Skocz do zawartości
StaruchPl

Kamera cofania w Passacie B6 - zakłócenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zamontowałem w Passacie kamerę cofania (nie oryginalną) jednak nie potrafię rozwiązać problemu jej podłączenia.

Na postoju tzn. przy wyłączonym silniku kamera działa prawidłowo jednak po uruchomieniu silnika obrazu praktycznie nie ma tylko lecą pasy. Kamera jest podłączona do światła cofania.

Próbowałem podłączyć zasilanie kamerki z lampy przeciwmgielnej - efekt taki sam. Jedynie po podaniu napięcia z żarówki oświetlającej wnętrze bagażnika było OK.

Również podając napięcie z innego akumulatorka kamera działa.

Samochód to Passat B6 diesel 1.9 z roku 2007.

Może przyczyną jest sposób zasilania żarówek, komputer sprawdza czy są one sprawne i może podpinając dodatkowy odbiornik (kamera) zaczyna coś wariować.

W jaki sposób można rozwiązać ten problem?

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego musisz podać więcej szczegółów jaka kamera czy z sterownikiem VW, jakie radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka nie oryginalna - kupiona na allegro : http://allegro.pl/kamera-cofania-kolor-vw-passat-t5-golf-sharan-i1481279246.html

 

Radio do którego podłączam to Pioneer Avic F900bt.

Nie jest potrzebny żaden adapter. Radio ma wejście kamery cofania po niskiej częstotliwości (chinch) oraz wejście sterujące przełączające aktualnie wyświetlany obraz na obraz z kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podłaczasz pod żarówke komp sprawdza czy żarówka jest dobra podłączając kamerę dajesz dodatkowe obciążenie około 150mA musisz zasilić kamere z aku lub z zasilania radia lub zapalniczki poprzez przekażnik wyzwalany z światła cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK

Po południu sprawdzę

Dzięki za podpowiedź - dam znać czy wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotki jak wygląda sama kamerka po zamontowaniu.

W aukcji wygląda ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie dzialac dopoki nie zalozysz filtra przeciwzakloceniowego tez tak mialem na zapalonym silniku obraz zamienial sie w pasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko w porządku. Podłączyłem tak jak podpowiedział "szczetke"

Mały przekaźnik sterowany ze światła cofania a zasilanie równolegle z zasilaniem radia. Działa bez zarzutu.

Wielkie dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć fotki jak wygląda sama kamerka po zamontowaniu.

W aukcji wygląda ciekawie...

Dołączę się do prośby kolegi pikopiko, jak można to poprosimy jakieś fotki jak to wygląda po zamontowaniu i obrazu wyświetlanego da wyświetlaczu. Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda.

Zamawiając kamerkę wyobrażałem sobie że będzie mniejsza i nie będzie jaj tak bardzo widać ale niestety jest dość spora i nie da się jej ukryć.

Jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie to uważam że obraz jest OK. Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy sprzętu ale odległość podawana na noniuszu nie pokrywa się z odległością rzeczywistą. No obrazie widać np. 20 cm a w rzeczywistości pozostało więcej ok. 30-40 cm. Oczywiście nie jest to problemem taka tylko mała uwaga.

Poza tym obraz moim zdaniem jest OK - oczywiście w dzień bo w nocy zbyt wiele nie zobaczymy. Zastanawiałem się nad zamontowaniem dodatkowego oświetlenia z diod podczerwieni w lampach w klapie bagażnika (przeciwmgłowa i cofania) ale to może kiedyś - najpierw trzeba by potestować czy ma to sens

Zobaczymy jak się będzie spisywać się w codziennym użytkowaniu.

Pozdrawiam

kam1.jpg

kam2.jpg

Ekran1.jpg

Ekran2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem się nad zamontowaniem dodatkowego oświetlenia z diod podczerwieni w lampach w klapie bagażnika (przeciwmgłowa i cofania)

Przed operacja instalacji diod podczerwonych sprawdź czy kamera widzi światło podczerwone. Niektóre kamery niestety nie widzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wacos

Witam

czytałem Wasze odpowiedzi, ale jakoś nie mogę tego sam poskładać gdyż jestem zielony w sprawach elektronicznych.

Mam ten sam problem z chińską kamerką, proszę o radę jak to podłączyć sposobem od zapalniczki do przekaźnika i świateł cofania, tzn. jaki przekaźnik muszę zakupić.

Lub czy wystarczy tylko zastosowanie jakiegoś dławika na przewodzie plusowym lub filtra przeciwzakłóceniowego.

 

wacos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - podłączenie jest bardzo proste. Tu masz odręczny schemat połączeń. Myślę że jest czytelny i jasny.

Schemat połączeń.jpg

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem się podpiąć pod temat, mianowicie zamierzam zakupić taką tanią kamerkę z Allegro, coś takiego jak kolega StaruchPl, ale jedyne co mnie martwi to kwestia montażu (koszta znikome, około 100 zł). Mianowicie chciałem podpytać którędy iść z przewodami? Obraz idzie po chinchu od radia (mam nie fabryczne) do kamery przy oświetleniu tablicy (mam sedana), jedna sprawa, że to spory kawałek, a druga, że sporo zabawy z tym chyba, którędy tam iść? Druga sprawa to zasilanie, jeżeli przez przekaźnik to jak z klapy bagażnika zejść do oświetlenia rejestracji? A może z lampki tablicy wziąć zasilanie, co prawda będzie cały czas pobór prądu, ale to chyba nie problem?

 

Generalnie chciałbym poprosić o wskazówki na temat montażu, nie wiem czy się zabierać do tego w garażu czy może pojechać do kogoś z tym (jakie koszta)?

 

Początkowo brałem pod uwagę tylko takie rozwiązanie:

http://allegro.pl/kamera-parkowania-cofania-do-passat-sagitar-touran-i2318841610.html

(ale estetyka jak jeden z kolegów zauważył średnia)

 

więc może coś takiego na środku, pomiędzy lampkami:

http://allegro.pl/kamera-cofania-dedykowana-toyota-land-cruiser-nowy-i2317080084.html

 

lub:

http://allegro.pl/kamera-cofania-uniwersalna-okragla-regulowane-oko-i2267950020.html

 

i jeszcze wynalazek, którego idea jest ciekawa, mianowicie nie trzeba przewodów ciągnąć:

http://allegro.pl/bezprzewodowa-kolorowa-kamera-cofania-dzien-noc-i2299983157.html

 

Co sądzicie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Piotrekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym zakupić taką kamere. Chciałbym jednak aby nie wystawał taki klocek z lamki podswietlenia rejestracji.. myslalem nad taką http://allegro.pl/vw-jetta-passat-bora-sharan-touran-kamera-cofania-i2303201225.html bo te co podał kolega wyzej to pierwsza odpada z powodu gabarytów a nastepne z powodu wycinania w zderzaku.. również sedan.

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-car-vn12l-volkswagen-abcv-i2284755424.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te dwie, które podsyłasz to obie nie pasują... Odkręć oświetlenie tablicy w aucie i zobaczysz, że obudwa ma ścięta dwa z czterech rogów, więc nie włożysz tam lampek, które podsyłasz. W dodatku i tak by wystawały. Chyba, że ja coś przeoczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie kamerki podejda do RNS510 czy trzeba kupowac jakis adapter. Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie kamerki podejda do RNS510 czy trzeba kupowac jakis adapter. Dzieki za pomoc

 

trzeba kupic adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wynika brak dyskusji w wątku, Koledzy poczuli się czymś urażeni czy może tak mało doświadczeń, że nikt się nie podzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z czego wynika brak dyskusji w wątku, Koledzy poczuli się czymś urażeni czy może tak mało doświadczeń, że nikt się nie podzieli?

 

Bo widzisz na tym forum większość pomaga za kasę i nie wiedzą że forum to... Ja pomogę teraz tobie, a ty może kiedyś mnie. (Oczywiście nie wszyscy bo sam spotkałem kilku kolegów co pomogli mi za darmo, pozdrawiam ich serdecznie bo na pewno wiedzą o kim mówię)

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności