Skocz do zawartości
spaluchwp

[ passat B6 2008r. ] Ile tych żarówek w lampie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie mam małe pytanie, w moim pasku z 2008 roku mam bixenon z doświetlaniem zakrętów ( "wyginanie" lamp w zakrętach) i doświetlaniem z przeciwmgielnych ( poniżej 30km/h ) i mam pytanie o żarówki bo nie znalazłem nic podobnego na forum.

I tak:

- żarnik światła mijania

- żarnik światła długie

- żarówka postojowa

- i żarówka H7 która umieszczona jest między żarnikiem mijania a żarnikiem długich i za cholerę nie mogę znaleźć dla niego przeznaczenia próbowałem właśnie wszystkie możliwości by ją odpalić ale żadnej reakcji.

Myślę że może to być jakiś zapas w wypadku awarii sterownika lub przepalenia żarnika ale nie wiem.

 

Czy ktoś może pomóc w ustaleniu przeznaczenia żarówki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświetlanie zakrętów powyżej 30km/h :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie wyginają się tylko soczewki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie mam małe pytanie, w moim pasku z 2008 roku mam bixenon z doświetlaniem zakrętów ( "wyginanie" lamp w zakrętach) i doświetlaniem z przeciwmgielnych ( poniżej 30km/h ) i mam pytanie o żarówki bo nie znalazłem nic podobnego na forum.

I tak:

- żarnik światła mijania

- żarnik światła długie

- żarówka postojowa

- i żarówka H7 która umieszczona jest między żarnikiem mijania a żarnikiem długich i za cholerę nie mogę znaleźć dla niego przeznaczenia próbowałem właśnie wszystkie możliwości by ją odpalić ale żadnej reakcji.

Myślę że może to być jakiś zapas w wypadku awarii sterownika lub przepalenia żarnika ale nie wiem.

 

Czy ktoś może pomóc w ustaleniu przeznaczenia żarówki ??

Od świateł mijania i drogowych jest jeden palnik xenonowy (drogowe są realizowane przy pomocy ruchomej przesłony.

Od doświetlania zakrętów masz żarówkę H7 (oprócz ruchomej soczewki), która jest między soczewką a światłem postojowym...

A najbardziej od grilla masz położone światło postojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesłona ?? ale przecież krótkie i długie są osobnymi soczewkami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesłona ?? ale przecież krótkie i długie są osobnymi soczewkami ??

Tak jak pisał Tomek ;) masz jeden palnik od drogowych i mijania, a światła drogowe realizowane są za pomocą przesłony, która po załączeniu świateł drogowych się unosi na odpowiednią wysokość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przesłona ?? ale przecież krótkie i długie są osobnymi soczewkami ??

Masz jedną soczewkę i jedną ruchomą przesłoną między soczewką a odbłyśnikiem-poszukaj sobie w necie, jak to wygląda...

Tutaj masz mały poglądowy film:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=hrNiCVmn2ko&feature=related[/ame]

 

światła drogowe realizowane są za pomocą przesłony, która po załączeniu świateł drogowych się unosi na odpowiednią wysokość...

Przesłona akurat się opuszcza-soczewka odwraca obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przesłona akurat się opuszcza-soczewka odwraca obraz

Dzięki za poprawkę; mój błąd...

 

[ame]

[/ame]

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:16 ----------

 

zobacz jeszcze to: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1048982#post1048982

post #39 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panowie mam małe pytanie, w moim pasku z 2008 roku mam bixenon z doświetlaniem zakrętów ( "wyginanie" lamp w zakrętach) i doświetlaniem z przeciwmgielnych ( poniżej 30km/h ) i mam pytanie o żarówki bo nie znalazłem nic podobnego na forum.

I tak:

- żarnik światła mijania

- żarnik światła długie

- żarówka postojowa

- i żarówka H7 która umieszczona jest między żarnikiem mijania a żarnikiem długich i za cholerę nie mogę znaleźć dla niego przeznaczenia próbowałem właśnie wszystkie możliwości by ją odpalić ale żadnej reakcji.

Myślę że może to być jakiś zapas w wypadku awarii sterownika lub przepalenia żarnika ale nie wiem.

 

Czy ktoś może pomóc w ustaleniu przeznaczenia żarówki ??

 

Z tego co przeczytalem tutaj w temcie to nie jest H7 ale H1

http://forum.vw-passat.pl/threads/48856-Xenon-przepalony?p=1048982&viewfull=1#post1048982

 

Mini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko niby się zgadza poza faktem że u mnie pomiędzy xenonem a pozycyjną są dwie żarówki - jedną doświetlanie zakrętów a druga .....no właśnie - od czego?

Dokładniej - w miejscu niebieskiej ramki

59bfc7d0c6f78_xenonB6.jpg.233d3b10f1d8518af69e27a840e390a6.jpg

Edytowane przez Maciekc
Zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik zaznaczony niebieską ramką jest odpowiedzialny za doświetlanie zakrętów przy niskich prędkościach i jest tam JEDNA żarówka H7.

Jeśli u Ciebie jest tam wciśnięta jeszcze jakaś żarówka, to jest to zwykłe druciarstwo-na 100% nic fabrycznego. Wrzuć nam zdjęcie dobrej jakości tego odbłyśnima u siebie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam jest jedna H7 ale jak patrzy się to widać dwie bo jest odbicie lustra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności