Skocz do zawartości
Gość tormen

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tormen

Witam, przestał działać mi centralny zamek w tylnych drzwiach, to znaczy tylko się nie zamyka, bo z otwieraniem nie ma problemu. Tylko w obydwóch tylnych drzwiach. Passacik 1.8 rok 98. Może ktoś zna przyczynę i będę mógł ją usunąć sam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniem kierowcy i pod wykladzina jest czarne plastikowe pudelko a w nim modul komfortu wyjmij go daj do jakiegos warsztatu z elektronika lub sam przelutoj wszystkie luty i pod siedzenie aha jeszcze jedno w wiazce kabli ktora odchodzi od modulu jest zlaczka ktora laczy wszystkie zasilajace kabelki najpierw ja sprawdz , bo u mnie sie skutecznie powoli utleniala i prawie zniknela mysle ,ze to ci pomoze pozdro. :607:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tormen

O.K. spróbuję to zrobić, wielkie dzięki i pozdrawiam. :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniak

a nie wiecie co moze być przyczyną u mnie, czy tez to moduł komfortu, centralny działa z kluczyka - otwiera i zamyka, natomiast z pilota jak zamykam to załącza tylko alarm ale nie zamyka drzwi , natomiasta z pilota otwiera drzwi

 

----------------------------

1.8 T 150KM 97 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

A radia przedtem nie montowałeś jakiegoś nie od VW?

 

Ja jak zamontowałem Blaupunkta to zaczął mi się gryźć z linią CAN

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baniak

nie ma pojęcia jak kupiłem samochód to nic nie było,a potem miałem sony, jakis miesiąc bo komuś sie spodobało i wyciągnął je sobie razem z szybą, dobrze że został mi panel to przynajmniej zwrócili mi z AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam takie małe pytanko u mnie kluczykiem jak zamykam to zamykają się wszystkie drzwi a jak zamykam pilotem to jeden zamek w prawych tylnych drzwiach po chwili odskakuje i pomimo wszystko muszę domykać kluczykiem . dostałem się do modułu komfortu i powiem szczerze że wygląda to tak jak by go tam wczoraj włożyli czyli jak nówka

wtykę wypiąłem sprawdziłem wszystkie styki i wygląda na to że tam wszystko jest ok mój elektryk który montował mi alarm powiedział że mam do wymiany mikro coś tam w zamku które jest odpowiedzialne za zamykanie centralnego.

jeżeli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o odpowiedź

z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem . Zakluczyłem drzwi z pilota i zablokowały się wszystkie drzwi natomiast odkluczając z pilota otwierają się wszystkie oprócz tylnych prawych są zamknięte i nic nie można zrobić, nawet próbowałem kluczykiem efekt ten sam. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kiedyś miałem tak z tylnymi lewymi i winą były kostki na słupku między drzwiami pod czarną harmonijkową gumą .Otwórz drzwi przednie i poruszaj za tą gumę ,jak się otworzą będziesz wiedział że wina leży tutaj .To pierwsze co powinieneś sprawdzić,później mikro styki w zamkach i moduł komfortu(przyczyn może być wiele) ale to najczarniejszy scenariusz ,najpierw sprawdź te kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To pierwsze co powinieneś sprawdzić,później mikro styki w zamkach i moduł komfortu(przyczyn może być wiele) ale to najczarniejszy scenariusz
Jeszcze jest jedna przyczyna, padnięty zamek i mnie to spotkało. Ale jest jeszcze insza inszość w zamku padnięte luty albo odłączyła się linka od zamka. Można spróbować otworzyć uderzając z wyczuciem w klamkę (na forum czytałem taką poradę). Jeśli otworezysz drzwi to od razu usuń usterkę bo potem jak się zamknie to na amen i zamek do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jest jedna przyczyna, padnięty zamek i mnie to spotkało

Tak kolego to najczarniejszy scenariusz naszych Pasków dlatego na początku zaczynamy od banalnych i najtańszych sposobów usunięcia takich usterek.Ja poruszałem kostkami i zaczęło wszystko działać(później wszystko przesmarowałem) i śmiga do dziś.Po co od razu luty,zepsuty zamek itp.

Jak to nie poskutkuje szukamy dalej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam w moim pasku jak zamykam z pilota to zamykaja sie i otwieraja tak jak powinno byc ale jak zamykam z srodka na przycisku to zamykaja sie ale od kierowcy po chwili sie sam otwiera i tak samo jak nacisne na chamulec to sie zamykaja tylko nie od kierowcy nie wiecie co to moze byc :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy niestety próbowałem już chyba wszystkich opcji niestety drzwi nie otwarte.Czy można rozebrać od środka zamknięte drzwi czy lepiej udać się do serwisu? Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak zamykam z srodka na przycisku to zamykaja

 

hehe mam podobnie ... centralny nie działa z kluczyka w ogóle (a działał), od strony pasażera kluczyk w zamku otwiera wszystkie drzwi, ale już nie zamyka ( po przekręceniu klucza zamyka tylko fizycznie te drzwi - bez centralnego ). Natomiast od strony kierowy ani nie zamyka, ani nie otwiera ( tylko tak jak w przypadku drzwi pasażera - zamyka fizycznie drzwi bez centralnego). Z panelu w środku mogę zamknąć tylko drzwi lewe tylne i bagażnik :) Dodam, stało się to w ciągu jednego roku - najpierw nie domykał drzwi prawych tylnych, później już nawet nie uzbrajał alarmu i tak aż do stanu obecnego ... wiosną, jak zrobi się cieplej, trzeba będzie rozebrać drzwi i moduł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z kluczyka czy z pilota wszystkie zamki zamykaja sie bez problemu a kiedy chce zamknac przyciskiem od srodka to tylne lewe drzwi po chwili otwieraja sie, czy to jest tez problem z "mikro stykami" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy niestety próbowałem już chyba wszystkich opcji niestety drzwi nie otwarte.Czy można rozebrać od środka zamknięte drzwi czy lepiej udać się do serwisu? Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.
Możesz próbować, ja próbowałem ale niestety nie udało mi się. Jedyna dobra rzecz z tego że udało mi się zrobić manual jak rozebrać boczek w dziale warsztat KLIK. W moim przypadku tylko oddanie auta do warsztatu rozwiązało problem (musieli się włamać od środka). Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy to jest normalne w Passku ze ryglujac wszystkei drzwi od srodka z tego panelu, ryggluja sie wszystkie po czym guzik kierowcy wyskakuje? Też tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z pilotem.

Mechanicznie zamykam wszyskie drzwi,ale z pilota nie mogę zamknąć żadnych.

Bateria w pilocie jast nowa.

Jaka może być przyczyna ?

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie, czy to jest normalne w Passku

 

Mam to samo od czasu do czasu. Wciśnięcie palcem rygla załatwia sprawę:) Ale sam chciałbym wiedzieć o co w tych chodzi?

 

PS. To mój pierwszy post więc witam wszystkich użytkowników i gratuluję twórcom kopalni wiedzy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek nie pomogłeś mi za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności