Skocz do zawartości
avcza

passat b3 szarpie przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

mam pytanie bo nie iwem co to moze byc. problem jest taki ze jak ruszam moim paskiem jest to zwykly disel 1.9D to nim szarpie zawsze dwa razy. jak sie puszacza sprzeglo i daje gazu normalnie. kiedys czegos takiego nie bylo dopiro niedawno to zauwazylem przy jezdzie. ostatnio to moze nawet troszke sie to nasililo znaczy te szarpniecia mocniejsze. a druga rzecz to przy tym jak dam duzo gazu naprawde to nie sa odczuwalne te szarpania. tata mi moiwl ze to moga byc przeguby ale ja nie wiem co o tym sadzicie???

PROSZE O PORADE!!! pozdrawiam

 

 

PS: jesli to ma znaczenie to moge poweidziec ze odczuwam cos takeigo jakby spadek mocy w nim bo keidys dodajac troszke wiecej gazu potrafil zapiszczec a teraz trzeba naprawde depnac zeby pisal( moze to temu ze opony juz zjezdzilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: jesli to ma znaczenie to moge poweidziec ze odczuwam cos takeigo jakby spadek mocy w nim bo keidys dodajac troszke wiecej gazu potrafil zapiszczec a teraz trzeba naprawde depnac zeby pisal( moze to temu ze opony juz zjezdzilem)

 

To chyba nie jest z tym związane co piszesz - a to co piszesz teraz to może być kończące się sprzęgło

 

mam pytanie bo nie iwem co to moze byc. problem jest taki ze jak ruszam moim paskiem jest to zwykly disel 1.9D to nim szarpie zawsze dwa razy. jak sie puszacza sprzeglo i daje gazu normalnie. kiedys czegos takiego nie bylo dopiro niedawno to zauwazylem przy jezdzie. ostatnio to moze nawet troszke sie to nasililo znaczy te szarpniecia mocniejsze. a druga rzecz to przy tym jak dam duzo gazu naprawde to nie sa odczuwalne te szarpania. tata mi moiwl ze to moga byc przeguby ale ja nie wiem co o tym sadzicie???

PROSZE O PORADE!!! pozdrawiam

 

Poszukaj na forum pod hasłem: poduszki pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm czyli od piszczenia moglo sprzeglo siaść?? mozliwe w kancu 15 lat ma juz :D a nic z przegubami bo takie szarpanie to ostro dziwne?? ja sie nie znam wiec czy od sprzegla moga byc takie szarpania przy ruszaniu i tez przy zmianie biegow ale przy wyzszych to malo odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem kolejna diagnoze od mechanika poweidzial ze moga siedziec poduszki pod silnikim:( koszt nie duzy trzeba bedzie wymienic :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luzikB3

witaj

ja dzis właśnie ostawilem autko do wymiany m.in. poduch pod silnikiem +skrzynią

przyczyna było szarpanie auta przy energiczniejszej zmianie biegów 1,2,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uu ciekawo jakie beda koszty bo slyszalem ze pod silnikiem te poduszki to 80 zl ale pod skrzynia nie wiem. Jak mozesz to kolego napisz ile cie to wynioslo i czy cos poprawilo.?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luzikB3

witam

poduszki kosztowały ok40zł od sztuki zależnie ile trzeba wymienić (pod silnikiem jest trzy i skrzynią jedna podajże) U mnie trzeba było wymienic dwie pod silnikiem i jedną pod skrz.

 

Szarpanie ustało! (jak nie ustanie tzn ze docisk sprzęgła do wymiany-ok250zł)

 

Wymiana gumek-ok 100zł

ja zapłaciłem 180zł ale jeszcze wymianiał łożyska z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dzieki za info ale slyszalem ze poduszki nieorginalne kosztuja 40 zl a orginaly 80 :przestraszony: i jak sie zalozy nieorginaly to przy ruszaniu jest tak ze bardzeij sie trzensie kierownica i deska rozdzielcza ?? sam juz nie wiem:( ja narazie nie mam funduszy wiec u mnie jeszcze pojezdzi tak jak jezdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie !! bylwm dzis u mechanika i wymienilem olej oraz jak sie okazalo zepsuta podusze przedani pod silnikiem i teraz BRAK SZARPANIA PRZY RUSZANIU !!!! wogole poprawil sie komfort jazdy !!!! za poduszke dalem 80 zl bo orginal i tak mysle ze jak na taka rzecz porzyteczna to nie drogo !!! pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

U mnie pojawiło się coś podobnego.

Kilka dni temu była wymieniona tarcza sprzęgła i łożysko oporowe.Dzisiaj zaczęły się dziać dziwne rzeczy.Przy ruszaniu lub zaraz po zmianie biegów odczuwa się takie głuche uderzenie od strony kół,jakby się przejechało przez niewielki,ale stromy garb na drodze.

Czy to mogą być też te poduszki?

Wydaje mi się ,że raczej nie.Miałem już kiedyś zajechane poduszki w Audi 100 ale odczucia były całkiem inne.Teraz jest tak jakby się na cegłę najechało.Jak się jedzie delikatnie nic się nie dzieje.Tylko wtedy,gdy obciążenie silnika jest nieco większe.

Co radzicie?

Przyznam,że sporo dłubałem przy samochodach.Wymianiałem zawsze sprzęgło,łożyska,sprężyny,półosie itd. sam,ale teraz się poddaję. :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałem odnowić temat. Z powodu takiego że nie mogę znaleźć nigdzie tego co szukam więc pisze tutaj. Posiadam passata b3 92r. 2.0L 115KM silnik 2E dodam że jeżdżę na gazie (wiem że to jest najgorsze dla tego silnika) u mnie problem polega na tym, że gdy próbuje ruszyć (puszczam sprzęgło wciskam gas) to zaczyna autem szarpać tak jak by dawało napęd na pół osie i przestawało i tak na przemian dodam, że jest to silne uderzenie. Tak się dzieje na pierwszym drugim i trzecim biegu później jest ok. Kiedy puszczam powoli sprzęgło i nie dodaje gazu jest wmiare dobrze a gdy dodam nawet pomału nawet lekko gazu to zaczyna strasznie szarpać. Jeszcze jedno, kiedy ruszam na pół sprzęgle to jedzie bez szarpania. Wymieniłem: filtr paliwa, czujnik wody który uruchamia wentylator, przewody, świece, kopułkę, palec, cewke, czujnik położenia przepustnicy i dziś zmieniłem przepływomierz(używany) i nie mam pojęcia czy on jest na 100% dobry a problem istnieje nadal. Proszę pomocy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc dopisuje moje pytanie tutaj i mam nadzieje że ktoś mi pomoże.Mam pssata 91r 90KM 1.8 z gazem.W tej chwili stoi na warsztacie ponieważ zgasł mi w trakcie jazdy i nie dał sie odpalić.Panowie w warsztacie wymienili mu pompke paliwa posprawdzali rozrząd i te inne bajery ale samochód odpala i jesli nie trzymam nogi na gazie to gasnie z powrotem.Teraz proponują mi rozbieranie silnika i tam szukanie przyczyny.żeby tego uniknąć pytam czy może być inny powód takiego zachowania samochodu?Bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poim pasku jest identycznie przy ruszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to stary słuchaj dowiedziałem się że to na 100% przepustnica bynajmniej u mnie :D jak chcesz sprawdzić to musisz wziąć miernik. odepnij kostkę od przepływki i teraz na stykach przy przepływce podepnij się do pierwszego styku i trzeciego na mierniku powinno być około 60 (tylko nie pamiętam czego :P) a na styku drugim i trzecim powinno być ponad 600. Oczywiście to wszystko powinno być w stanie spoczynku (wyłączony, zgaszony- pojazd) jeżeli to masz wszystko ok to musi być gdzieś inna przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobne objawy pod czas ruszania szarpało szarpało aż sie wyszarpało a nie była to wina poduszek pod silnikiem ani pod skrzynią tylko docisk trafiło i niestety wymiana całości czyli ,łożysko oporowe tarcza sprzęgła i docisk i problem ustał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności