Skocz do zawartości
MrWho

Kody CLIMATRONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :) Jeden łepek z forum golfa dał mi kody climatronic :) wyjasnienia chyba sa prawidłowe :) Lecz nie mogę nijak wejść do opcji kodów... Może ktoś z was wie jak to zrobić Próbowałem już na dwa sposoby doszedłem jedynie jak zmienić jednoski z celciusza na farenchajta... u mnie trzeba wcisnać AUTO i ECON ( Passat B5 98 ) , teraz pytanie na klimie przycisk recykulacji to jaki ?? Próbowałem tak jak oni tutaj pisza jak i jest napisane na http://www.b5glx.com/tips_climatronic.htm czyli : predkość wentyli do dołu + zimniejsza temperatura + ECON ale tez nie weszłem do tych opcji servisowych :( Moze ktoś wie jak do nich wejśc ? Po próbujcie u siebie jakoś :) a teraz lista :

 

[tutaj byly kody ale sa przyklejone w dziale "Techniczne"]

 

PS. Wnioskuje o przyklejenie :)

 

[update]

 

Kilka stron z kodami:

http://www.passatplus.de/arbeitshilfen/klima/codes.htm

http://www.doppel-wobber.de/index.html

 

[uprade2]

Jeszcze przed chwila przeczytałem ze trzeba miec właczony samochod ( chyba ) jutro bede probował jeszcze coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no ale nie tylko ty jeden jestes userem tego forum :/ na forum z 5 osob ma B5 :( no nie mowcie ze tylko ja mam climatronic...

 

 

PS niech ktos doda okienko szybkiej odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

W sobote (mam nadzieje) zrobie sobie dzien gospodarczy i sprobuje zobaczyc z tymi kodami co i jak! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łokej ;) czekam z niecierpliwościa... bo u mnie niestety nie poszło :( Trzeba cos innego wcisnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( U mnie tez nie dziala..pozniej wciskalem juz rozne kombinacje i...wylaczylem sobie jakos wentylatory,dobrze ze po ponownym odpaleniu zaczely mi pracowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego konkretnie masz paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem userem B3 ki z 93go roku.Na panelu brakuje mi opcji ECON.Za przycisk recyrkulacji przyjalem obieg zamkniety(bo niby co mialo by byc??? :wink: )

 

Ps:Byc moze w moim nie ma autodiagnozy klimatronika :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfinx

mam pytanie nie mam zielnego pojęcia do czego są te przyciski AUTO i ECON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie świeci AUTO ( odrazu po naciśnieciu... to climatronic steruje sam automatycznie nawiewy itd żeby uzyskac nastawiona przez ciebie temperature... jezeli nic sie nie świeci to i tak działa sprezarka ale wtedy to jest manual... a jak właczysz opcje ECON wtedy sprezarka klimy sie wyłacza... sprawdz to sobie na postoju :) wyraĽnie na auto silnik przygaśnie troszke :) słychac bedzie jak zejdzie z troche z obrotów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary, ale u mnie kody działają. Wciskam wentyle w dół, temp w dół i econ, tyle, że trzeba chwilę potrzymać by zaskoczyło. Tak jak już gdzies wyczytałem, wskaźnik prędkości samochodu w klimie (kod 16) pokazuje wyższą szybkość niż na desce rożdzielczej. Ponoć VW zadbał o to??? U mnie różnica to 4 km/h. Może to i lepiej?

EDYTOWANE

No oczywiście w klimie pokazuje niższą, sorry za przejęzyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci teoria spisku doprowadzili do tego, ze predkosc pokazywana przez predkosciomierz jest ciut wyzsza niz rzeczywista i rosnie wprost proporcjonalnie do wzrostu predkosci rzeczywistej. Predkosc pokazywana przez climatronic powinna byc troche nizsza od tej pokazywanej na predkosciomierzu.

Ja jakim ogumieniu jezdzisz? Cisnienie w oponach prawidlowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

w passatch 88-93 tez mozna pobawic sie climatronikiem

 

po nacisnieciu OFF i temp+ jednoczesnie wyswietlaja sie kody:

 

oto lista:

1 1 1 1 Sterownik uszkodzony

2 3 1 2 Czujnik temperatury płynu chłodzącego

3 1 3 3 Czujnik temperatury otoczenia

3 2 1 1 Czujnik temperatury w tablicy instrumentów

3 2 1 3 Czujnik temperatury zasysanego świeżego powietrza

3 2 2 3 Wyłącznik termiczny parownika

3 2 2 4 Wyłącznik ciśnieniowy klimatyzacji

3 2 3 4 Czujnik temperatury w tablicy instrumentów z dmuchawą

3 2 4 1 Czujnik fotoelektryczny nasłonecznienia

4 1 2 2 Silnik nastawnika klapy do regulacji temperatury

1 2 3 Silnik nastawnika klapy

4 1 2 4 Silnik dmuchawy świeżego powietrza

4 1 3 1 Silnik nastawnika klapy spiętrzającej

0 0 0 0 Koniec wyświetlania

4 4 4 4 Brak błędów w pamięci

 

 

po nacisnieciu OFF i temp- jednoczesnie tez sie wyswietlaja kody -predkosc, temp wody, itp

 

TABELA WARTOŚCI RZECZYWISTYCH CODE Nazwa WARTOŚĆ RZECZYWISTA

 

1231 Prędkość jazdy xxxx km/h Sprawdzanie patrz

1323 przełącznik pedałowy kick-down 1 (ZAŁ.) (tylko w przypadku automatycznej skrzyni biegów) 2 (WYŁ.) Sprawdzanie patrz

2312 Temperatura czynnika chłodzącego xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3133 Temperatura zewnętrzna xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3211 Temperatura wewnątrz pojazdu xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3213 Temperatura zbiornika wody xxxx (C/(F

3223 Wyłącznik termiczny 1 (zamk.) Parownik 0 (otw.) Sprawdzanie patrz

3224 Wyłącznik ciśnieniowy 10 klimatyzacji 11 Sprawdzanie patrz

3241 Czujnik fotoelektryczny nasłonecznienia xxxx Sprawdzanie patrz

4121 Sprzęgło elektromagnetyczne 1 (zał.) klimatyzacji 0 (wył.) Sprawdzanie patrz

0000 Wyświetlanie wartości rzeczywistych zakończone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remulus - wiesz jaki masz climatronic ? ten długi czy krótki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gawronik

To jeszcze ja o coś zapytam w tej kwestii...

 

Przyznam, że jeszcze nie "bawiłem się" tymi kodami, ale nurtuje mnie taka rzecz: jeżeli wybiorę np. kod nr 17 (prędkość pojazdu) albo 28 (RPM silnika), to jak potem wrócić do ustawień fabrycznych / początkowych?

 

Nie wiem, może problemu w ogóle nie ma, bo może po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu samo się przestawi, ale wolę zapytać o to, zanim zacznę "dłubać", a potem okaże się, że nie wiem jak przywrócić ustawienia początkowe... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
remulus - wiesz jaki masz climatronic ? ten długi czy krótki ?

Wygląda jak radio "beta" :) , no nie wiem czy to długi czy krótki, jest rozmiarów radia.

Wszystko wraca do normy po naciśnięciu "econ", albo wyłączeniu zapłonu - to do Gawronika.

Żeby było łatwiej moja klima wygląda tak jak ta , przy okazji jest tu krótki opis jak się do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jak potem wrócić do ustawień fabrycznych / początkowych?

 

U mnie guzik ECONO zalatwial sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

w passatch 88-93 tez mozna pobawic sie climatronikiem

U mnie to dziala :D Tyle ze kody pokazuje mi 3y cyfrowe i mala cyfra u gory,cos takiego 111²!!!

Tak to ma byc?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z posiadaczy 3BG doszedł już do tej listy?

 

U mnie nie kończy się ona na omawianych na passatplus.de 44 pozycjach, tylko ciągnie się aż do... 78 chyba :| Poza tym nijak nic się nie zgadza... prędkość jest na 16. miejscu, a na 44 zaobserwowałem temperaturę wody!! fajny bajer, idealnie pokrywa się z tym wskaźnikiem na desce rozdzielczej :) Można wyciągnąć skądś temperaturę oleju albo temperaturkę panującą w okolicy sprężarki? co by mieć odniesienie do chłodzenia turbinki przed zaparkowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sajmon25

a czy do B4 jest inna kombinacja? bo probowalem wg opisu i nic sie nie dzieje na panelu :? a czasami mam taki problem ze po wlaczeniu zaplonu przez jakis czas mruga wszystko na panelu klimatronika i chcialbym sprawdzic co go gryzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
a czy do B4 jest inna kombinacja? bo probowalem wg opisu i nic sie nie dzieje na panelu :? a czasami mam taki problem ze po wlaczeniu zaplonu przez jakis czas mruga wszystko na panelu klimatronika i chcialbym sprawdzic co go gryzie

 

ja też mam B4-kę i pierwsze kody nei działają, nie próbowałem jeszcze tych do paska z 88-93r. Klime masz nabitą?? Może jest po prostu rozszczelniona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności