Skocz do zawartości
pwrlax

Dziwny odgłos podczas przyspieszania po zmianie kół.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chciałem się podzielić doświadczeniem a zarazem zapytać czy ktoś spotkał się z przypadkiem podobnym do mojego.

W jesieni po zmianie kół z letnich (205/55 R16) na zimowe (195/55 R16) podczas przyspieszania słyszalny był dziwny odgłos pracy silnika- odgłos podobny do "warkotu", "burczenie" z rury wydechowej. Myślałem, że mi się wydaje i tak sobie jeździłem całą zimę.

Wczoraj po zmianie kół na letnie wspomniany wcześniej odgłos ustał i jest jak dawniej (jak najbardziej na plus).

Teraz się zastanawiam, co mogło być przyczyną tego odgłosu? Czyżby to wynik rezonansu jakiegoś elementu powstałego po założeniu troszkę niższych kół?

Ma ktoś jakieś pomysły a może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Jak dla mnie dziwne tym bardziej, że to nie pierwsze moje auto i nie pierwszy kpl kół zmieniany na zimę.:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimowe gumy zawsze wydają większy hałas może wydawało ci się że to był dźwięk wydobywający się z silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę koła letnie alufelgi a zimowe to pewnie stalowe . Oczywiście śruby te same są wkręcane . Miałem podobne w Oplu Omedze , śruby dalej wchodziły i prawie się ocierały o zaciski hamulcowe , jak zmieniłem śruby na krótsze to dżwięki zniknęły .

Może u Ciebie było coś innego ale ja tak miałem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech zgadnę koła letnie alufelgi a zimowe to pewnie stalowe . Oczywiście śruby te same są wkręcane . Miałem podobne w Oplu Omedze , śruby dalej wchodziły i prawie się ocierały o zaciski hamulcowe , jak zmieniłem śruby na krótsze to dżwięki zniknęły .

Może u Ciebie było coś innego ale ja tak miałem.

pozdr

 

Dzięki za jakiś trop- z felgami jest dokładnie jak napisałeś. Muszę sprawdzić czy na śrubach albo na zaciskach nie ma śladów przycierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności