Skocz do zawartości
lukas63

Wlew paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli mam centralny zamek w b4 to, żeby otworzyć wlew paliwa to musi działać centralny zamek prawidłowo - czy wlew paliwa jest połączony z centrlnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak w B4 ale w B3 tak :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jest połączony z centralnym. ale można go "awaryjnie" w razie potrzeby otworzyć od środka - zdejmujesz w bagazniku osłonę schowka i tam masz "pstryczek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że do drzwi zamek centralny działą normalnie a do wlewu już nie - jakieś sugestie - gdzie poszukać przyczyny - kable gdzieś koło wlewu paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:569: Ten "pstryczek" to jest po prostu cięgno (pręt ryglujący klapkę wlewu), które należy według instrukcji pociągnąć do tyłu. Znajduje się ono między górnym mocowaniem siłownika a wlewem paliwa. :629:

 

 

:629: :699: --==::PSTRYCZEK::==-- :699: :629:

 

 

dodano po: 2 minuty

 

Jeśli nie działa, to może wężyk jest zdjęty, załamany, zatkany, by pompka centralnego nie dopompowywała. Zobacz najpierw, czy rzeczywiście jest siłownik w prawym schowku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie centralny zamyka 4xdrzwi, tylną klapę i wlew do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej B4 wlew tez jest zamykany razem ze wszystkim, ale Bolec ktory zamyka klapke nie zawsze chowa sie do konca przez co nie moge otworzyc czasem baku ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys zabawna sytuacje jak kupilem swojego passka, nie wiedzialem ze centralny rygluje tez wlew paliwa. Podjechalem na stacje w zime zeby zatankowac no i wychodzac z auta zamknalem na kluczyk passka, obszedlem go i probuje otworzyc wlew i zonk nie moge. Myse sobie ze przymarzlo cos tam i na sile no ale nie idzie. Zglupialem patrze za mna sie kolejka aut zrobila (dziwne akurat jak mi sie cos dzieje, to musi byc oblezenie na stacji) No to jeszcze raz mocuje sie z ta klapka i widze ze cos tam trzyma. Postanowilem odjechac na pobocze i sie tam mocowac. Wysiadlem z auta (nie zamykalem) i co, jeden dotyk i klapka sie otwiera. Myslalem ze zwariuje. Nadal nie wiedzialem czym to spowodowane bylo. Zatankowalem juz bez cudow. Dopiero po ok. 2 miesiacach przypadkiem zauwazylem ze centralny takze zamyka mi klapke od wlewu. Ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero po ok. 2 miesiacach przypadkiem zauwazylem ze centralny takze zamyka mi klapke od wlewu.

Człowiek uczy się całe życie, więc dwa miesiące to i tak niewiele :610: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

a ja znam ludzi, ktorzy wymieniali korek wlewu na taki z zamknieciem na kluczyk :) bali sie ze ktos im czegos doleje albo spusci troszke paliwka :) az w koncu ktos ich uswiadomil ze niepotrzebnie go kupowali gdyz centralny steruje klapka od wleu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka coś tam nie działała - już wszystko gra - dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież pompka jest jedna dla wszystkich siłowników. Jeśli jeden siłownik nie działał, to napewno nie mogła to być pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jeden siłownik nie działał, to napewno nie mogła to być pompka.

 

Dziwny przypadek ale to była pompka - ogólnie ten centralny to mi bardzo dziwnie chodził - nie otwierały się wszystkie drzwi - otwierały się wszystkie jedynie kiedy samochód dłużej nie był używany - miałem tak, że jak mi się udało otworzyć wszytskie drzwi za pierwszym razem - to je jak zamkykałem jeszcze raz po chwili - to nie chciały się wszystkie otworzyć - teraz w każdym przypadku otwierają się wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz w każdym przypadku otwierają się wszystkie

a jak udało się to naprawić? bo chyba nie napisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo chyba nie napisałeś

 

Napisze - jak się dowiem :629: Mój tato dał go do znajomego elektryka i naprawił mu to - próbowałem sam i nic z tego nie wychodziło :639: - więc jak będę miał info to dam na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mój post dotyczy tego nieszczęsnego wlewu paliwa . Po kupnie paska moja centralka zaczęła długo wyć i nie wszystkie drzwi domykać. " Znawcy" obstawiali pewniaka - pompka od centralki do wymiany - koszt za używaną od 200 w górę . Kiedyś pojechałem do zakładu zajmującego się audio w sprawie radia i całkiem przez przypadek gość wykrył ze rozszczelniła się membrana w zamku wlewu paliwa ( mam centralny zamek pneumatyczny). Wymontował go i w ten sposób uzdrowił cały układ. Niestety zamek od wlewu jest nierozbieralny a w sklepach sprzedawcy oczy robią i Twierdzą ze w katalogach taka część nie występuje . Może mi ktoś powiedzieć gdzie taki zamek kupić i jaki jest koszt tego zamka. Pozdrawiam Mariusz ( Passat B4 1.9 TDI 1995r. ( KOMBI)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności