefonu Samsung Omnia zostały przejęte przez RNS510 i FIS. Można dzwonić i odbierać rozmowę, czytać smsy. Jednak po odebraniu rozmowy lub kiedy zadzwonie nie słysze rozmówcy, on natomiast słyszy mnie doskonale

Jaka może być przyczyna?

VAG zgłasza 1 błąd - brak podłączenia Base Plate.

 

Cześć, podłączam się pod post. Mam dokładnie taki sam problem tyle, że z 5N0 035 730. Wszystko jest ok poza tym, że ja nic nie słyszę. Jak sparuję dodatkowo słuchawkę bluetooth i na fisie przełączę na jej odbiór to wówczas słyszę rozmówcę.

 

Udało mi się rozwiązać ten problem.

Okazało się, że oryginalna wtyczka do RNS510 w dedykowanej do modułu bluetooth wiązce przewodów ma zamienione kabelki.

Wtyczka jest podzielona na 4 części.

W moim przypadku kabelki były zapięte do części 4 do pinu 6 i 12, a powinny być wpięte do części 3 pin 6 i 12, tak jak na poniższym schemacie. Wystarczy je przepiąć, aby wszystko grało.

01adaed0b369bd0fmed.gif

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

pytanie do znawców czy jest jakaś różnica pomiędzy 3C0 035 730 A a 3C0 035 730 B bo sa dostepne na aukcjach ,mam teraz XXX729 bez adaptora i chce zamontować xxx730 aby chodził mi fon w autku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica prawie żadna, B ma nowsze oprogramowanie.

Ale bez klawiatury bedziesz miał tylko wybieranie numerów z licznika co raczej jest mało wygodne. A maszkierownice multifuknyjną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności