Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ostatnio zaczeły mi się dziwne jazdy z klimatyzacją. Generalnie ni chce się załączać (wiatraki na chłodnicy się załączją ale kontrolki na przyciskach już nie). Zauważyłem że jak trochę się zrobi cieplej to już wtedy działa ok. No i teraz pytanko. Czy w pasku B3 jest jakiś czujnik temperatury, który nie pozwala klimatyzacji na załączenie się gdy jest za zimno czy może może czujnik zamontował się sam na zaśniedziałych stykach?

 

 

Pozdrawiam

ArturrO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest zabezpieczenie przed uruchomieniem przy zbyt niskiej temperaturze. Zazwyczaj sa to okolice 3 stopni. ma to na celu zabezpieczenie sprezarki przed uszkodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc!

 

Gdyby nie ta pierdzielona instrukcja obsługi po francusku to bym się pewnie sam doczytał i nie zawracał głowy :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja daje sie włączyć nawet przy -5 i chyba nawet wtedy grzeje, koledze co ma klimatronik włącza się przy -15 nawet i grzeje więc jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) Klimatronik ma też swoje zabezpieczenia. Pracą klimatyzacji steruje komputer i on odpowiada kiedy załączyć a kiedy nie załączyć.

 

;) Na dobrą sprawę klimatyzację można włączyć nawet przy -60.

Ale sprzęgło klimatyzacji załączy się dopiero w momęcie wstępnego rozgrzania silnika - a komputer będzie korzystał z mapy swoich ustawień (w swojej Pamięci) i podawał odpowiednie dawki i ilości ciepłego lub zimnego powietrza według - parametrów otoczenia - które wezmą się z czujników temperatur rozmieszczonych w pojeĽdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak tylko na kompie pojawi sie 3 stopnie to sprezarka sie wylacza i jak jest wilgotno to szyby moga zaczac parowac. na logike to w minusowych temperatorach sprezarka nie moze pracowac gdyz chyba zauwazyliscie wielkie kaluze pod samochodami z klima w lato? Efekt uboczny pracujacej sprezarki. I niech to teraz zamarznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na logike to w minusowych temperatorach sprezarka nie moze pracowac gdyz chyba zauwazyliscie wielkie kaluze pod samochodami z klima w lato?

No ta...ale jest to efekt sprezania gazu w klimie,roznicy temp.w zetknieciu sie z otoczeniem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 4 stopniach rowniez mam mokro pod samochodem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Ja przy 4 stopniach rowniez mam mokro pod samochodem n

na plusie czy na minusie??? :wink:

W sumie skraplacz znajduje sie wewnatrz auta...akurat taki czas se mozna to sprawdzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

czy ktos moze mi powiedziec dlaczego nie zalacza mi sie wentylato od klimy

 

//wystarczy że raz zadasz pytanie! usunąłem Twoje 3 posty, które napisałeś w kilkuminutowych odstępach! nie rób śmietnika :640: - jedrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin25

sory za te trzy prawie identyczne posty. jestem tu pierwszy raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc witamy a ja od siebie - proszę zapoznaj się z tym, co widnieje w moim podpisie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: Słuchaj weź skontaktuj się z kolegą binary Londyn - ma :583: kabelek to ci pomoże - bo tak na oko to można tu szukać do rana albo cały tydzień.

 

Jesli ktos potrzebuje w Londynie to sluze pomoca. Jestem w Kingston Upon Thames.

 

Jeśli chcesz to masz wszystko w spisie tematów B5

 

tematy:

SCHEMATY – RYSUNKI SILNIKÓW

Schematy - rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

 

KLIMATYZACJA "CLIMATRONIC" OGRZEWANIE I WENTYLACJA

Klimatyzacja - diagnostyka niesprawności układów sterowania klimatyzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukldz

Skasowalem blad czujnika temperatury zewnetrznej bo pokazywal mi -50 stopni i jakis czas bylo dobrze teraz znowu jest to samo.

Dodatkowo jeszcze mam problem z grzaniem jak jest zimno ( ponizej zera ) to ogrzewanie wogóle dziala, powyzej zera zaczynam czuc delikatne ciepelko.

Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kiler

Witam mam taki problem zrobiło sie zimniej i niezałaczyła sie klima nie było wzrostu obrotow jak sie mój pasio ocieplił to klimka sie załaczyła czy to jest normalne i czy jezeli jest za małe cisnienie to czy klima bedzie działac prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś mi się wydaje ze jest tak że jeśli temp. zewnętrzna spada poniżej 5stC to klima się nie załączy, tak słyszałem o klimie w B4 nie wiem jak jest w B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest tak samo to jest zabezpieczenie sprężarki i tu pojawia się kolejne pytanie:

jak do jasnej ... załączyć klimę w zimie żeby sobie pochodziła (takie są zalecenia)????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogrzewanym garażu :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

zgoda ,w ogrzewanym garazy lub ...w podziemnym garaży kina ,centrum handlowego.zostawic furę i na zakupy na 2godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drago82

a nie wystarczy zlokalizowac i podgrzac czujnik temperatury zewnetrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności