Skocz do zawartości
Bond29

Czy to Sonda Lambda? Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od jakiegoś czasu ma następujące błędy:

525 Sonda Lambda (G35)

27-10 Wartość sygnału niemożliwa - Intermittent

537 Regulacja Sondy Lambda

19-00 Dolna wartość graniczna

Proszę o pomoc gdyż nie jestem pewny w 100% czy może być coś jeszcze uszkodzone a autko pali z 16 Lpg 13-14 trasa .Jedyne co mogę podpowiedzieć że w momencie gdy błąd skasuje autko dostaje jak by z 15-20 % mocy więcej i jest dużo żywsze i nie szarpie przy zmianie biegów. Co do błędu to nieraz wyskoczy po 5 km od skasowania a czasem po 20km niema reguły ale gdy wyskoczy spada moc i zaczyna szarpać autem . W aucie jest zamontowana instalacja gazowa Zenit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj błąd i sprawdź czy na benzynie też go złapie. Nie przełączaj na LPG. Bo jestem prawie pewny, że z sondą wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli tylko na LPG będzie go łapał co wtedy . Bo gaz miałem już z 5x regulowany i dalej tyle samo pali . Jeszcze jednego zapomniałem dodać . Sonda ma łączone przewody i są one polutowane na to jest założona termokurczka . Wszystkie przewody polutowałem tak jak była orginalna założona .

Edytowane przez Bond29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli tylko na LPG będzie go łapał co wtedy

Wtedy trzeba przyjrzeć się wtryskiwaczom gazowym. Jakie masz założone i jaki przebieg na nich zrobiony? I przydała by się wymiana Zenita na coś normalnego. Na KME albo Staga na przykład. Ale to dopiero jeśli potwierdzi się to, że na Pb błąd sondy nie wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić kiedy wyskakuje błąd sondy i ku mojemu zdziwieniu problem występuje tylko na gazie . Autko dostało po obrotach dość solidnie wyszło wszystko a na Lpg pierwszy błąd jaki się ukazał to był :

516 Styk biegu jałowego -F60

30-10 Przerwa lub zwarcie do Plusa - Sporadyczny

Proszę o pomoc gdzie znaleść dobrego gazownika w krakowie który upora się z problemem sondy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić kiedy wyskakuje błąd sondy i ku mojemu zdziwieniu problem występuje tylko na gazie . Autko dostało po obrotach dość solidnie wyszło wszystko a na Lpg pierwszy błąd jaki się ukazał to był :

516 Styk biegu jałowego -F60

30-10 Przerwa lub zwarcie do Plusa - Sporadyczny

Proszę o pomoc gdzie znaleść dobrego gazownika w krakowie który upora się z problemem sondy

chemik211 jest z KRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś kolega z forum ??? Bo zapomniałem podać jeszcze istotnej rzeczy że gdy hamuję biegami strzela z tłumika tylko gdy jest na Lpg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak Zenitem się nie zajmuję bo nie da się znać wszystkich instalacji ,jedyne co mi przychodzi na myśl to podjedź do Piotrka http://www.autonagaz.net/dojazd.htm montował to kiedyś i wiem że potrafi opanować temat, pytanie jeszcze jakie masz wtryski bo może to one wysiadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valteki 3 Ohm mają teraz max 15 tyś przelatane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj postanowiłem sprawdzić kiedy wyskakuje błąd sondy i ku mojemu zdziwieniu problem występuje tylko na gazie

A ku mojemu nie, bo pisałem o tym ;) Musisz podjechać do kumatego gazownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to już wiem. Nawet napisałem na kolegi którego mi polecili i powiedział że mi zerknie na tą instalacje tylko mam problem z wygospodarowanie wolnego czasu . Ważne to nie wona sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności