Skocz do zawartości
Gość gsunr

wyciszenie silnika w B3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gsunr

Witam,

pytanie właściwie jak w temacie. mój b3 nie ma maty wyciszającej podwieszonej do maski. i teraz rodzi się pytanie?

- można taką gotową kupić? złomowiska?

- ile to da? tzn. o ile będzie ciszej?

- zmontować taką matę samemu z dostępnych mat na allegro choćby?

- dać sobie z tym spokój, bo nic to nie da, ew. niewiele?

 

jak w takim razie inaczej wyciszyć silnik? (poza wymianą wydechu, której dokonałem).

 

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KOM

myślę że to nic nie da ale mogę się mylić bo sam jej też nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

pytanie właściwie jak w temacie. mój b3 nie ma maty wyciszającej podwieszonej do maski

U mnie tez tego nie ma :wink:

Wyciszenie mata zawsze cos daje,z tym ze moze to tez wplynac na dogrzanie ewentualne przegrzanie silnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

Ja tez jej nie mam, a mysle ze moze byc troszke ciszek w srodku. W koncu po to jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

no to teraz skąd takie cudo? szukać po szrotach czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arisek

Ja to mam, i jest OK ale nie mam porównania jak jest bez,

 

a co do przegrzewania silnika to nie wiem jak to wymyśliłeś sl@wek i raczej na 100% coś daje a na szrotach musisz szukać ale jak będą mieli passka bo jak go rozbierają to to odrazu idzie na śmietnik muszi trafic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jedrekso

jeżdziłem paskiem bez maty wydawało sie że jest ok teraz jeżdzę z mata co prawda inny silnik vr6 tamten 2.0 i ten nowy to wcale go praktycznie nie słychać mata i wszystkie wyciszenia grodzi naprawdę dużo dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gsunr

to w takim razie, ponieważ nie wiem czy uda się znaleĽć taką matę, spróbuję coś spreparować. teraz pytanie do tych co mają?

jaka jest gruba? jak mocowana itp.

dzięki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, raką matę kupisz bez problemu w każdym sklepie motoryzacyjnym. przynajmniej w mojej okolicy nie ma z tym problemu. może nie będzie idealnie pasować do passata, ale sobie ją ładnie przytniesz i będzie dobrze :) a jak nie to szukaj używki - przecież to nie musi byc nowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość coyot

U mnie tez nie ma tej maty, mimo to silnikchodzi cicho i nie słychać go zbytnio ani w środku ani na zewnątrz

 

PS. mowa o B3 2.0 kat z 1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

a co do przegrzewania silnika to nie wiem jak to wymyśliłeś sl@wek

A tak sobie wymyslilem...raz ogladalem jakis program,nie pamietam o co juz tam dokladnie chodzilo ale..zalozenie maty wygluszajacej podzialalo dodatnio(eksperyment odbywal sie zima)na dogrzanie auta(jakis TD terenowiec)Tyle ze w lecie trzeba bylo mate sciagac bo byla odwrotnosc sytauacji...i z tad to sie wzielo :wink:

 

[ Dodano: Czw Lis 24, 2005 5:13 pm ]

U mnie tez nie ma tej maty, mimo to silnikchodzi cicho i nie słychać go zbytnio ani w środku ani na zewnątrz

 

No u mnie to samo...bardziej na zewnatrz sa slyszalne wentylatory na chlodnicy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Peperoni

z tego co słyszałem to takie rzeczy grożą pożarem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeti

Daj sobie spokój z tą matą Badziej skuteczne jest wyciszanie grodzi silnikowej. Na przegrzanie/niedogrzanie to nic nie wpływa, bo znikoma część cieła jest odprowadzana bezpośrednio z bloku silnika, od chłodzenia jest układ chłodzenia.

Lepiej spożytkuj energię na coś bardziej potrzebnego w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karoalex

jestem za matą chociaż jej nie mam ale będę ją montował jak ją gdzies dostanę.

wszystkie moje porzednie auta miały maty wygłuszajace i nie chodziły ta metalicznie jak pasek którego niedawno kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stark

No to zakupiłem taka matę na allegro za całe 70 PLN.

I jest o wiele ciszej. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz diesla to może faktycznie zmniejszyć "rechotanie" i tym podobne dźwieki, ale przy benzynie chyba to bez sensu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem jest to miejsce dla kun cena na szrocie to ok 100zł za taka mate jesli chce sie miec orygialna warto do niej zakupic plastyki montazowe mata daje duzo w zimie silnik nie traci ciepła na krotkim postoju nie wychładza sie pracuje ciszej troche ale duzo zalezy od stanu tłumika i uszczelek w drzwiach;) oglnie polecam mate jesli ktos ma zbedna stowke to warto na to wydac kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kiedyś założyłem oryginalną matę i w sumie to jakiejś specjalnie różnicy nie widać.

Na początku była autosugestia - jest ciszej... ale to minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Ja taką matę kupiłem na szrocie za 40pln okazyjnie ale efekt mizerny - więcej daje zdublowanie oryginalnej maty grodziowej i u dołu w okolicach maglownicy jak również wnętrze przednich błotników ( działają jak puszki ) itp. - już mi się znudziło utykanie ale do 110 jest teraz znośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało 35i widziałem z matami, nie wiem jak to wyglada w w b5, ale mam benzynke i ogolnie przy wymianie nagrzewnicy wygłuszyłem co sie dało i jest dobrze także nad mata bardzo nie rozmyslam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności