Skocz do zawartości
Gość koko

Alarm w B3,prosto i szybko,zalozylem i wiem juz jak to robic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko

Witam

Zalozylem ostatnio alarmik do mojego passata, a ze czytalem juz troche o mega-kombinacjach jakie stosuja inni postanowilem napisac jak ja to zrobilem...

Czytalem juz ze sie zaklada dodatkowe silowniki, raz ktos sprytny podpial sie pod sterowanie przy klamce... Ale mozna jeszcze prosciej. Ja nie chcialem sie wpinac przy klamce bo mam jeszcze nie ruszane drzwi (pianki, wyciszenia itp), wiec chcialem poradzic sobie inaczej.

Mialem nawet jakas instrukcje, aleoczywiscie nic sie nie zgadzalo ;/

 

Zrobilem tak: w kablach idacych od drzwi kierowcy znalazlem kable sterujace zamkiem (oczywiscie pneumatyk) (szukalem chwilke ale sie udalo), podpialem pod to sterowanie zamkiem ( + ), reszta polaczen juz standardowo. kabel od syreny przechodzi pod skrzynka bezpiecznikow i wychodzi kolo pompy hamulcowej.

 

Nie pamietam dokladnie w jakie kolory kabli to wpinalem (robilem po pracy w nocy i juz nie zdazylem porobic zdjec ani opisu), ale jesli bedzie zainteresowanie tematem to rozbiore to jeszcze raz i opisze dokladnie co do czego podpialem.

 

Alarm jaki zalozylem to TBL 777, ze zmiennym ustawieniem sterowania zamkiem centr (koszt okolo 150zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinzet74

Witam

Możesz sprawdzic pod jaki kolor wpioles sie z centralnym - ja ostatnio zakladałem i miałem problem , zamknąc - zamknał ale otworzyc juz nie chciał :639: Może to zależy też od modelu alarmu , nie mam pojęcia - ktoś mi powiedział że potrzebny jest specjalny przekaźnik.

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim b4 otwieraniem i zamykaniem sterują dwa przewody o ile pamiętam to chyba zielony i szary . na te przewody podaje impuls (+12v) tylko nie pamiętam który zamyka a który otwiera. jeżeli centralka od alarmu daje (-12v) to przekaźniki ja tak miałem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość carrtman

Kolego na pewno nie masz otwierania i zamykania na jednym kablu musisz mieć na dwóch i oczywiście sterowanie plusem i nie minusem jak miernikiem zmierzysz i będziesz miał minus w tedy będziesz musiał założyć przekaźnik sterujący nawet dwa :) pozdrowiąka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

carrtman, w jwttce miałem pneumatyka i sterowanie własnie masą do tej pompki w bagazniku dochodził plus stały a przez podłanczanie to z jednej to z 2 strony masy sie nią sterowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość solmark

W jettce miałeś minusy ale w passacie są plusy. Przytłaczająca większość alarmów zamyka zamki minusem. Do passata trzeba wtedy dać dwa najprostsze przekaźniki i nic innego nie wymyślisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko
W jettce miałeś minusy ale w passacie są plusy. Przytłaczająca większość alarmów zamyka zamki minusem. Do passata trzeba wtedy dać dwa najprostsze przekaźniki i nic innego nie wymyślisz.

 

wymyslisz, wymyslisz... polega to na kupnie alarmu sterujacego plusem. najlepiej jest kupic uniwersalny (ja mam taki), ktory zaleznie od konfiguracji ma opce sterowania plusem, minusem, bezposrednio i pneumatykiem (UWAGA: jak podepniesz w sposob sterowania pneumatykiem nie bedzie dzialac)

robimy tak, ustawiamy na sterowanie plusem i wpinamy sie w kable (w wolnej chwili sprawdze co gdzie podpialem)

co zauwazylem u mnie w passacie: na wlaczonej stacyjce nie zamyka mi sie centralny, ani z alarmu, ani z kluczyka)

WAZNE: nie wiem jak bedzie u was, ale u mnie tak jest: jak jest alarm to on steruje centralnym, jak sie go wlaczy z kluczyka to wywala bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałe jak zamykałem kluczykiem to woliło bezbiecznki. Gdy przekrecasz kluczyk to +12v leci to pompik i przez połączenie do centrali alarmowej. Ja o ile dobrze pamiętam to poradziłem sobie używając diody blokującej napięcie takiej samej ja do kierunkowskazów lub przekaznika jeżeli jest to ci potrzebne to zerknę jak to dokładnie było (montaż rok temu pamieći brak) alarm MAGICAR jakiś tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem wczoraj podłączyłem centralkę sterująca ;] wszystko działa jak trzeba tylko ze nie moge otworzyć drzwi od kierowcy z kluczyka a od pasażera normalnie otwiera jak zamkne z pilota i proboje otwozyć z kluczyka to nie idzie ... co tu z tym zrobić zeby można było otwierać z pilota i z kluczyka coś czytałem na forum ze jakies diody mozna wlutować moze ktoś mie o co chodzi mi wytłumaczy co i jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasz71

No właśnie jak ominąć orybinalną centralke alarmową zamontowaną w moim pasku. Po odłączeniu centralki brak jakiegokolwiek znaku życia na tablicy wskaźników. Stacyjka też nie reaguje.Chce ją całkowicie usunąć z auta i założyć coś lepszego.. POMOCY !!! :rozpacz::rozpacz::rozpacz::rozpacz:

 

B4 2E GT 94r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem zamek centralny zamykany z kluczyka dziala ale przy zamykaniu z pilota po jakis 5 sekundach otwiera się spowrotem a alarm poprawnie sie zalacza czy ktos ma jakis pomysl co jest tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż czas impulsu w alarmie, posprawdzaj czy złącza są nie skorodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem obeznany w tych sprawach jak sie wydluza takowy czas czy trzeba jechac gdzies do elektronika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności