Skocz do zawartości
Pawel_1983

RNS510 - nie działa sterowanie z kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat był już wałkowany wiele razy ale problem tak naprawdę nie do końca rozwiązany.

 

Sprawa wygląda tak:

 

Passat B6 z 05.2008r z czerwonym FIS-em

Navi RNS 510 wer. A

Getway z literką E

 

Jest to auto szwagra z którym walczymy już kilka dni, po wgraniu PL języka z softem 3810 przerobionego tak aby nie aktualizował Getwaya przestała działać Multifunkcja na kierownicy oraz brak komunikacji z FIS-em. Po ponownym wgraniu oryginalnego softu 1100 wszystko wróciło do normy.

Kolejno wgraliśmy znów 3810 ale już z aktualizacją getwaya i komunikacja z FIS-em jest ale Multifunkcja nadal nie działa.

Przed pierwszą próbą spisałem wszystkie kodowania, po aktualizacji i ponownym spr. VCDS-em wszystko jest dobrze zakodowane, nigdzie nie ma żadnych błędów.

Kilka godzin spędziłem szukając rozwiązania w sieci, na stronach VW, Skody, na Navi-forum, wgrałem już różne wersje softów i nadal nie mogę się uporać z tym problemem. Wygląda to w tym momencie że albo jest pełny PL język ale brak Multifunkcji, lub po powrocie do ori 1100 wszystko działa ale PL oczywiście nie ma.

Dodam że kombinowałem już z protokołem BAP, po włączeniu go w ogóle przestaje działać komunikacja z FIS-em, a Multifunkcji jak nie było tak nie ma, ponadto robiłem różne kombinacje z kodowaniem navi i gatweya i nic, błędów też nie ma.

Może ma ktoś rozwiązanie jak uruchomić Multifunkcję przy zachowaniu PL języka?? Ja już wyczerpałem wszystkie pomysły znalezione w necie i straciłem 10 godzin ładując różne softy do RNS-a i bez efektu. :/:

 

Liczę na to że ktoś podrzuci jakieś rozwiązanie, a wątek ten napewno przyda się też innym z podobnym problemem, bo jak widać w brew panującemu w sieci przekonaniu że zaznaczenie komunikacji BAP rozwiąże problem z MF nie zawsze się sprawdza. :/:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował przeskoczyć z softu 1100 na 2660 PL potestować a jak będzie ok to soft 3810 lub 3810a (dla starszych nawigacji).

 

Wszystko co potrzebne jest na www.navi-forum.pl

 

Powodzenia. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwrlax niestety ten sposób nie działa, już sprawdzałem, po wgraniu 2660 nadal brak sterowania z kierownicy, powrót ponownie na 3810 też nie przynosi rezultatów. Wydaje mi się że należało by tu zrobić jakąś modyfikację w sofcie ale ja już się na tym nie znam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Doklejam sie do tego pytanka kolegi z powyzszego postu choc u mnie problem jest podobny tylko ze z innym radyjkiem a mianowicie ERISIN ES958V z Chin niby przyszedl.

 

I wszystko bylo by fajnie gdyby nie fakt ze po podlaczeniu przestaly mi dzialac przyciski po lewej stronie kierownicy i na domiar zlego poduszka kierowcy rowniez.

 

Z tego co sie orientowalem brakuje mi zapewne magistrali CAN tylko ze sek w tym ze niemoge nigdzie jej dostac wiec postanowilem ze sobie zakupie podobna kostke i sam kabelki po podlaczam no i tu moj pomysl sie utopil !!!

 

Nigdzie nie moge znalezc schematu rozmieszczenia kabli wychodzacych (tych z pojazdu do radia ) opis wszystkich kabli z radia do pojazdu mam w instrukcji radia ale do ktorych co po podlaczac juz nie jest napisane.Uwierzcie mi juz kilka tyg tego szukam (oczywiscie nie non stop -wiadomo praca-dom-rodzina) ale nie pozwala mi to zasnac.Bylem juz w dwoch sklepach i jedyne co mi powiedzieli to to ze moga zalatwic do kazdego rodzaju radia ale nie do tego i pozostaje z kwitkiem.

 

Radio zaprawde dziala ( znaczy sie glosniki,gps,radio fm etc. ) tylko przy zaplonie sie nie wlacza i nie gasnie po wylaczeniu silnika ponadto zaczely mnie od niedawna drzwi pradowac czy to normalne ?

 

Blagam Was pomozcie mi jakos !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta mam ten sam problem co Pawel_1983 , zmiana softów, zmiana protokołu BAP - nic nie pomaga. Jestem przekonany że trzeba odpowiednio zakodować radio ale nie wiem jak

Proszę uzytkowników radia RNS 510 nr kat 1T0035680A o zamieszczaniwe swojego długiego kodowania wraz z opisem dodatkowego wyposażenia ( np kamera cofania, parktronic, zestaw głośnomówiący itp.) może w ten sposób uda się uruchomić magiczne przyciski po prawej strony kiery. Myśle że przydsa się to wielu użytkownikom tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje koledzy za pomoc. Widze, że Adam Słodowy i "Zrób to sam" dalej na topie

 

Było, jest i będzie jeszcze długooooo.

A tak nawiasem problem załatwi wyłączenie BAP i po wyjściu ze sterownika reboot navki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paweł. BAP nie pomaga ale temat już załatwiłem. Problem tkwi w długim kodowaniu RNS`a zmiana jednej cyferki i kiera znów żyje. Dla chętnych na PW prześle info co zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na b. duże zainteresowanie tematem podaje długie kodowanie RNS po którym kiera będzie żyła 000004000400002000. Niech będzie żal wszystkim tym , którzy chca na tym trzepać kasę. Mała dygresja do forum - na samym poczatku myśłałem że ludzie którzy sie tu spotykaja chcą sie wymieniać wiedzą ale byłem w wielkim błedzie. Panuje tutaj dewiza - zrobić sobie a reszte mam w d.... . Przepraszam tych, których obraziłem ale nie będzie ich zbyt wielu na tym forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam ogromną prośbe może ktoś będzie w stanie pomóc.

W moim passacie 2009 zapiąłem rns 510 i jak powszechnie wiadomo są tam dwa wejścia na ant. radiową.

Tymczasem z mojego paska wychodzi jeden kabel antenowy, przynajmniej nie możemy namacać drugiego.

Z drugiej strony mam DWIE anteny po jednej na każdą szybą (z lewej i z pr. strony). Czy fakt że posiadam dwie anteny w dwóch szybach, nie oznacza, że jednak gdzieś tam mam ten 2 kabel schowany i trzeba dalej go szukać? Dodam, że radio chodzi mi wyraźnie słabo tzn. delikatnie trzeszczy i słabszy ma moim zdaniem zasięg teraz, niż jak to było poprzednio przy rns 300.

 

pozdrowienia

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim passacie 2009 zapiąłem rns 510 i jak powszechnie wiadomo są tam dwa wejścia na ant. radiową.

Tymczasem z mojego paska wychodzi jeden kabel antenowy, przynajmniej nie możemy namacać drugiego.

Z drugiej strony mam DWIE anteny po jednej na każdą szybą (z lewej i z pr. strony). Czy fakt że posiadam dwie anteny w dwóch szybach, nie oznacza, że jednak gdzieś tam mam ten 2 kabel schowany i trzeba dalej go szukać? Dodam, że radio chodzi mi wyraźnie słabo tzn. delikatnie trzeszczy i słabszy ma moim zdaniem zasięg teraz, niż jak to było poprzednio przy rns 300.

 

niestety jest tak ze do drugiego okna nie ma poprowadzonej anteny (przewodu) - można to oczywiście zrobić, nie jest to takie trudne :)

ale można też zastosować wariant oszczędnościowy, zakup takiej przejściówki http://allegro.pl/adapter-antenowy-rns510-rcd-rns-510-bolero-fakra-i2098344777.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Bimbasza. Ostatnio u sibei montowałem RNS510 i mialem sytuacje podobna do Twojej - jeden kabelek od anteny.

Zakupiona przejsciowka- i dziala jak ta lala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo moj kolega kupił to i ma błąd drugiej anteny. Tylko teraz ma zwarcie z masą a nie otwarty obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miernikiem sprawdzaliscie ta przejsciowke czy nie ma ona zwarcia. Bo byc moze ona powoduje ten blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto we Wrocławiu zajmuje sie naprawa takich problemow. tzn dokladnie jak w temacie auto z grudnia 2008. biale zegary i nie dziala prawa strona kierownicy odpowiedzialna za RNS, na FISie nie wyswietlaja sie zadne informacje z RNS, stacje, piosenki lub navi.

Kto we Wrocku moze pomóc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a kto we Wrocławiu zajmuje sie naprawa takich problemow. tzn dokladnie jak w temacie auto z grudnia 2008. biale zegary i nie dziala prawa strona kierownicy odpowiedzialna za RNS, na FISie nie wyswietlaja sie zadne informacje z RNS, stacje, piosenki lub navi.

Kto we Wrocku moze pomóc??

 

dobrze masz wszystko pokodowane?

zmień wersje oprogramowania navi na inna, a jaką teraz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zielonego pojecia co mam nie znam sie na tym nic a nic, dlatego poszukuje kogos z okolicy kto by mi w tym dopomogl.

auto kupilem od pewnego pana ktyry kupil go w salonie. i nie sadze aby on cos w tym grzebal bo raczej nie znal sie natym jeszcze bardziej niz ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam radio z seata (5P0035680A), początkowo było oprogramowanie 0996, bez żadnych przeróbek po samym podłączeniu radia do b6 było wszystko ok, sterowanie z kierownicy i wyświetlanie na FIS-ie działało, po próbie aktualizacji do 1026, weszło mi oprogramowanie 1022 i w "Delivery port number" pokazuje mi 7L6035680A, czyli z seata (5P0..), jakoś przeszło mi chyba na touarega (7L6..), wszystko by było ok, nawet boot logo jest z napisem Volkswagen, wyświetlanie na FIS-ie działa, aku nie rozładowuje, ale przestało działać sterowanie radiem z kierownicy, a żadne kodowanie tego nie chce zmienić, wie ktoś może w czym jest problem i jak można sobie z tym poradzić? albo chociaż jakieś pomysły?

Edytowane przez opzps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki;-) czyli jak dobrze zrozumialem, bede musial sie wybrac do kogos kto posiada jakis kabel serwisowy do rns-510 i zeby on zmienil ten znacznik z touarega na passata i wtedy zobacze czy wszystko juz bedzie ok;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego ci nikt.nie obieca, ale z tuarega kodowanie napewno nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności