Skocz do zawartości
hugo

Kilka pytan od "zielonego"...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis zglebilem wiedze na temat silnika adr a moim Pasku .... i mam kilka pytac co do zdjecia:

1

zeby dojsc do swiec 3i4 trzeba odkrecic te aluminiowa czesc ?? co to jest? cewka?? regler???

w te czesc od dolu sa fajki???

 

2 Od czego jest ten czujnik?? bo rozumiem ze to jest jakis czujnik drugiego walka rozrzadu??????

 

 

3. wiem ze to jest kolko walka rozrzadu napedzany paskiem rozrzadu (gumowy) ale z two co wiem to ADR posiada 2walki rozrzadu wiec drugi walek jak jest napedzany??? czy to prawda ze po drugiej stronie silnika jest łancuch???

 

 

Sorki jesli temat byl ale szukalem i nie znalazlem.... pozdro HUGO

Zdj?cie0091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 na to wygląda

Ad2 czujnik wałka rozrządu tzw czujnika halla

Ad3 tak po drugiej str jest łańcuch

Ps. to nie jest foto ADRu

adrf.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ADR nawet mam wybite na silniku ADR... ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Musisz odkręcić cewki pod nimi masz świece.

Na focie masz czujnik położenia walka.

Z tylu silnika masz łańcuszek rozrzadu wraz z napinaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale porównaj etke z foto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Czy tego bezmózgowego idiotę naprawdę żaden zielony uciszyć nie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy łancuszek tez sie wymienia i co ile km-ów?? bo czsami jak silnik jest xcieply i sie go odpali to slychac takie cykanie jakby albo zawor jakie albo wlasnie ten łancuszek bo ten dzwiek dochodzi wlasnie z tylu silnikaw okolicach 4cylindra nie zawsze jest on slyszalny czasami jest czasami ie czasami po przygazowce juz go nie ma...

 

jakis mechan mi mowil ze to popychacze halasuja zaleznie jak sie ustawia .. ale jakos mi to nie chce sie wiezyc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Jak dzwoni to sie wymienia łańcuszek z napinaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on nie dzwoni predzej to jest takie crytmiczne cykanie ale wlasnie dochodzace z tylu silnika

czy wymiana lancucha wiaze sie z wyjeciem silnika czy da rade to zrobic bez jego wyjmowania??? co ile sie wymienia łancuch?? co ile sie ustawia zawory??? czy zawory sa na srobach czy plytkach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już prawie 300 tysiecy i nic nie wymieniałem. Nic tez przy zaworach nie majstrowałem. A jak dzwoni ci to nie tyle łańcuszek, co może być napinacz do wymiany. Ale najpierw to warto sprawdzić, jak wygląda pompa olejowa i czy się nie zatyka syfem jakimś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale porównaj etke z foto
Taa, jak raz w ETKA rysunki odpowiadają rzeczywistemu wyglądowi. :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale on nie dzwoni predzej to jest takie crytmiczne cykanie ale wlasnie dochodzace z tylu silnika

czy wymiana lancucha wiaze sie z wyjeciem silnika czy da rade to zrobic bez jego wyjmowania??? co ile sie wymienia łancuch?? co ile sie ustawia zawory??? czy zawory sa na srobach czy plytkach???

jeśli to tyrkotanie to napinacz łańcucha (częsta przypadłość tych motorów niestety kosztowna) da się go wymienić bez wyjmowania silnika ale nie obejdzie się bez rozpinania rozrządu i wyjęcia jednego wałka zawory są ustawiane samoistnie przez hydrauliczne popychacze łańcuch ma teoretycznie dożywotnią wytrzymałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności