Skocz do zawartości
kanarek30

Gdzie znajduje sie termostat

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc . Chciałem wymienić sobie termostat ale już zgłupiałem. Odkręciłem takie coś (plastikowy trójnik przykręcony do głowicy na 2 śruby) myślałem że tam bedzie termostat ale go tam nie ma. Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć gdzie jest ten termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć gdzie jest ten termostat.

 

Zaprowadzi cię do niego dolny wąż od chłodnicy-przy pompie wspomagania.Przy wymianie trzeba odstawić w/w pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu, gdyż w pewnym sensie jest on zbieżny tym postem. Chciałbym wymienić u siebie czujnik temperatury wody, ale nie bardzo mogę go zlokalizować. Prosiłbym o jakieś zdjęcia jeśli to możliwe, a wiem, że posiadacie takowe.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek77, Dzięki za podpowiedz ,właśnie skończyłem go wymieniać i teraz wszystko w porządku,wskazówka na 90 stopni. Wcześniej była na 70 i ani milimetra dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77

Teraz będzie się lepiej ,,zbierał" i mniej palił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Chciałbym wymienić u siebie czujnik temperatury wody, ale nie bardzo mogę go zlokalizować. Prosiłbym o jakieś zdjęcia jeśli to możliwe, a wiem, że posiadacie takowe.

 

Spróbuj bez fotek-stań przodem do komory silnika,z lewej strony poniżej głowicy z bloku silnika wystaje trójramienny króciec wodny w którym osadzony jest czujnik.Czujnik jest 4stykowy,zielony lub niebieski.Jest wsunięty w króciec,uszczelniony o-ringiem i zabezpieczony wsuwką sprężynującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że dziasiaj podobno jest święto poszukam. Jak znajdę to się odezwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek77 dzięki za dobre chęci, ale muszę się przyznać, że nie mogę znaleźć tego krućca. Po lewej stronie mojego silnika a dokładniej obok plastikowej pokrywy przebiegają jakieś rurki pod którymi zaraz znajduje się kolektor wydechowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czujnik załączający wentylatory, to u mnie, stojąc przodem do samochodu, czujnik jest wkręcony po prawej ręce w dolnym rogu chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty dam jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wykożysta fotki z tego tematu:

 

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy14/temperatura-okolo-100-stopni-vt3709,14.htm

 

i zaznaczy gdzie jest termostat oraz czujniki naprzykład

(jeśli jest taka potrzeba moge zrobić wiecej fotek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra

Witam wszystkich. Mam mały problem z moim passatem 1,9 tdi ( atj). Chodzi mi o termostat a szczególnie o tem płynu. Wskazuwka dociera do tem 90 stopni po przejechaniu około 15 - 20 km w tym część po mieście czy to normalne? Z tego co pamiętam to w passatach wskazówka dociera tam znacznie szybciej chyba że się mylę. i jeszcze jedno na chłodnicy mam zamontowane dwa wentylatory z tym że ten od prawej patrząc od przodu pracuje bez przerwy . nie kręci się jak warjat ale się kręci czy to noramlne. Pozdrawiam wszystkich i prosze o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w dziale odpowiednim dla swojego modelu powinieneś zapytać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do B5. Poza tym te 15-20 km to stanowczo za dużo. 3km byłoby dużo lepiej. Co do wentylatora to gdzieś na forum ktoś pisał, że ten typ tak ma. Natomiast zdecydowanie uważam, że padł termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie ja mam szukać termostatu w moim Passacie 1,6td intercoller 91r kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pompie wodnej, pod plastikowym kolankiem.

Dla ułatwienia masz rysunek.

termostatmh5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zerknąłem dziś na kanale i coś mi się wydaje że bez zdjęcia pompy wspomagania sie nie obejdzie, no chyba że ktoś zna jakiś lepszy patent :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie, czemu mi płyn wysadza przez zbiornicze wyrównawczy, termostat kupiłem nowy termostat i to samo się dzieje a bez termostatu jest wszystko ok.proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupiłeś termostat - marka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności