Skocz do zawartości
Lemac

Błąd 16804 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobic logi trzeba na poczatek, katalizator wymieniony na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalizator wymieniłem na taki http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-6-1-8t-2-0-2000-2006-katalizator-i5141516070.html, zrobiłem też obserwacje grupy kanału 032, komputer pokazywał wartości +1,9. Po odłączeniu przepływomierza auto jeszcze bardziej się dusiło, gdzie dokładnie szukać nieszczelności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze chodzi Ci o ten zamiennik i niestety w tym przypadku to pieniadze wyrzucone w bloto bo blad kata na nim bedzie i jak mozesz to staraj sie go zreklamowac ale pewnie kasy nie beda chcieli zwrocic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś czy jest możliwość wyłączenia pomiaru wydajności katalizatora przez komputer pokładowy auta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy. Mam problem z moim paskiem dodam że to 2.0 alt z gazem problem mianowicie polega na błędzie 16804 kupiłem Sade ta co wchodzi w katalizator było ok przez 2 tyg i znów się zapalił check. Dziś podłączyłem go pod kompa i doszedł błąd 17536 mnożą ca adaptacja paliwa blok 1 mieszanka uboga. Proszę pomóżcie bo niewiem co z tym zrobić a naprawiać metoda prób i błędów to bez sensu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj instalacje

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spr wskazania grupy 033 na Pb i LPG. Sprawdź szczelność dolotu i wydechu. Dolot plak+podglad 033. Wydech na oko + kawalek papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lambda świruje lub katalizator zapchany

 

Siemka

 

MAm paska 1,6 101KM 2002 rok, katalizator wymienialem rok temu, teraz róznie co 300 lub 600km zapala mi si ekontrola a po kompie wyskakuje wlasnie taki błąd, obstawiam chyba lambade prawda? Mysli z eta druka za katem? Slyszałem o jakiś redukcja aby oszukac sonde ale czy spalanie w benzynie nie podwyższy sie i jesli to dalej lambada to i tak czasm bedzi esie zaplała pomimo redukcji ...........dzieki za podp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA kupiłem taki od profesjonalnej firmy która gwarantowała jakosc oraz nie był on tani

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6662497999&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

 

tamten link aucji allegro nie odpalał sie ;-/ juz stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o emulatory, różnie to z nimi bywa, raz działa raz nie, koszt niewielki więc ludzie próbują. Jak masz LPG to czasem ten błąd pokazuje się przez LPG. jak kat wymienili na dobry to błędu raczej nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności