Skocz do zawartości
t_jankes

Uszkodzony licznik, źle działające wskaźniki - A6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niżej opisany problem występuje w Audi A6 1.8T 1999/2000 (podświetlenie białe, zegarek elektroniczny)- forum Audi nie pomogło jeszcze, więc może Wy?

 

Mianowicie nieprawidłowo działa wskaźnik ładowania (pokazuje 16V) oraz wskaźnik temperatury (100*C)- oczywiście sprawdzone temperatura oraz ładowanie w normie. Wskaźnik temperatury "uszkodził" się jakieś dwa/trzy tygodnie temu. Przy liczniku nikt nie grzebał ani teraz, ani wcześniej więc odpada opcja z uszkodzeniem przy grzebaninie.

 

Zaraz po włączeniu stacyjki oba wskaźniki przeskakują o jedną kreskę do przodu, czyli coś się psuje, a mechaniczne przestawienie wskaźników nic nie da, a przynajmniej nie usunie usterki.

Teraz pytanie co? Gdzie? Jak to naprawić? Co wymienić? Wymieniać cały licznik?

 

Pzdr

Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz zrobić test wyjść licznika lub podmienić poprawić wtyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak. Zapytam kolegi. Może prześlesz procedurę (które kanały?). Jeśli miało by to zaśmiecać wątek to proszę na priw.

 

Witam.

Podłączyłem się pod licznik, ściągnąłem PIN, licznik się zresetował, wszystkie wskaźniki się ruszyły- problem pozostał.

Jeszcze go nie wykręcałem i nie poprawiałem wtyczek (trochę dziwne by było, gdyby coś z wtyczkami było nie tak gdy nikt tam nie ingerował).

W dalszym ciągu czekam na Waszą pomoc.

Edytowane przez t_jankes
edycja po wstępnym grzebaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem padł Ci stabilizator napięcia w liczniku (liczniki mają swoje własne stabilizatory) dlatego wskazania wskaźników są zawyżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem padł Ci stabilizator napięcia w liczniku

-one- jak masz pojęcie gdzie jest ten stabilizator? jak go naprawić- na co wymienić? to proszę podziel się wiedzą.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w zakresie elektroniki dużej wiedzy nie posiadam, ale problem który Cię męczy też kiedyś przerabiałem stąd moja wiedza. Pomógł mi w tym mój elektroniczny guru który z innej szafy wymontował padnięty element i zamontował go w mojej.

Na forum Audi kiedyś czytałem że gdzieś w Łodzi jest firma naprawiająca uszkodzone "fisy" więc myślę że z Twoim problemem sobie poradzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności