Skocz do zawartości
MURGEN

Zpsute wycieraczki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, wycieraczki nie dzialaja oprocz najwyzszego biegu. Jak juz włącze najwyzszy to wolna praca tez dziala i czasowka i nawet jednorazowka. Ale jak wyłącze wycieraczki to wszystko zaczyna sie od nowa, czyli najszybsze i potem wybur funkcji.

Poczytalem forum i doszedlem do tego ze to przekaznik, podmienilem na sprawny i dalej to samo :mur: .

I co mam teraz robic , czekac na jakas ulewe zeby bezstresowo pojezdzic z wycieraczkami :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi wszystko ladnie dziala, tylko trzeba najpierw wyzszy bieg wrzucic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że masz początek tego problemu co mi się przydażył :kwasny: Mechanizm wycieraczek się zaciera i wówczas wydatki. Słyszałam, że to dość popularna usterka w tych modelach. Dlatego radziłabym ci wyjąć, przeczyścić i nasmarować i troche je "rozruszać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek posmarowalem, rozebralem i nawet zlozylem(niekoniecznie w tej kolejnosci) i ..............to samo(byly ladnie wysmarowane widocznie ktos to juz robil).

I co to moze byc, przelacznik kolo kierownicy ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pomyslu co to moze byc, raz sobie dzialaja od razu dobrze a raz trzeba z wyzszego biegu rozpedzac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik wycieraczek sterowany jest przekaźnikiem, myślę,ze to jego wina, albo kabelków w kostce, których nie brakuje w instalacjii. Jak masz możliwośc sprubuj podmienic przerywacz pracy wycieraczek a wtedy wyeliminujesz ten błąd , albo nie. Wtedy pozostaje szukac w innych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem na poczatku ze przekaznik juz podmienialem, i tak coraz bardziej przelacznik pod kierownica obwiniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość almos

Mój problem z wycieraczkami był całkiem podobny, ale u mnie działał tylko i wyłącznie najwyższy bieg. Skończyło się wymianą silnika wycieraczek, a przy okazji magik pęknął przednią szybę :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fumek

Witam mam ten sam problem z wycieraczkami chodzą ładnie i lekko ale tylko na najwyższym biegu jak go kupiłem jeszcze cos tzm działało a z czasem zdechły wolne biegi i został sie jeden jeśli ktoś wie co może być prosze o pomoc . Dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal27

W moim przypadku bylo tak samo,dzialaly tylko na najwyzszym biegu,czasowki i drugi bieg wycieraczek wogole nie dawal znaku zycia.Rozebralem mechanizm i wyjalem silniczek,co sie okazalo po rozebraniu silniczka wszystko sie wyjasnilo:zawieszona szczotka, rdza i jakas klejaca maz.Po usunieciu usterki jak reka odjal,wycieraczki lataja jak szalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam nieco inny problem. Moje wycieraczki zatrzymuja sie w polowie szyby przedniej. Wymienilem przekaznik (ktos przy tym poprzednio grzebal bo przekaznik byl 389 od audi a nie 377 od passata) na prawidlowy 377 zmieniony rowniez silnik wycieraczaek i nasmarowany mechanizm, wyczytalem gdzies ze przyczyna takiego stanu rzeczy moze byc tylna wycieraczka ale tam sucho tylko widac ze jakis elektryk sprawdzal napiecie bo ponadcinal przewody i nie zaizolowal, ja je zaizolowalem. Jako ciekawostke dodam, ze wycieraczki zwariowaly gdy przez przypadek dotknalem przelacznika od tempomatu przy lewym ramieniu uruchamiajacym wycieraczki. Nie wiem czy to ma cokowliek z tym wspolnego, czy to po prostu przypadek (tempomat rowniez nie dziala, jak i regulacja intensywnosci ruchow ramion wycieraczki na danym biegu). Z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko wskazuje że manetka ma coś wspólnego z problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności