Skocz do zawartości
Gość piotrekli76

Swap Lamp B5(3BG) do B5(3B)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrekli76

Witka

Czy mozna przelozyc przednie lampy z B5(3BG) do B5(3B) Czy wymaga to jakis korekt, ew. modyfikacji?

 

dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze wymaga. Zauwaz, ze w 3B lampy i kierunkowskazy sa oddzielnie i scianka koncowa kierunkowskazu jest pionowa. w 3BG jest pod katem wiec na pewno wymaga to przerobek blacharskich blotnikow. Mocowanie tez jest inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego w przypadku kombiwarka :):D Tam wystarczy zrobić małe szacher macher z elektryką z tego co widziałem na passatplus - w 3B jest inaczej rozwiązana kwestia stopu... Generalnie wykonalne :) Ale trzeba mieć kombi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Marecek odniósł się chyba do tylnych lamp..?Ale to dobrze bo chciałem zmienić swoje na te od 3BG. Czyli wynika z tego ze tylne lampy kształetem pasują idealnie ale trzeba zamieszać z elektryką?CZy to jest mocno skomplikowane.Jesli mozna parę słów komentarza...będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos przodu to masz do wymiany błotniki ,maskę ,zderzak,atrapę i mocowanie,ja bym się zastanowił ,bo póżniej przy sprzedaży auta to dziwnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrekli76

Dziekuje wszystkim za odpowiedz i w takim razie dam sobie spokoj :D z przekladka. Mysle o zakupie fajniutkich swiatelek typu Angel Eyes z niemieckiego Ebaya - jest pare :grin: ofert.

a'propos Kombiaczka to wlasnie takowy posiadam.

Aha - jak zapatrujecie sie na swiatla typu Lexus w Pasacikach :?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o światła typu Lexus to jak dla mnie okrutna porażka....poprostu wieśniacko ale to moja opinia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexus look suxx jak dla mnie. Widzialem juz pare passatow z takimi swiatlami, po mojej okolicy kreci sie jeden i wyglada to wprost faaaatalnie. Takie nie wiadomo co.

Zwolennikiem angel-eyes tez nie jestem gdyz mam poczucie, ze wyjdzie takie BMW-wanna`be. Zastanawialem sie nad nimi ale zrezygnowalem z w.w. powodow.

W Polsce angel-eyes sa rowniez dostepne, na allegro byly niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jeszcze jakieś soczewki do B5 inne niż DEPO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ewentualnie polecam do B5 Soczewki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

lampy za 300-400zl - powodzenia panowie tak jak z depo..zaparuje wam i rozklei sie wszystko... do b5 sa fajne na allegro lampy zespolone z kierunkami - ladnie wyglada..pozostaja tez angel eyes'y standardowe - tez nie sa zle...a co do tylnich lexow to lexy nie sa w paskach zle pod warunkiem ze nie sa za 300zl z chin i ze kazdy na ulicy ich nie ma... poszukaj na ebayu niemieckim (a napewno na usa - bo sa patrzylem) lamp diodowych - moim skromnym zdaniem :) wyglada kozacko i cena dokladnie taka jak za org. lexy in pro kupowane w polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lampy za 300-400zl - powodzenia panowie tak jak z depo..zaparuje wam i rozklei sie wszystko...

 

Jezdze juz rok i jakos nic sie nie zepsulo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

to jestes jednym z nielicznych szczesciarzy... podam kilka przykladow:

kierunki przednie depo nie pasuja idealnie, odstaja albo sa za gleboko osadzone, do tego 1. uszczelka jest kiepska i paruja

2. kierunki boczne depo - paruja albo wlewa sie do nich woda

3. lampy depo - slabe uszczelki, jakosc swiecenia nienejlepsza

4. xenon depo - nie ma nic wspolnego z xenonem - soczewka nie skupia tak jak powinna, xenon swieci o wiele slabiej (tzn blizej) niz xenon org. helli...

 

dlaczego depo kosztuje ponad polowe mniej niz org hella? ano dlatego ze za niska cene ma sie identycznie niska jakosc wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze Hella nie miala odpowiednika wiec tak naprawde nie bylo w czym wybierac, padlo na Depo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

wiem, ze jedyna alternatywa jest depo...lepiej jednak kupic uzywke helli niz nowke depo - stad tez chcialem 'ostrzec' kolege ktory chcial swap'awac nowe lampy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ;) A co np o tych zeposlonych z kierunkami do B5? Najgorsze jest to że te bumowskie postojówki ma :( Rigni :) dla mnie to tak wieśniacko wyglada... że szok.. ciekawe jak u nich z jakościa... a co do helli to qrde przednie ciazko wyrwać w DOBRYM stanie :( wiesz szybka jest czesto dorznieta... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

no niby ringi z bumy, ale sam wyglad lamp - rewelacja (oczywiscie wg mnie...) co do firmy - sonar to dosc znana firma produkujaca wiele zamiennikow (nie tylko tuningowych). osobiscie nie wiem jak z jakoscia, ale jak kiedys szukalem po necie czegos na temat firmy, to okazuje sie ze zamienniki sonar'a nie sa wcale takie tanie - stad mozna wnioskowac ze i dobrej jakosci...poza tym kupujac z allegro masz od tego goscia gwarancje na towar, wiec gdyby mialo cos parowac, przeciekac itp, zawsze mozesz wymienic na nowe...co do szkielek helli - kupujac nawet porysowane lampki zawsze mozesz je spolerowac. sa pasty (niedrogie) zarowno do szyb jak i plastiku, bo generalnie uzywa sie ich przy przerobkach lamp zwyklych na xenonki gdy musisz miec gladki klosz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze jedyna alternatywa jest depo...lepiej jednak kupic uzywke helli niz nowke depo

A moglbys mi moze pokazac uzywke Helli? Ja podczas poszukiwac nie znalazlem w ogole zadnego produktu Helli w postaci soczewkowych reflektorow do 3B. Nawet w katalogu Helli nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kadafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności