Skocz do zawartości
Gość Krawcol

Oleista substancja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Skad moze sie wziac taka dziwna oleista chyba substancja (strasznie przykurzona jest, dlatego ciezko mi ja okreslic) w zderzaku za lewym halogenem??? Wysmarowane sa nia kable do lewego halusa. Zorientowalem sie, jak mi halogeny ukradli :kwasny:

Sprawa dotyczy 1.9 TDI AVF 2001r.

Dzieki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od wspomagania. Nie masz tam czasem takiej rurki przed chłodnicą, coś jak by chłodniczki? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cieknie płyn od wspomy. Wymień te oryginalne opaski zaciskowe na przewodach na zwykłe skręcane - 1000 razy lepsze. :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W modelu 3BG z AVF-em nie ma za bardzo możliwości aby pod halogen doleciał płyn wspomagania. Pompa musiałaby być tak nieszczelna, że śika płynem na wszystkie strony. Ja bym radzi przypatrzeć się intercoolerowi czy on jest przedewszystki zaolejony. Jesli tak to należy zdjąć dolną pokrywę silnika odpiąć dolnego węża z IC i wylać z niego olej. Potem wszystko bardzo dokłądnie przeczyścić, wymyć nitrem i zmontować na nowo. Można też pokusić się o dodatkowe uszczelnienie dolnej rury z IC poprzez nawinięcie na rurę tasmy teflonowej. Potem założyć to i zmontować. Zabezpieczyć solidnie spinkami i można jeździć.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

W weekend majowy postaram sie zajrzec pod auto. Sprawdze wspomaganie i inetrcooler. Dzieki koledzy za podpowiedzi :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam własnie na intercooler , to samo mialem byłem zdziwiony ze nie syczy ale juz tak sie zapchał olejem i kurzem ze nie syczał a przepuszczał, zakleiłem i jest juz ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności