Skocz do zawartości
Gość ppoi

Samoczynny spadek obrotów przy włączeniu sprzęgła.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ppoi

Witam.

Posiadam Passata 1997 r. Od 2 miesięcy mam problem z obrotami. Podczas bardzo wolnej jazdy (typu - parking w supermarkecie) podczas włączenia sprzęgła i lekkim hamowaniu obroty ze standardowych (wolne obroty) ok. 1000 spadają błyskawicznie na ok. 500 i zarówno błyskawicznie powracają na 1000. Dzieje się to tylko wczasie jazdy. Gdy samochód stoi i dodam gazu poczym zwalniam pedał gazu, dodatkowo wciskam sprzęgło i hamulec, wszystko jest w porządku.

Być może ma to związek z pogodą i temperaturą, mam samochód od lipca i latem nie miałem tych problemów.

Dzięki za podpowiedzi w rozwiązaniu problemu. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przeczyszczenia przepustnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuję zacząć od przepustnicy - również można sprawdzić czy gdzieś nie ma zsuniętej lub luźnej opaski zaciskowej z układu dolotowgo powietrza. Może również się dostawać obce powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze że witam w klubie ( jest już nas 3osoby ) spadajacych obrotów :D Czyszczenie przepustki nic nie da :/ problem lerzy gdzie indziej :) no ale życze powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mr

We wcześniejszych postach pisałeś o swoim problemie dotyczącym pulsujących obrotów. Powiadasz że czyszczenie nic nie da. Trynitry również miała takie problemy - ale po wymianie przepustki już w klubie nie jest. :?: Czy spróbowałeś może podmienić przepustnicę choćby na próbę - aby być pewien na 100%.

 

Problem może wciąż istnieć, jeśli będziemy negować podstawy to zostanie nam tylko wizyta w ASO lub kosztowna wymiana wielu części co nie rozwiąże zaistniałego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja to stawiam tam na potencjometr :) Trinitry wymieniła i juz nie jest w klubie zgadza sie :) ale wymiana przepustki na nowa to z tego co mi kolo napisał 1100zł :| To troszke duzo :/ A ja nie mam od kogo podmienic ja na chwile żeby zobaczyć czy to to czy nie to :) No chyba że masz jakaś zapaśna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Musisz w jakiś sposób ją sprawdzić - będziesz wtedy pewien na 100%

:!: Ja tak kiedyś zrobiłem i zamiast kupować całą przepustkę to wymieniłem tylko sprężynę w przepustnicy i chodzi do dzisiaj.

 

:P Na forum możemy tylko doradzić - natomiast działanie musimy podjąć każdy we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot doradziłeś :) No ale skad ja mam wykopskać ta przepustke ? PRzecież z ASO nie pozycze :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat98
Ja też proponuję zacząć od przepustnicy - również można sprawdzić czy gdzieś nie ma zsuniętej lub luźnej opaski zaciskowej z układu dolotowgo powietrza. Może również się dostawać obce powietrze.

 

Cześć.

A gdzie ten ten układ dolotowyu powietrza. Może ktoś ma zdjęcia lub jest gdzieś na forum. Może ktoś wskaże.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności