Skocz do zawartości
Gość Shark

Jazda motorem 125cc bez prawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Shark

Od dawna nurtuje mnie takie pytanie: Co by sie stalo jezeli zlapala by policja(mowimy o rutynowej kontroli) 16-17 latka na motorze o pojemnosci 125 cc bez prawa jazdy? Jesli wiecie cos na ten temat prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł mandatu za jazdę bez uprawnień i motor na parking policyjny (na twój koszt) lub szybko załatwiasz kogoś z prawkiem A1/A.

 

A czym jeździsz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 zł mandatu + realna groźba orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na jakiś czas ( czyli prawo jazdy może dostać dopiero po okresie karencji ) + laweta + mandat dla osoby udostępniającej. Jeśli kierujący będzie poniżej 17 roku życia to - http://forumprawne.org/prawo-karne/154-osoba-nieletnia-odpowiedzialnosc-karna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh po pierwsze to motocyklem a nie motorem

Po drugie ... to masz 500 zl mandatu i mozliwosc odroczenia mozliwosci zrobienia prawka na 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shark

Bo to jest taka sprawa ze mam 16 lat ;] a w styczniu skoncze 17 :D i mam obecnie Yamahe DT 50 troche dobita i wogole ;] I chcialbym cos innego i nie daleko mnie jest taki fajne moto 125ccm no i tyle ze jest zarejestrowane na motocykl ;/ I wiem ze bylby to jakis mandat ale chodzi mi oto czy moi rodzice nie mieli by przez to jakis problemow z racji iz jestem niepelnoletni;/ A jesli chodzi o odroczenia zrobienia prawka to tylko kategorii A?? Bo zalezy mi zeby jak najszybcjei isc na KAT B ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500 zł mandatu + realna groźba orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na jakiś czas

 

Chyba nie musimy tłumaczyć co to znaczy w odniesieniu do kat B.

Ogólnie nie zbyt mądry pomysł kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ogólnie to taki motocykl to robi wiecej huku niż jedzie więc oszczedż sąsiadom tego i zasuwaj tym co masz :) jak zrobisz prawko kategorii A to kupisz sobie cos porządnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki mandat ? :D to zależy na jakiego Policjanta trafisz :D Może być tak ze da Ci pouczenie i weźmie 100 zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być tak ze da Ci pouczenie i weźmie 100 zł

no nie wiem te czasy już chyba minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "kolegę" który tak przez wakacje objeździł Polskę swoim 175ccm i jakoś mandatu nie zarobił. Jak nie jesteś łysy i "JP" to się dogadasz z policjantem.

Edytowane przez Phil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup 125 z rejestracją na 50 , albo sam baw się w taka rejestracje , tylko musi to być motor który posiada wersje 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shark

Co do tego ze policjant wzial by 100 to watpie:) I do kolegi Phil nie jestem łysy ani JP ;]

 

Ale chyba nie bede tak robil najbardziej boje sie ze moge jechac normalnie a jakis debil uderzy we mnie albo cos i wtedy to juz lipa na calej.... Moze poszukam jakiejs 80cc na motorewerek i git ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne jak zabijesz kogoś albo zrobisz z niego kalekę to będziesz miał możliwość zwiedzenia kryminału od środka.

zastanów się 100 razy zanim wsiądziesz na coś na co nie masz uprawnień , bo mandat to pół biedy , ale jeśli cokolwiek się stanie z twojej lub nie twojej winy to i tak TY poniesiesz konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Shark

własnie i to jest najgorsze ze zawsze moze cos sie stac nawet nie z mojej winy i jest kibel niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość monstergarage.

Ja to z autopsji wiem choc byłem juz pełnoletni. było tak pierwszym razem jazda bez prawka "wsk 125" 300zl mandatu i hol na parking + 120zl, drugim razem juz na Jawa ts 350 300zł mandat ale obeszło sie bez holowania ,trzecim razem Trabant 601 Sąd grocki jako recydywa 1000zl mandat i dwa lata "zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych" Wiec raczej nie opłaca sie jazda bez prawka!!! Ciagły stres, i jazda 50km/h.

Dodam że teraz juz mam A,B+E,C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto z wypowiadajacych sie tutaj jezdzi motocyklem?? ja jezdze juz od dwoch sezonow. nie dlugo ale wiem ze te wszystki pseudo motorynki i inne badziewia nie powinny pojawiac sie na drogach a jak jade samochodem i widze jak jedzie kupa gowniarzy na skuterkach i ten co siedzi z tylu rozglada sie czy nic nie jedzie itp to mnie wscieklosc ogarnia..kiedys juz jednemu gnojowi dupe skopalem jak zachaczyl(co prawda kolanem) o passata. jechalo razem chyba 5 skuterow na ktorych bylo 10 gnojow. jeden dostal wpier**** reszta "ziomkow" uciekla. mowi sie ze ci co jezdza na motocyklach sportowych to durnie i dawcy. lepiej niech te osoby popatrza na te dzieci co robia na ulicach a pozniej oceniaja tych ktorzy maja pojecie o jezdzeniu maszynami. a co do mandatu. to powinni na takich motorkach jak kogos zlapia, dawac 1000zl mandatu a motocykl wywozic na szroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane Robert. Niestety zdobycie karty motorowerowej dla zwykłego 13 czy 15 latka to nie problem, sam taką wyrabiałem 6 lat temu, nie było nawet żadnej krzyżówki do rozwiązania... później jadą tacy swoimi skuterami, nie wiedzą kto ma pierwszeństwo. Powinni zrobić specjalne prawo jazdy, a nie jakąś kartę motorowerową co każdy głupi potrafi zdobyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam widzialem w tym roku dwa wypadki z udzialem dzieci:/ raz jak jechalo dwoch na jednym skuterze i wyjezdzal autobus z wysepki na ulice na poczatku malolat zwolni ale pozniej jednak ruszyl, tyle ze kierowca autobusu zobaczyl ze zwolnil to ruszyl i juz nie patrzyl w lusterko chyba. skuter uderzyl w autobus i lezalo dwoch na ziemi. dobrze ze nikt nie jechal srodkowym pasem bo mozliwe ze by jednego z nich przejechal. drugi raz chlopak zmienial przed swiatlami pasy(na ciaglej) tylko nie pomyslal o tym ze czesto przed krzyzowkami sa koleiny no i znioslo go i tez w samochod uderzyl. naszczescie stojacy na czerwonym swietle a nie jadacym. powinny byc jakies bardziej zmuszajace do nauki egzaminy a nie apisanie sie w szkole, wplacenie 15zl i juz karta jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności