Skocz do zawartości
Gość lukivw

ABS i hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukivw

Witam

Mam passata B3 z ABS i coś się z nim dzieje tzn co jakiś czas ok 10 min słychać brzęczenie z pod maski po otwarciu zlokalizowałem że dźwięki te dochodzą od strony pompy hamulcowej tam gdzie jest całe urządzenie od abs . I jeszcze coś jak się uruchamia silnik to przez jakiś czas słychać owe dźwięki i świeci się kontrolka od niskiego stanu płynu hamulcowego ( pomimo że stan jest na max).po ok 1min kontrolka gaśnie ,a le czasami jak auto stoi na luzie i przycisne 6- 8 razy hamulec to zapala się również ta kontrolka .Pomóżcie bo nie wiem co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pompa ABS się rozsypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35
I jeszcze coś jak się uruchamia silnik to przez jakiś czas słychać owe dźwięki i świeci się kontrolka od niskiego stanu płynu hamulcowego ( pomimo że stan jest na max).po ok 1min kontrolka gaśnie

to jest normalne, no chyba że auto przed momentem zgasiłeś a po chwili odpalasz a kontrolka itak świeci się minute a powinna tylko kilka sekund. Pozostałe objawy raczej wskazują awarię pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zlokalizowałem że dźwięki te dochodzą od strony pompy hamulcowej tam gdzie jest całe urządzenie od abs

 

Wypnij wtyczkę z pompy, wyczyść styki na pompie i we wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartizu, czy tą fotke robiłeś podczas naprawy Passata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartizu, czy tą fotke robiłeś podczas naprawy Passata ?

 

Jaką fotkę ? :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

a co oznacza trzykrotne mignięcie kontrolki abs potem przerwa ok 1 sek i dwukrotne migniecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności