Skocz do zawartości
Gość jędrek

Pasek rozrządu - co ile wymieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jędrek

co ile wymienia sie pasek rozrzadu w passacie b5 tdi 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 90 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczniej co 60-70 tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy mówią że wyrabiają się elementy. Dlaczego jednak juz p 90 tys? Może to wina kiepskich części? Mi też poradzili żeby zmieniac po 60 tys ale ta różnica to praktycznie roczny przebieg samochodu... :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem rozrząd po przebiegu zalecanym przez producenta (90k km). Mimo tego stan wymienianych elementów oceniony byl przez mechanika jako bardzo dobry. To wszystko pewnie też zależy od eksploatacji samochodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było po 90 tys samochodu czy Ty tyle przejechałeś?

Moj jak pojedzie na rozrząd po 60 tys to bedzie miał w sumie 260 000 :-)

A to moze być jakaś różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano tak - jak auto miało 90k km :) Tu się nie dogadaliśmy i w sumie macie rację co do tych 60k km - jak jest późno, to lepiej nie będę odpisywać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

ja słyszałem ze rozrząd jest przidziany do pracy nawet do 120 tyś km. Jednakże ustalona jest granica 90 tyś km ze względów na to że czasami może się trafić jakiś feler. Moj rozrząd wymieniany był co 90 tyś km. Obecnie miesiąc temu wymieniałem przy stanie licznika 186 tyś km i stan zmienianego rozrządu został oceniony na dobry. Ale wszystko zależy od eksploatacji.

 

pozdrawiam

simo

 

---

VW Passat B5 (3B) 1.9 TDI Variant (90KM), 99r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Pytanie co kiedy wymieniać.

pasek rozrządu - co 90tyś km

pasek alternatora - ?

pasek klimatyzacji - ?

pasek wspomagania-?

rolka napinająca pasek rozrządu - ?

rolka prowadząca pasek rozrządu - ?

napinacz hydrauliczny - ?

pompa wody - ?

napinacz paska alternatora - ?

napinacz paska klimatyzacji -?

(lub) rolka do napinacza klimatyzacji -?

 

Pasek ma przejechane 124tyś km i pierwszy rozrząd wymieniony,tak widnieje w ksiażce serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek, a masz go od nowego? To taki niedzielny samochód że tylko tyle przejechał? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysiek

Ja w sumie dwa tygodnie temu zmieniałem rozrząd. Wymieniłem pasek, rolkę napinającą, prowadzącą. Po za tym dowiedziałem się, iż dobrze jest też zmieni pompę wody ponieważ później, aby ją wymienic też trzeba trochę pośiąga rzeczy :641:

Więc wymieniłem pompę wody. Ale później się okazało, że paski alternatora oraz kilimy też już nie są w najlepszym stanie, więc za jednym zamachem wymieniłem wszystko (stosunkow nie duży koszt).

 

Teraz myślę, że będę mógł spokojnie przejecha kolejne 80-90 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Nie mam go od poczatku ,ale mam książke serwisową.

Z przeglądami i zaznaczonymi wymianami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Dolittle

Pierwsza wymiana paska rozrządu to najlepiej przy przebiegu sugerowanym przez producenta. Druga i kolejne wmiany powinny odbywać sie po przejechaniu max. 60tys.km.

Krótsze przebiegi pomiędzy zmianami paska rozrządu spowodowane są tym ze koła zębate też sie wyrabiają, a ich nikt niewymienia za każdym razem.

 

 

 

VW Passat Variant 1,9TDI 115KM PD 00r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik
Druga i kolejne wmiany powinny odbywać sie po przejechaniu max. 60tys.km.

no nie przeasadzajmy bo zaniedługo bedziemy wymieniać razem z olejem co 10 000 :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie przeasadzajmy

 

To takie dmuchanie na zimne spowadowane brakim zaufania do mechaników i wymienianych pasków, zużyciem współpracujących elementów silnika i chęcią zapewnienia sobie spokoju ducha.

Ja zmienisz o 20 tys km wcześniej to stracisz tyle na tym co koszt zbiornika paliwa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Dolittle

no nie przeasadzajmy bo zaniedługo bedziemy wymieniać razem z olejem co 10 000 :610:

 

 

Jesli kolega uważa ze powinno się pasek wymieniać w dłuższych odstępach czasu niech sie niezdziwi jak zdarzy mu się sytuacja ze pasek rozrządu pęknie i narobi szkód a uto odmówi posłuszeństwa. Zawory też kosztują, popychacze hydrauliczne podobnie nie mówiąc już o innych częsciach. Więc lepiej dmuchać na zimne.Ale wybór należy do własciciela pojazdu.Ja wyrażam tylko swoją opinię.

 

 

VW PASSAT VARIANT 1,9TDI 115KM PD 00r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafal 111

co ile wymienia sie rozrzad w passacie 2.5 tdi v6.z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich autach ajkie miałem wymieniałem zgodnie z zaleceniami producenta i nigdy nie było porblemu, a pasek jak i rolka po demontażu wyglądała na całkiem zdrową... Także ja utwierdzam się w przekonaniu, że jesli stosujemy w mairę dobre zamienniki to naprawdę można stosowac sie do zaleceń producenta. Oczywiście jeśli ktoś chce być nadgorliwy to oczywiście nie zaszkodziw tym wypadku :) Ale fakt faktem zdarzają się wadliwe sprzęty - mój kolega kupił nóweczke Megankę gdzie pasek przewidziany na 90 tyś km. a strzelił po 60 tys km... niestety nie serwisował maszyny i musiał poniesł spory koszt... także jak kto lubi, ale ja trzymam sie zaleceń producenta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wymieniany przyok 95 tyskm.w ASO VW.to kiedy teraz powinienem go wymienic.A dbam o niego az moja dziewczyna jest czasami zazdrosna.hehehehehe.mam przejechane ok 148tyskm???? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czas pomiędzy wymianą rozrządu trzeba wziąść pod uwagę prawdziwy przebieg auta bo nie wszyscy go znają albo myślą że znają ;)

A tak niestety bywa. :mur: A potem opowiada się o wadzie fabrycznej któregoś z elementów rozrządu..

Dlatego jak nie jesteśmy pewni trzeba chociaż wzrokowo oblukać przez osobe która się na tym zna. Inaczej ......niespodzianka. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności