Skocz do zawartości
sznikers23

Gotujące się petrygo a olej silnikowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy po awarii, jaką było zagotowanie się płynu w zbiorniczku wyrównawczym, należałoby wymienić też olej silnikowy, czy stracił on przez to swoją konsystencję i właściwości, czy też niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

nie bo olej silnikowy wrze w o wiele wyższych temperaturach i nie powinno sie mu nic stac prędzej ci tłoki napuchną i staną niż popsujesz olej jak go poządnie wygrzałes to nawet dobrze bo woda odparowuje i jego właściwości sie poprawiają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem może nie ten temat ale nie mogłem nic znaleźć na ten temat, wymieniłem termostat jakieś 150km temu firmy WAHLER bo już nie grzał jak powinien i nie było temp. silnika, a wiec po wymianie pokazywał ponad 80stopni, i grzał jak durny do dziś przejechałem 150km i dzisiaj przejechalem 24km zgasilem woz i nie chciał odpalić, prawie indentyczny objaw jak aku padnie ale tu jest nowka no to na popych odpalam po 5 min jak stał i temp zaczyna wzrastać silnika do 120 i leci dym z wszystkich nawiewów nawet jak zamknięte a jakbym otworzył to normalnie mgła i smród płynu chłodzacego cały czas leci i ubyło przez tą akcje troche plynu chłodzącego, a chlodnica mi sie nie właczyła ani razu i jak wracałem do domu to spowrotem jeszcze gorzej bylo, musiałem wszzystkie szyby pootwierać bo nie dalo rady oddychac i szybe co 10sek musialem wycierac bo zero widoczności, sucho wszędzie nic nie widać co sie stało radźcie coś bo wóz potrzebny a pierwszy raz takie coś widzialem:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewne to na 100%? bo nigdzie mi nie cieknie więc sie zdziwiłem.. a kolego to termostat też do wymiany czy bedzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij węże z nagrzewnicy i zrób mostek, wystarczy kawałek rurki zbliżonej przekrojem do wewnętrznej średnicy węży-będziesz miał pewność. A jak zrobisz obejście to uzupełnij płyn bo zabijesz motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kolego to termostat też do wymiany czy bedzie git?

Masz zapowietrzony układ dlatego reszta głupieje ;)

Czeka Cię sporo roboty tu masz dobrego manuala

http://forum.vw-passat.pl/threads/38825-Wymiana-nagrzewnicy-w-35I-%E2%80%93-How-To-by-Remek-%29?p=379771&viewfull=1#post379771

Pozdrowionka :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki koledzy:) tak w zimie myślalłem zeby wymienić nagrzewnice zeby był spokój bo nie ruszana byla a tu sama sie poprosiła o to :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności