Skocz do zawartości
sznikers23

Za co odpowiada guma między przegubami zew. i wew. na osi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałem się dowiedzieć, za co odpowiada okrągła guma założona na przedniej osi zawieszenia auta między przegubem zewnętrznym i wewnętrznym i czy ma prawo się kawałek przesunąć? (bo tak się stało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Jest to element odpowiedzialny za wyrownowazenie polosi napedowej!raczej powinien byc w swoim miejscu!!! :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

ma prawo sie przesunąć. u mnie w mkII ta guma całkiem sie rozwulkanizowała i ostro nawalała podczas jazdy, latała po całej półosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hagi35, mi sie też poluzowała i ja zgubiłem...a po kilkunastu tysiącach miałem do wymiany przegób wewnętrzny :626:

sznikers23, nie zauważyłeś bicia na kierowniku?Autko zachowuje się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Witam

A mnie ta guma zginęła. Czy występuje ona jako części zamienna, czy jest na stałe zamontowana na przegubie (przypuszczam że tak właśnie jest). I czy jest ona konieczna. Tzn. czy warto inwestować w całą półoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okrągła guma

Nie doczytałem. Nie jest to guma tylko odważnik metalowy (jakiś stop??)odpowiadający za poprawne i bez bicia ubracanie sie półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

szczerze powiem mi latał i to ostro a ostatnio przestał, sam się jakoś dobrze przyczepił i jest ok, przegub też w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zgubić ten element jest ciężko, bo ta guma (ten odważnik) nigdzie pęknięty nie jest, a jeżeli chodzi o bicie kierownicy, to naturalnie ono występuje - dotyczy to jednak wyższych prędkości - ponad 90 km/h i też nie zawsze. Dzieje się tak jednak od kiedy kupiłem autko (rok temu), więc to raczej nie jest chyba bezpośrednią przyczyną?

Czy mogę to we własnym zakresie jakoś naprawić, usunąć przyczynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że zgubić ten element jest ciężko, bo ta guma (ten odważnik) nigdzie pęknięty nie jest

A czy ja napisałem w Passacie? Była to Corsa 1.0 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik doradził mi wyciąć ten element obustronnie szlifierką i się nie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Mechanik doradził mi wyciąć ten element obustronnie szlifierką i się nie przejmować.
Przykleic go raczej nie ma jak,choc sa kleje guma-metal!!!Jak go wyrzucisz i nic nie bedzie drgalo,bilo,stukalo to mechanik ma racje!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel5000

Wymienialem sotanio tarcze i klocki i u mnie tez ten odwaznik byl oderwany wziolem malego bosza i go poprostu przeciolem i wywalilem :622: i jest git :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności