Skocz do zawartości
dedal

Nie działa wysówana z deski klawiatura zestwu Premium - demontaż/montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podczas wymiany radia niechcący odłączył mi się kabel od wysuwanej klawiatury telefonu premium,tak mi się wydaje ponieważ FIS/telefon nie reaguje na przyciski i klawiatura nie jest podświetlana. Za radiem zauważyłem wiszącą luzem brązową wtyczką z czterema kabelkami wychodzącą z wiązki głównej. Szczerze powiedziawszy to nie wiem gdzie ją podłączyć, wydaje mi się że do wtyczki którą częściowo widać obok klawiatury - też jest brązowa i też ma 4 kable, ale jak tam dojść to nie mam zielonego pojęcia. Może któryś z kolegów wie jak ją podłączyć lub wie co i jak trzeba zdemontować żeby to w końcu zadziałało?

 

dziękuje i pozdrawiam.

 

ps. jak potrzeba to porobiłem zdjęcia luźnej wtyczki i wtyczki obok klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wymontować szufladki z klawiaturą telefonu to jest trochę pracy. I tak:

należy wymontować schowek po stronie pasażera ten duży otwierany, na forum znajdziesz jak się to robi. wyciągnąć ramkę od navi. Rozmontować całą osłonę deski tą poziomą. W pierwszej kolejności wyciągasz tą mała środkową listewkę którą masz nad klawiatura od telefonu - jest na wtrzaski więc delikatnie. Potem możesz zdemontować tą poziomą po stronie pasażera, też jest na wtrzaski ale ma jedną srubkę do której dojdziesz właśnie od strony schowka, dlatego należy go wyjąć. Następnie tą osłonę zegarów, cała jest na wtrzaski więc też delikatnie. Jak to będziesz miał zdemontowane to już masz dostęp do śrub które odkręcasz i wyciągasz cały stelaż wraz z klawiatura i schowkiem. Jak będziesz miał wyjętą możesz się dostać do wtyczek.

 

Zapodaj fotki tych wtyczek, może są od czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się bez demontowania schowka. Faktycznie wystarczyło ściągnąć aluminiowe listwy i odkręcić 2 śrubki. Wszystko już działa jak należy.

 

ps. jedynie podczas demontażu ramki wokół radia pękły mi zaczepy i trochę dolna część ramki się rusza - ale to już kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że już działa klawiatura, a ramkę zawsze możesz kupić nową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że można dokupić same metalowe spinki (blaszki z haczykiem). Na szczęście ramka jest cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności