Skocz do zawartości
Gość nordi

benzyna ale jak diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nordi

Witam usłyszałem dzisiaj że moje auto jak złapie temperature to silnik na wolnych obrotach zaczyna pracować jak diesel. Ten dziwny dzwięk wydobywa sie tak jakby z okolic tyłu silnika tuż przy akumlatorze.Gdy dodam gazu wszystko chodzi super ,co to może być?Może ktoś miał taki problem.

1,8 benzyna 125 km rok 1998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Moim zdaniem, ale jestem marnym mechanikiem, to brak ciśnienia oleju na wolnych obrotach. Hydrauliczny napinacz łańcuszka nie wyrabia i albo słyszysz łańcuszek, albo popychacze.

Poczekaj jednak na opinie Fachwców na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie w sluzbowej pandzie nawet niedawno sie smialismy ze chodzi jak diesel wczesniej w seicento jeszcze gorzej bylo szczegolnie na zimnym silniku:) nie mam pojecia czego to jest przyczyna a auto jest regularnie serwisowane co 20k w serwisei fiata:) podejrzewam ze to przez gaz bo jak sie przelaczy na beznyne stabilniej chodzi.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nordi

byłem u mechanika powiedział że to napinacz łańcucha do wymiany nie wiecie ile to cudo moze kosztować i trzeba wymienić tez łańcuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego łańcucha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas wymienić mechanika, chyba już swoje wypił :krzeslem: chyba, że masz silnik w wersji, której nie znamy, a którą zna mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie na temat, ale zajebista rejestracja na tym zdjęciu!!!! Sam bym taką chciał mieć po dzisiejszym dniu!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
jakiego łańcucha?

Zapewne chodzi o łańcuszek który przekazuje napęd z wałka rozrządu zaworów wydechowych na wałek zaworów ssących. A wspomniany napinacz przy okazji spełnia rolę wariatora faz rozrządu tzn. silnik ten posiada zmienne fazy rozrządu ale tylko zaworów ssących. Z tego co wiem nie jest to zbyt tania impreza , ale dokładnie nie powiem. W tych motorkach często to się zdarzało-zużywało , więc może to być to - tym bardziej że ten łańcuszek znajduje się z tyłu głowicy - właśnie przy ścianie grodziowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Naiwny

Napinacz łańcuszka rozrządu kosztuje ok 150 zł. Wymiana jakieś drugie tyle. Łańcuszek na 99% nie trzeba wymieniać. Warto jednak przed naprawą sprawdzić ciśnienie oleju manometrem, bo napinacz jest hydrauliczny, jak nie ma oleju, to nie ma siły napięcia. A czujnik może jeszcze nie reagować (zwłaszcza na niskich obrotach), albo być walnięty. Zobacz jak po zdjęciu wygląda dekiel, czy jest czysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adek

Napinacz hydrauliczny rozrządu - bo o niego chodzi jest produkowany tylko w oryginale i kosztuje ok. 1.800,00 PLN w komplecie jest również łańcuch. Są dostępne równiez same napinacze - cena ok 1.500,00 PLN, osobiście nie polecam, zazwyczaj łańcych i tak mocno hałasuje i jest konieczność jego wymiany. Sam niedawno to przerabiałem w 1.8 ADR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nordi

czyli mechanik miał racje bo to nie była jedyna osoba która mi mówiła o tym łańcuchu dzieki teraz to napewno wiem ze to ten łańcuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nordi

nie moge tego napinacza kupić czy ktoś wie gdzie to dostać oprócz serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

nordi, niestety napinacz ten dostępny jest tylko na serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nordi

Naiwny, gdzie widziałeś w takiej cenie te napinacze" naiwny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregch

Mam u siebie taki sam hałas i dowiadywałem o cenę napinacza u mechanika, zadzwonił i powiedział że koszt napinacza to 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adek ma rację, cena takiego napinacza to od 1300-1500 zł, wiem bo ostatnio to robiłem i sporo się dowiadywałem o ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu, u mnie na zimnym silniku hałasuje kilkanaście sekund.Ale właśnie wczoraj odpaliłem samochód na gorącym silniku i zaczęło się tłuc, po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu objawy ustąpiły. Poczytałem i wszystkie objawy wskazują na ten regulator faz rozrządu.Mam pytanie czy czy można z tym jeździć (na razie występuje to sporadycznie,dzisiaj jeździłem nic nie tłucze).Wiem jaka jest cena tego regulatora.Pozdrawiam.

Znalazłem fotkę,chyba to jest to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze jedni mowia o napinaczu paska a inny o nipinaczu lanczuszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest dokładnie ta część, którą pokazuje jacomir1. I właśnie ona kosztuje ok. 1400 zł (oczywiście nowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności