Skocz do zawartości
Gość dudek

passat vr6 opinie!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudek

Witam!Zastanawiam się nad kupnem Passata B4 lub Golfa III VR6. W związku z tym mam kilka pytań.

Widziałem już passata vr6 z zarżniętym silnikiem:dławił się na niskich obrotach, powyżej 140 km/h nie miał przyśpieszenia.Jeśli możecie to napiszcie:

ile pali (średnio, w mieście i na trasie)

czy jest problem z serwisowaniem? slyszalem ze aby wymienic pasek rozrzadu w golfie vr6 trzeba wyjac silnik bo miejsca nie ma aby sie do paska dostać

na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie??

jakie są ogólne koszty ekspolatacji??w moim passacie B3 1.8 na nieoryginalnych częściach wychodzi tanio...

pozdrawiam

artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile pali (średnio, w mieście i na trasie)

miasto 14-20

trasa 8-11, ale przewaznie 9-10 :)

 

VR6 nie ma paska rozrzadu !!!! tam sa dwa lancuchy, ktorych sie nie wymienia czesto, powinny starczyc spokojnie na 250tys km, a wymiana jest kosztowna same czesci 1000zl + robocizna, i mozna na dwa sposoby wymienic rozrzad, wyciagajac silnik, lub skrzynie.

 

jakie są ogólne koszty ekspolatacji??w moim passacie B3 1.8 na nieoryginalnych częściach wychodzi tanio...

 

NIE KUPUJ VR6 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery

No cóż .. tak jak napisał

 

NIE KUPUJ VR6 !!

 

jeśli chcesz jeździć tanio.

Ja do pracy mam 20 km czyli 40 km dziennie i w miesiącu wydaję na paliwo ponad 400 zł + ewentualne dodatkowe podróże. Z kosztów to tak jak w każdym aucie: wymiana oleju, filtry, świece (oczywiście sześć :wink: ) i ceny nie są dużo wyższe od standardowych a częstotliwość wymiany zależeć będzie od intensywności eksploatacji.

Pozostałe części do VR6 są droższe niż do paska z każdym innym silnikiem, a co do awaryjności to wszystko zależy od tego w jakim stanie auto kupisz.

Ale jeśli już kupisz Passata VR6 to masz:

1. Uciechy po pachy z dźwięku jaki silnik wydaje (sam miód)

2. Uciechy po pachy z miny "rajdowców" których objedziesz "zwykłym" paskiem.

3. Uciechy po pachy z wrażenia że ci się oczy zapadają do głowy jak wdepniesz gaz.

Ogólnie autem jeżdzi się zaj...cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sciema ;)

 

1. Uciechy po pachy z dźwięku jaki silnik wydaje (sam miód)

dzwiek jak dzwiek, bociany juz ladniej gadaja

 

2. Uciechy po pachy z miny "rajdowców" których objedziesz "zwykłym" paskiem.

jasne, przyspieszenie w tym aucie to mit

 

3. Uciechy po pachy z wrażenia że ci się oczy zapadają do głowy jak wdepniesz gaz.

oczy to Ci sie zapadaja ... jak musisz go zatankowac i sobie myslisz, ze niby tyle kuni, a to pije a nie jedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
jasne, przyspieszenie w tym aucie to mit

 

może wywal troszki klamotów z bagażnikia to zacznie jeździć :wink:

 

 

oczy to Ci sie zapadaja ... jak musisz go zatankowac

 

mnie przy tankowaniu wychodzą a przy przyspieszaniu zapadają się ale może mamy różne budowy anatomiczne :wink:

Poza tym w innym temacie: Moja "dziewczyna" na łonie natury ... piszesz że marzyłeś o tym aucie 9 lat, aż tak się zawiodłeś?

Czy po prostu nie chcesz aby za dużo ludzi jeździło takim samochodem? :P

Ty samolubie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po prostu nie chcesz aby za dużo ludzi jeździło takim samochodem?

... no comment ... :roll:

 

juz wyrazalem na tym forum swoja opinie o VR6, to jest cos wiecej niz "dupowoz" to styl zycia, to magia... Tutaj nie mozna isc na kompromisy i mowic o ekonomice, a jak juz ktos sie pyta o ekonomike to niech sobie TDI kupi, bo VR6 mu nie pisany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość G_40

Nie wiem jak to jest z przyspieszeniem ale o ekonomice coś mogę powiedzieć. Z VRem jest tak samo jak z G40/60 trzeba się dobrze zastanowić bo nie są to przynajmniej dla mnie samochody do jazdy codziennej. Najlepiej mieć malczana :grin: lub jak shade_, mówi TDI na codzień a VRa albo G wyprowadzać co weekend umyć wypastować wyprasować poprawić sobie samopoczucie na drodze i spowrotem do ocieplanego garażu :D Najlepiej nie wyjeżdżać w zimie :D

 

 

Trzeba się naprawdę dobrze zastanowić ja już przerabiałem jazde MPK bo niebardzo było za co zalać zupy :D Tankowanie co drugi dzień za 50 zł robi swoje...

 

Dlatego dla posiadaczy VR6 i G RESPECTO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
juz wyrazalem na tym forum swoja opinie o VR6, to jest cos wiecej niz "dupowoz" to styl zycia, to magia... Tutaj nie mozna isc na kompromisy i mowic o ekonomice, a jak juz ktos sie pyta o ekonomike to niech sobie TDI kupi, bo VR6 mu nie pisany ...

 

 

nic dodac nic ujac. 8) jak teraz zastanawiasz sie czy do szkoly/racy/sklepu jechac lepiej MPK niz autem to nawet nie mysc o VR6

 

w miescie zimia spokojnie wciagnie 20L ceny czesci coparwda sa podobne jak do zwyklej wersji ale trawiaja sie takie elementy ze nawet w zamieniku nie ma a wtedy plac i placz

 

 

VR6 to magia, hobby - tu nie ma miejsca na codzienna rzeczywistosc

 

P.S. nie wiem shade_ co Ci nie podoba w dzwietu ale ja mialem juz doswiadczenia z wieloma motorami >4 cylindrowymi i jak narazie do tej pory TYLKO V8, W8 , V12 i W12 bije VR6 w kwesti dzwieku

 

nawet V10tdi nie brzmi tak rasowo :twisted:

 

P.S. najpiekniejszy dziek auta jakie dotej pory slyszalem i mialem przyjemnosc prowadzic to motor 5.3 V12 w jaguarze XJS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ppmarian wiesz co ziom :) przeczytaj jeszcze raz to co ja napisalem i kolega kssawery :)

pozniej przeanalizuj sobie temat "Moja dziewczyna na lonie natury ..."

 

... ale moim zdaniem powinno Ci wytarczyc samo to w jaki sposob rozmawialismy w niedziele o naszych samochodach :) to moja najdluzsza i najwierniejsza milosc w zyciu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
ppmarian wiesz co ziom :) przeczytaj jeszcze raz to co ja napisalem i kolega kssawery :)

pozniej przeanalizuj sobie temat "Moja dziewczyna na lonie natury ..."

 

... ale moim zdaniem powinno Ci wytarczyc samo to w jaki sposob rozmawialismy w niedziele o naszych samochodach :) to moja najdluzsza i najwierniejsza milosc w zyciu :)

 

sorki czytam po lepkach i potem tak wychodzi :oops:

 

 

ja tez mowie swojej dziewczynie ze jest w moim sercu zaraz po aucie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

Mam grubą polewke z was, nie ma co sie sprzeczac tak jak SHADE pisze VR to styl zycia. Dzis spzredałem auto i szukam dla siebie VR. Do pracy mam 6km , rocznie robie 10 000tys km i mimo to pragne VR. jak mi braknie kasy to kupie tdi i bede zył wspomnieniami .CMOK ZIOMY :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

8) Ale gorące wypowiedzi ale to prawda :

juz wyrazalem na tym forum swoja opinie o VR6, to jest cos wiecej niz "dupowoz" to styl zycia, to magia... Tutaj nie mozna isc na kompromisy i mowic o ekonomice, a jak juz ktos sie pyta o ekonomike to niech sobie TDI kupi, bo VR6 mu nie pisany ...

Taka prawda i co by nie pisać to tak jest ;)

I może na koniec coś miłego dla oka (niestety nie posłuchamy jak gada :cry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BARANMC

od BARANMC, dla Pit, zlotko8zo.jpg

 

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 8:47 pm ]

Jak bym miał tak dopieszczony silnik to bym go trzymał w pokoju pod kołuderką :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

8) Piękna PEREŁKA !!! Tylko pod kołderkę ;)

Lublin pozdrawia Gdynia City

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur

Powiem krótko VR6 to moje autko na codzień. Ostatnio jeżdźę na benzynie i w normalnej jeździe po mieście pali ~ 13-14 literków a na trasie 10. Teraz kupiłem 2 kpl drążki kierownicze (nowe) z końcówkami TRW -190zł/szt.

Jeste bardzo szczęśliwym posiadaczem takigo Pasla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem takiego VR6 3 dni temu ze Szwajcarii i pomimo gadek kolegów że to złom jak narazie nie żałuje. A ich fury dmucham na każdym biegu. Jak wracałem nim do domku śmignąłem 240 km/h i to jeszcze nie był szczyt możliwości. Średnie spalanie w trasie wyszło 10 ltr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Tak z ciekawosci to ile tam trzeba dac za VR-a i z ktorego roku jest Twoj?Moze fotke wrzucisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce fotke jak sie nauczę :) Jest to Kombi Exclusiwe z fajnym wyposarzeniem. Rok 96 przebieg 219000. A i cena to 3500 CHF plus cała masa opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnie spalanie w trasie wyszło 10 ltr.

... ale nie na polskim paliwie :613:

 

witam w "klubie" exclusiv'a ;) tez takim smigam, prosimy o fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności