Skocz do zawartości
quli

warość momentu obrotowego AWX-a...

Rekomendowane odpowiedzi

...wiem ze bywało roznie jedne miały 281NM a drugie 310NM, teraz pojawia sie pytanie jak dokladnie sprawdzic poza hamownią jaką wartość momentu obrotewego mamy???podobno 310NM było od 06.2002r ale też nikt tego do konca nie potwierdzil czy wszystkie po tej dacie mialy juz 310NM. Nie chodzi mi o to który lepiej jeździ itp po prostu napewno nie jeden tutaj na forum zastanawia sie co ma u siebie...

Moderatorów prosze o nie zamykanie wątku bo przeszukałem forum i nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi jak to sprawdzic np. przy kupnie auta.Jeśli sprawa w tym wątku się wyjaśni mysle ze warto byłoby taki wątek gdzieś podwiesić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym mozna to jakos inaczej sprawdzić???bo do tego trzeba miec komp i interfejs a nie kazdy to ma...

były np. 6 biegowe AWX-y z momentem 281Nm???

moze da rade to sprawdzic jakoś po vin-ie albo po jakims detalu ktory mozna by sprawdzic podczas ogledzin auta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 biegowe AWX-y z momentem 281Nm???

 

Nie. Żaden awx nie miał 6 biegów tylko 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu sie akurat mylisz bo byly AWX-y 6 biegowe i na pewno zaraz odezwie sie masa ludzi ktorzy takie auta mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością :] Tak dla ciebie to poczytaj:

 

AVF, ASZ, BLT - 96 kW (131 PS; 129 bhp) @ 4000 rpm, 310 N·m (229 ft·lbf) @ 1900 rpm; Volkswagen Golf, Škoda Fabia, Volkswagen Polo Sport, Volkswagen Jetta, Passat, Audi A4, Audi A6, SEAT Toledo Mk2, SEAT Ibiza, SEAT Leon (engine for the manual gear box with 6 speeds or automatic transmission - AVF, ASZ and BLT engine codes)

 

AWX - 96 kW (131 PS; 129 bhp) @ 4000 rpm, 285 N·m (210 ft·lbf) @ 1750-3000 rpm; Audi A4, Skoda Superb, Volkswagen Bora / Jetta, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat, Volkswagen Polo including GT (engine for the gear box with 5 speeds - AWX engine code)

 

Jak widać różnica polega nie tylko na wysokości maksymalnego momentu obrotowego, ale również na zakresie obrotów w jakich on występuje. Jakiś czas temu porównywałem wykresy mocy i momentu obrotowego obu tych silników i IMHO autko z silnikiem AWX jest odrobinę bardziej elastyczne.

 

Cytat z forum audi:

 

"jezeli chodzi o skrzynie to do awx przychodzily 5 biegowe a do avf 6 biegowe oraz mozna spotkac 6 biegowe avf w quattro..."

 

Jeszcze chcesz więcej materiałów?? :D

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ogladałem AWX-a z 6 biegową skrzynią, na bank byl to AWX bo sprawdzile wlepe w komorze silnika i w bagazniku...

gdyby było tak jak piszesz wszyscy z 6 biegową skrzynią mieli by AVF-y z momentem 310NM, a wątku o podobnej tematyce jest ktos kto pisze że ma 5 biegowego AVF-a co nie zgadza sie z tym co piszesz...

To co napisałeś czytałem juz w innym wątku... poczekajmy moze odezwie sie ktoś z 6 biegowym AWXem, jesli nie to od razu przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z toba dyskutować bo i tak wątek może trafić do kosza, więc szkoda klawiatury. Powiem ci tyle że kolega któy w tamtym wątku pisał o 5 biegowym AVF miał mi pokazać fotki bo rozmawiałem z nim na pw. Datę postów widzisz tamtych do dziś nie mam tego foto...Tyle z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derlysy mógłbyś wrzucić takie dane dla ATJ ? Sam do końca nie wiem ile mam momentu, wg jednych źródeł 275 a innych 310, w tabelkach zazwyczaj jest pisana moc, a nie kod silnika i często mylone są AJM i ATJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram sie jeszcze raz skoczyc na ten komis i zrobic foto tego AWXa z 6 biegami...

A odnośnie momentu w AWX-ie orientujesz sie coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
derlysy mógłbyś wrzucić takie dane dla ATJ ? Sam do końca nie wiem ile mam momentu, wg jednych źródeł 275 a innych 310, w tabelkach zazwyczaj jest pisana moc, a nie kod silnika i często mylone są AJM i ATJ.

 

ATJ 310Nm, AJM 285 Nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno 310NM było od 06.2002r ale też nikt tego do konca nie potwierdzil czy wszystkie po tej dacie mialy juz 310NM

 

Bardzo dobrze wyczytałeś. Jeśli chcesz się przekonać na własne oczy pozostaje:

 

VAG grupa 020 log dynamiczny.

 

Tu nic innego się nie wymyśli.

 

derlysy mógłbyś wrzucić takie dane dla ATJ

 

Jeśli znajdę tą stronkę wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slay to moze troche pomoze

http://www.webmedia.pl/szymacha/TDI19.htm

Derlysy czyli reasumując, jesli mam 6 biegów to musze miec AVF-a i 310NM momentu, jesli mam 5 biegów musze mieć AWX-a z dalej nie rozwiazaną kwestią wartosci momentu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dalej nie rozwiazaną kwestią wartosci momentu???

 

Były AWX-y 310Nm-owe i tyle !!! Z tego co pamietam to po 06.2002 szczególnie w wersjach z 5-biegowym manualem FHN

 

Niech narazie tyle ci wystarczy. Zrób logi dynamiczne i sam się przekonaj co wyjdzie.

 

czyli reasumując, jesli mam 6 biegów to musze miec AVF-a i 310NM momentu, jesli mam 5 biegów musze mieć AWX-a

 

 

No i zawsze zostaje ci post tego kolegi który ma avf ze skrzynią 5. Ja się do tej pory z takim autem nie spotkałem.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derlysy dzieki za pomoc.

moze ktoś jeszcze ma coś interesujacego w temacie do powiedzenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś jeszcze ma coś interesujacego w temacie do powiedzenia???

 

AWX

 

awxdanetechniczne.th.png

 

AVB

 

avbdanetechniczne.th.png

 

AVF

 

avfdanetechniczne.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dla samego siebie. Przy najbliższej okazji zloguje swojego czorta. Mój jest z 11.2002 czyli według gwiazd na niebie i opinii fachowców powinien mieć już 310 Nm. Zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z mojej wiedzy wynika, że AWX posiadały skrzynię tylko 5 biegową a AVF 5 lub 6 biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje autko to marzec 2001 a w serii wyszło 305 niutonów ;)

Edytowane przez smalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AVF 5

 

Automat zgodzę się ale z manualem się nie spotkałem. Choć jak sobie przypominam gdzieś na forum ktoś coś wklejał że ponoć taki jest. Ale to ponoć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW masz taki wykres dla AVF-a???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności