Skocz do zawartości
Brudek

Sonda co to za kable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukalem na ten temat na calym forum i jednoznacznej odpowiedzi nie moglem niestety znalezc wiec bardzo prosze o pomoc.

 

Mam passata B5 2001 z silnikiem 1.8T AWT problem tkwi w swiecacym sie po prawej stronie zegarow znaczku CHECK i blad na VAGu jest wyswietlany o za ubogiej mieszance. podszedlem do auta sprawdzic sonde miernikiem a tu lipa 1 z nich ma wiecej kabli niz nrmalnie a 2 standardowo 4.

Ta przed katalizatorem ma 4 ( czarny, szary, i 2 x bialy) mierzono napiecie na biegu jalowym na (szary i czarnym) bylo od 0,40 V i roslo tak co 0,04V do 0,85V

Ta za katalizatorem ma 5 :(( (zolty, szary, czarny, czerwony, bialy) a tu bylo na szarym i czarnym 10,04 V i sie trzymalo w granicach

 

Moje pytanie czy dobrze mierze na dobrych kolorach najczesciej czarny to sygnal a szary to masa a moze popelnilem gdzies blad??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc kolego AWT ma dwie sondy pierwsza przed katalizatorem ma pięć przewodów i sonda za katalizatorem cztero przewodowa, z doświadczenia wiem że warto posprawdzać kabelki przy wtyczkach w miejscach gdzie są one załamane

 

 

wiesz ci spróbuj zamienić sondy pierwsza 5 przewodów od strony silnika a drugo do tyłu ....bo widze że masz sondy na wspak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to juz wiem ze 1 ma 5 a druga standardowo 4 :)) bo widzialem chodzi mi głównie o to czy dobrze mierzylem czy na dobrych kolorach kabli.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z tego co piszesz w pierwszym poście to masz sondy zamienione miejscami !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to sprawdze jeszcze raz to polozenie ich.

 

CZyli mowisz ze sonda 4-ro przewodowa powinna byc za katalizatorem a ta 5-cio przewodowa powinna byc przed katalizatorem blizej oczywiscie kolektora wydechowego ???

 

Czy jest koos na forum okreslic w Pasku w silniku AWT ktora sonbda jest gdzie. Byl bym wdzieczny za sprawdzenie i napisanie !!

 

I jeszcze jedno jest zauwarzalne jak sie dodaje gazu to czuc takie jakby zatrzymanie mocy i jak sie zaraz ciutek popusci pedal gazu to on zaczyna szybko przyspieszac od czego to moze byc ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% sonda pięcio przewodowa z przed katalizatorem a cztero za katalizatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% sonda pięcio przewodowa z przed katalizatorem a cztero za katalizatorem

 

Brudek ,

Jest tak jak kserkses pisze.Poniżej fragmenty schematu elektrycznego dotyczącego sond lambda zastosowanych w AWT - G39 ( przed katalizatorem) i G 130 ( za).Powodzenia.;)

 

awtsondalambdabr6.th.pngawtsondalambda1cc1.th.png

 

EDIT

Rozmieszczenie elementów wydechu

b518twydechfn2.th.pngb518twydech1oq5.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jest fajnie ze pomagacie :))

 

dzis zainstalowalem ETK 7 (program z czesciami serwisowy) i co Szok :)) poprostu wymiekam patrze tam na sondy do silnika AWT wyszukujac po numerze nadwozia i co " sonda przed katalizatorem 06B 906 265 D no i aka u mnie jest " albo ja zglupialem z nerwow albo niewiem.

Sonda przed katalizatorem to jest ta sonda zaraz obok silnika tuz za kolektorem wydechowym ??? moze ja czegos nie kumam :)) POZDRAWAIM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudek ;

Tak za kolektorem wydechowym a przed katalizatorem.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brudek ;

Tak za kolektorem wydechowym a przed katalizatorem.;)

 

 

To dlaczgo w ETK pisze ze ta sonda o oznaczeniach w/w ma byc na przodzie :o a tu teoretycznie inaczej :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dlaczgo w ETK pisze ze ta sonda o oznaczeniach w/w ma byc na przodzie :o a tu teoretycznie inaczej :o.

 

Brudek ;

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Masz je zamienione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brudek ;

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Masz je zamienione?

 

Ja mam 5 przewodowa przet katalizatorem a 4 przewodowa za. Wedlug was teoretycznie zle i powinno byc na odwrot wiec ja gotowy do zmiany ich dzis zobaczylem w ETK 7 ze ta 5 przewodowa o nr. 0B6 903 265 D jest u mnie na przodzie i w ETK 7 pisza ze ta sonda to przed katalizator jest wiec ja juz ZWARIOWALEM :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 5 przewodowa przet katalizatorem a 4 przewodowa za. Wedlug was teoretycznie zle i powinno byc na odwrot wiec ja gotowy do zmiany ich dzis zobaczylem w ETK 7 ze ta 5 przewodowa o nr. 0B6 903 265 D jest u mnie na przodzie i w ETK 7 pisza ze ta sonda to przed katalizator jest wiec ja juz ZWARIOWALEM :o

 

Brudek w swoim poście #7 napisałem i poparłem rys, że G39 ( 6 przewodowa) jest przed katalizatorem .Poczytaj na spokojnie przecież masz tak samo jak na schemacie i rysunku z lokalizacją wydechu.W czym rzecz?:confused::confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brudek w swoim poście #7 napisałem i poparłem rys, że G39 ( 6 przewodowa) jest przed katalizatorem .Poczytaj na spokojnie przecież masz tak samo jak na schemacie i rysunku z lokalizacją wydechu.W czym rzecz?:confused::confused:

 

O siet Juz z tego zdenerwowania mam dosc wlasnie oczytalem sprawdze ale 5 przewodow przed katem i sprawdze czy u mnie na 100% jest. POzdro Dzieki za posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności