Skocz do zawartości
Gość _Patrick_

topienie się bezpiecznika lewych świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Patrick_

witam, mam problem z bezpiecznikiem świateł mijania.

10A (czyli taki jak być powinien) czesto sie przepala.

Wstawiłem 20A i niby wszystko jest w porzadku,jednak on sie topi.

Problem zaczyna sie po właczeniu świateł,gdyz przestaje wtedy działać nawiew i klimatyzacja.

to znaczy raz działa a raz nie.

Troche tam poszperałem ,ale wtyki są w porzadku, mocowania w porzadku...gdzie szukac problemu.

A moze w obrębie Katowic i okolic jest jakis dobry elektryk,który by sie tym zajął, nie mówiąc mi na dzien dobry ze zauto zostaje na tydzien bo musza je wybebeszyc :(

 

EDIT :

 

po rozbebeszeniu całego auta i wyjęciu wszystkiego co sie da z deską rozdzielczą włacznie ustaliłem ze wadliwe działanie nawiewu związane było z niepracującym dobrze przekaznikiem nr 13 (1) oraz przegrzewaniem sie przekaznika 18 (4)

 

przy okazji ułozyłem porządnie kable, bo VW chyba nie przyłozył sie zbytnio do tego.

Tyle :611:

dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

gdzieś na pewno jest zwarcie. Kombinowane ostatnio coś było przy instalacji elektrycznej np. montaż radia itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

nie, przepala sie od momentu sprowadzenia,czyli od 2 lat własciwie.

wiem ze były zmieniane lampy przednie bo to wersja na stany.

ASO zamontowało nawet kostki do tych swiateł,ale nie stwierdzili zwarcia.

a to draństwo działa albo nie działa, zaleznie od widzimisie.

robi sie ciepło wiec brak nawiewu zaczyna doskwierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak autko opoczuje wilgoć to będzie elektryka szalała.

W swoim B3 na el. szyby i coś tam jeszcze mam 30A fabrycny. Jak mokro to się przepala, a jak sucho to 7.5A wystarczy. I co się dzieje?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w aucie kolegi była taka faza, że zniknął sobie prąd na prawą tylną pozycję
tylko że światła pozycyjne są połączone stronami. Powinna prawa przednia też zgasnąć..
W moim b3 włączenie świateł "zbyt delikatnym" walnięciem w przełącznik skutkuje brakiem podświetlenia rejestracji

tylko rejestracji?? a zegary świecą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko rejestracja, prawy przód świecił.

to nie jest wina włącznika w takim wypadku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o model b3 to chyba nie jest tajemnicą że awaryjny włącznik świateł tego auta potrafi tworzyć istne cuda na kiju, bodajże wczoraj w aucie kolegi była taka faza, że zniknął sobie prąd na prawą tylną pozycję, a gdy trzymałem palcem włącznik to wszystko grało. W moim b3 włączenie świateł "zbyt delikatnym" walnięciem w przełącznik skutkuje brakiem podświetlenia rejestracji :taksobie.
no to sprawdź/przeczyść styki w przełącznik świateł lub podmień na poprawnie działający

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności